ZALOGUJ SIĘ

Książki po angielsku - tipy, porady, jak Wy czytacie?

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Hej!
Mam do Was pytanie z rodzaju, jakie są Wasze sposoby na czytanie książek po angielsku?
Chodzi bardziej o to, czy czytacie że słownikiem w ręku, czy może przygotowujecie słówka wcześniej, na podstawie takiego "first look".?
Ja właśnie za kilka dni, jak skończę inną, po polsku, zabieram się za tę po angielsku i może są jakieś fajne tipy, jak to ogarnąć. ;)
Dzięki!
Mstanclik

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Moim zdaniem w nauce angielskiego tylko Ebooki, Kindle reader apka z wgranym słownikem angielsko-polskim plus audio.

Chyba, że mamy taką możliwość pisania po książce papierowej, wpisywanie na marginesie znaczeń słów I zwrotów, zaznaczenia zakreślaczem.

Chociaż ja jestem sceptyczny do tego czy czytanie książek rozwija umiejętności językowe w początkowym okresie nauki, tak bardzo jak oglądanie TV, filmów, vlogów.
Bo angielska pisownia nijak ma się do angielskiej wymowy.

Nie wiem czy pamiętacie, że zanim czytaliśmy książki po polsku, już bardzo dobrze rozumieliśmy, ze słuchu i mówiliśmy po polsku i mieliśmy spory zasób słownictwa.

Jeszcze jedna myśl mi przyszła, czytanie jest moim zdaniem jedną z najłatwiejszych czynności językowych. Gdy mówimy to musimy pamiętać o wymowie, doborze leksyki, zastosowania lub nie gramatyki I umieć słuchać.
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
Mstanclik - Tylko ja nie jestem taki "total begginer", ale jakiś zasób słownictwa znam, gramatykę również. - 4 lata temu
piotr.grela - Mstanclik nie zupelnie to miałem na myśli.
Mój szwagier pożera ksiażki i mieszka w UK o 10 lat wiecej w UK a ja zdążyłem go we wszystkim prześcignąć.
Moja córka mieszka w UK od 2 lat, uczy się angielskiego głównie poprzez rozmawianie i oglądanie filmów, jej angielski czynny jest lepszy niż mój czy mojego szwagra.

A z książek to polecam: "Tortilla flat" Johna Steinbecka, "Cain and Abel" Jeffrey Archera czy też
"Murder on the Orient Express" Agatha Christie lub powieści Johna Grishama np. "The Brethren".

Czytanie książek, oprócz rozrywki intelektualnej, zdobywanie jakieś tam wiedzy, ma wpływ na utrwalanie konstrukcji gramatycznych bez zbytniego myślenia o gramatyce.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zacznij po prostu czytać. Możesz przejrzeć kilka pierwszych stron i jeśli w każdym zdaniu są słowa, których nie rozumiesz, albo skomplikowana gramatyka, to może literatura jest trochę za trudna. Nie zrażałbym się jednak trudnością. Język literacki jest bardzo bogaty i zawiera różne rzadko spotykane słowa albo nieco przestarzałe konstrukcje gramatyczne, szczególnie w starszych książkach, np. w serii Sherlocka Holmesa sir A.C. Doyle’a. Nawet będąc na C1/C2, można mieć z tym kłopot, więc to nie jest powód do obaw. Nie ma raczej innej metody niż wziąć słownik, papierowy lub w internecie, i tłumaczyć sobie niezrozumiałe słowa. Jest trochę wolniej, ale z książek można się dużo nauczyć. Oczytanie na pewno świadczy o pewnej kulturze intelektualnej i pomaga poznać nowe słowa czy sposób mówienia.
N
NY-NY
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czytajcie to Co Was interesuje, tylko dzieki temu jezyk obcy nie bedzie juz obcy, a treść ukryta w zdaniach, czyli w gramatyce będzie rozwijała świadomość językową.
K
Krzysiek75

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki