ZALOGUJ SIĘ

MATURA

13 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
witam, czy ktoś w tym roku zdaje maturę z j.angielskiego ;>?
G
Gryf222

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 8

ja :D poziom rozszerzony rzecz jasna, no zobaczymy jak mocno (czy w ogóle) zaowocuje praca z etutkiem :P
mam nadzieję, że wpadnę gdzieś tu 80-100%.
Studiów nie podejmuje językowych, ale planuję pracę w uk, więc poziom cae a najlepiej cpe by się przydał :)
loui13

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Fajnie ;)
Jak zadasz napisz na forum i pochwal się czy coś Ci pomógł etutor; p
G
Gryf222

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

z cpe oczywiscie przesadziłem :)
matura okej, ale troche siadłem na gramatyce. reszta bardzo na plus. wyciągne 80-90%, co bardzo satysfakcjonuje.
nieoceniona pomoc tutka, głównie dzięki powiększeniu zasobu slownictwa, ale też przy słuchaniu (15/15)
jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości i będzie zdawał maturę za rok: to nie zwlekaj, drogi śmiałku, to naprawdę działa :):)
loui13

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Szukam odpowiedniego repetytorium do matury, najlepiej gdy by uwzględniało również poziom rozszerzony. Do następnej matury jeszcze rok, ale chciałbym już wykonywać jakieś powtórki.
Może ktoś z was mógłby polecić jakąś ciekawą pozycję, a może nie warto kupować dodatkowych książek, a skorzystać jedynie z zasobów internetu ?
GentleMick94

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam Oxford Excellence for matura
Jenny Quintana, Joanna Sosnowska, Danuta Gryca.
Bardzo ciekawe repetytorium, przygotuje zarówno do matury pisemnej jak i ustnej
M
martusieqq92
GentleMick94 - Właśnie chciałbym kupić to repetytorium, ale czy nadaje się na poziom rozszerzony?
Myślę ,że oprócz tego repetytorium musiałbym kupić "English grammar in use" by trochę solidniej się przygotować.
Dziękuję za radę
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podbijam temat. Jaką Wy etutorowicze macie książkę, która pomaga/pomagała wam w nauce angielskiego i którą moglibyście polecić. Chciałbym zacząć przygotowywać się do matury rozszerzonej. Jeżeli ktoś ma już nią za sobą to niech doradzi z czego się uczyć. Słyszałem, że repetytorium Longmana jest OK, a gramatyka 'English Grammar in Use' też jest dobrą książką. Oczywiście inną dobrą książkę, nie nastawioną na maturę też z chęcią bym otworzył :)
Tak przy okazji ten niesamowity człowiek uczył się naszego języka podobno z książki, efekty sami zobaczcie http://www.youtube.com/watch?v=Deu-ayVcT-k (06:13)
A
Auxili
quantum137 - Robi wrażenie! - 11 lat temu
Auxili - Nikt nic nie czyta? - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj Auxili,
Na początek podaję tobie fajnego linka do strony na eTutorku w którym jest bogaty zbiór informacji a dotyczący przygotowań do MATURY,
-https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/198094-Gramatyka_zbior_danych_w_jednym_miejscu.html?unread

A odnośnie książek to polecam,
"Język angielski VADEMECUM", Gramatyka i słownictwo, autorzy- W.Jajdelski, D.Jemielniak, G.Oberda, P.Rutkowski, Wydawnictwo TELBIT,(nie ma CD)
--Posiadanie tej książki to już połowa sukcesu, druga- to zdobycie wiedzy w niej zawartej!"--
jw.książkę zamówiłem w księgarni i otrzymałem już po jednym tygodniu, to było w lipcu 2012.
--------
Również polecam,
"Repetytorium Maturzysty", J.Angielski, Wydawnictwo edukacyjne GREG, autor :Daniela MacIsaac.
jw.książka zawiera CD+ tematy egzaminacyjne jakie zdawałem na Uniwersytecie Wrocławskim 10 lat temu.
-------------------------------
Heja Auxili- poszperaj trochę na naszym eTutorku a znajdziesz wiele ciekawych tematów w ramach przygotowań do MATURY, (ps. wakacje są dla tych którzy już posiedli bogatą wiedzę do MATURY !)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce a eTutorek pomocny i jest TU wiele studentów gotowych przyjść tobie z pomocą, JKP.
----------------
cd.
Niedawno temu zakupiłem w księgarni COLUMBUS kilka książeczek +CD, wyd.Penguin Readers.
Penguin Readers oferuje szeroki asortyment ks. do nauki ze słuchu i czytania od poziomu Easystarts-200 słów....do Level 6-3000 słów, w wymowie BrEn oraz AmEn.

Aktualnie uczę się z ks.pt. Notting Hill. Dodatkowo zakupiłem do tego film DVD z udziałem Julia Roberts i Hugh Grant. Wspaniała komedia filmowa i polecam do nauki na poziomie B1/B2.
JKP
jerzy_pozoga
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Auxili - Dziękuję za obszerne rozpisanie się. Na pewno skorzystam z tego :) - 11 lat temu
jerzy_pozoga - Hi Auxili,
W ramach dodatkowego szkolenia przeglądałem stronę http://www.visitbritain.com -you're invited. Bardzo ciekawa kopalnia wiadomości o Wielkiej Brytanii i wśród jej mieszkańców.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dla Auxili oraz zainteresowanych studentów, druga odpowiedź,
Zakupiłem dwie książki w ks. "Columbus", autor- Bob Hastings i Regina Raczyńska, 1)B1 Angielski ,Longman Repetytorium Maturalne oraz 2)B1 Longman, Testy Maturalne.
At 1)Struktura Książki- Aktualne informacje o formacie matury obowiązującej od 2012r., zawiera wzory tekstów użytkowych,Banki słów nagrane na CD w formacie MP3, przygotowanie do egzaminu, trening maturalny zadanie maturalne. W sumie jest 14 tematów maturalnych.
At 2)Ks. zawiera CD, 11 testów do matury pisemnej, 11 zestawów do matury ustnej.

Dwie opisane książki (w skrócie) wydane w roku 2011 (cena 68.80zł).
Ja, ze swojej strony polecam zakupić obie książki ponieważ struktura tematyczna jest bliska tematom egzaminacyjnym jakie zdawałem kilka lat temu na Uniwersytecie Wrocławskim oraz WSFA we Wrocławiu.

Ja, zaglądam na tematy egzaminacyjne w/w. książek i dzięki temu jestem bardziej zaangażowany w nauce na naszym eTutor.pl z powodu "kopalni" wiadomości i pomocy jakie ofiarowuje nam redakcja eT.
Np. link do knorwid- https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/watek/318932-Testy_okresowe_z_wykonanych_lekcji.html?unread

Jestem optymistą i mam wiarę do nauki w English grammar.
Pozdrawiam zainteresowanych, JKP.
jerzy_pozoga

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki