ZALOGUJ SIĘ

Witam, czy zdanie They haven't a car jest również poprawne, czy też zawsze należy posiłkować się operatorem do?

12 lat temu
karolusrex

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Zdecydowana większość pytań początkujących użytkowników posiada już odpowiedź.
Twoje pytanie posiada ich kilkadziesiąt.
Wystarczy wejść w zakładkę Pytania i zacząć czytać to o co pytają inni i jakie są odpowiedzi na ich problemy.
quantum137
Tez_ja -
Tylko, że czasem trzeba poświęcić sporo czasu na znalezienie pytania z "naszym" problemem. Powinna być wyszukiwarka (ta na górze nie szuka po pytaniach). Już kiedyś pisałam: forum jest bardzo bałaganiarskie. Niczego nie można znaleźć. Na kilkugodzinne odczytywanie pytań nie każdego stać.
- 12 lat temu
karolusrex - zgadza się, zadałem konkretne pytanie do konkretnego tematu i odpowiedz quantum137 była trochę na wyrost, ale nie jesteśmy tu po to żeby się kłucić tylko uczyć języka. Pozdrowienia dla wszystkich - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

They haven't got a car.
sopel1970

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

They haven't got a car lub They don't have a car
B
browneyess

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

wszystko jest dokładnie wyjaśnione w kolejnej lekcji: jeżeli używamy samego "have" musimy posiłkowac się operatorem "do"; jeżeli stosujemy "have got" przeczenie robimy przez "haven't got" lub ("hasn't got" w 3 osobie)
karolusrex
Elwirka777 - Dokładnie tak.
Świetnie sobie sam poradziłeś, brawo! :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Język akademicki zakłada 2 opcje: They don't have a car albo They haven,t got a car. W praktyce, w jezyku mówionym, na ulicy w kraju anglojęzycznym usłyszysz też They haven't a car. W każdym razie nalekcjach angielskiego ta ostatnia opcja traktowana jest jako błąd.
A
agorniak1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki