ZALOGUJ SIĘ

Irytuje mnie to ciągłe sprawdzanie poprawnej formy odpowiedzi w powtórkach!!!

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Bo miesza to strasznie w głowie, demotywuje i zabiera czas...

Wyskakuje hasło "dzban"
wpisuje "jug" to wywala błąd, że poprawne "pot"

i teraz muszę przegrzebywać się przez wszystkie hasła bo może jednak "jug" jest poprawne... no i patrze i jest poprawne...

Serio nie ma na to żadnego pomysłu? :-/
Z
zajacql

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Witam,

można korzystać z "notatki". Pod każdą powtórką jest "Notatka" którą można edytować i wpisać dla przykładu "jug" lub inne słowo i będzie mniej stresu i pomyłek. Ta funkcja jest bardzo pożyteczna i też z niej korzystam.

Pozdrawiam.
?
Gość
zajacql - rowniez korzystam.. chyba na chwile obecna to najlepszy pomysl... zirytowalem sie bo poszla seria powtorek i prawie kazda odpowiedz byla bledna a wydawalo mi sie ze juz umiem - 8 lat temu
SirVulcano - No tak znam.. to.. niestety jeszcze wiele rozczarowan przed Toba.. Hej siup w dwa tygodnie poznal jezyk bezroborny ..to jest tylko w reklamie.. Czasami po roku dalszej nauki wylozysz sie na odmianie have w czasie przeszlym.. Detreminacja i motywacja to cos co przy nauce jezyka jest nieodzowne.. - 8 lat temu
Gość - Tak jak wyżej wspomniano - ja też korzystam z notatek. W ten sposób uczę się synonimów, czasem mam wypisane nawet po kilkanaście. Bardzo pomocne w nauce. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy naprawdę takie szukanie demotywuje? Mnie akurat bardzo pomaga w nauce, bo poznaję przez to inne (kolejne) określenia na dane wyrażenie. A niektóre mają czasem przecież po kilkanaście synonimów, więc trudno je znać od razu wszystkie. Poza tym, we wskazanym przykładzie odpowiedź jug podobnie jak np. pot, jar czy pitcher jest prawidłowa, więc ja w takim przypadku po prostu sobie zaliczam jako prawidłową.
Polecam dyskusję https://www.etutor.pl/forum/thread/737040-Podpowiedzi_rozrozniajace_slowa_w_powtorkach.html#answerComment_38059
M
mlesniewska1
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
zajacql - jak jest wiele powtorek do przerobienia to troche tak.. ale dzieki za wartosciowy link... zawsze troche pomocne... - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja sobie w notatkach dopisuję synonimy jeśli jedno słowo ma wiele znaczeń.

Przykładowo dla słówka "dzban" byłoby to:
syn. pitcher, pot

Należy jednak pamiętać, że synonim nie zawsze znaczy w 100 % to samo.

"pitcher" jest formą z US ENG
a "pot" oznacza "dzbanek", a nie "dzbanek, dzban"
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.