ZALOGUJ SIĘ

Gry językowe - trener wymowy - opcja wyboru

5 lat temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Mam pytanie czy jest możliwość ćwiczenia wymowy tylko brytyjskiej lub tylko amerykańskiej?
B
Bogusia1231

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

A w ogóle nie mogę znaleźć, która wymowa jest brytyjska, a która amerykańska. Ciemnoniebieski głośnik to amerykańska, a jasnobiebieski to brytyjska? To wygląda tak, jakby diki miał przypisany plik z wymową jako dodatkowy atrybut, ale system w ogóle nie filtruje haseł pod tym kątem. Nie widzę informacji w pomocy ani etutora, ani diki. Skąd Wy w ogóle wiecie który lektor mówi w jakim dialekcie? Mam sobie znaleźć hasło film i sprawdzić jakim kolorem jest oznaczony movie, a jakim film? Opis dialektu zaznaczony jest tylko, gdy istnieją kompletnie różne słowa. Tak, jakby sam diki nie dawał głowy, że granatowy głośniczek był anerykański. Moim zdaniem nie ma jeszcze funkcji filtrowania słówek pod tym kątem, więc takiej funkcji w grze też nie będzie. Ech chyba się zagalopowałam z moimi przemyśleniami, jutro powinien wypowiedzieć się ktoś z etutora :)
G
grd
Bogusia1231 - Według mnie kolor niebieski to wymowa brytyjska, granatowy amerykański. Z trenerem dałam radę w taki sposób, że jak wyskoczy mi "granatowe" nagranie, to wychodzę i wchodzę jeszcze raz. - 5 lat temu
grd - sprawdziłam to i faktycznie działa dobrze, jak chce się uczyć angielskiej wersji, bo wyskakuje to całkiem losowo, ale chyba na 20 prób tylko 1 miałam amerykańską. I lepsza by była samoocena, bo żeby "zaliczyć" 100%, muszę wypowiadać każde słowo oddzielnie, a ja właśnie chciałabym się nauczyć jak sprawnie łączyć wyrazy w wyrażeniach. Może źle kładę akcent? Jakie macie zdanie na ten temat? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja mam wrażenie, że trener wymowy czasem "daje ciała" i nie da się poprawnie wymówić. No chyba że jednak problem leży po mojej stronie...
N
netis7
parseq - Przy niektórych zdaniach też osiągam dziwne rezultaty... :-)
Mój tablet ma najwyżej średniej jakości mikrofon. Może warto spróbować z zewnętrznym mikrofonem, takim w piance?
Kłopot ten może dotyczyć też Twojego telefonu, jeśli go używałeś.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
grd - ktoś z etutora już się gdzieś wypowiedział, że to najtrudniejsza do zrobienia funkcja. Ma działać na poziom A i moim zdaniem, na poziomie wyraźnego wypowiadania, oddzielnie każdego z wyrazów, działa bez zarzutu. - 5 lat temu
netis7 - Wymowę trenowałem na Galaxy S 5 Neo - przyzwoity sprzęt ale może nie dość. Poziom A. Jak mnie "nie rozumie" to staram się powtarzać powoli - fakt przy szybszej mowie głupieje, a przecież uczą nas tu mówić/rozumieć w normalnym tempie... Więc ten trener to chyba "takie sobie" narzędzie. - 5 lat temu
grd - dokładnie, też bym chciała pouczyć się takiej wymowy, jaką słychać na przykładach - czyli jak łączyć wyrazy, ale do tego niestety ta gra nie służy. - 5 lat temu
parseq - Zminiaturyzowany mikrofon w telefonie (dobrej klasy) może być zoptymalizowany do pracy w najtrudniejszych, specyficznych warunkach rozmowy na zewnątrz. Myślę, że dla pewności przetestowanie pracy z zewnętrznym mikrofonem nie byłoby błędem... Mikrofon studyjny albo w kościele jest zwyczajnie większy. - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć!
Niestety w tej chwili opcja wyboru wariantu BrE lub AmE nie jest dostępna. Trener wymowy podsuwa nam oba warianty. Wynika to z faktu, że jeszcze nie wszystkie hasła/zdania mają nagrane dwie wersje wymowy, przez co wiele z nich zostałoby pomięte podczas ćwiczenia. Możemy poznać, który akurat wariant nam się wyświetla po głośniczku - jasnoniebieski oznacza brytyjską wymowę, natomiast ciemnoniebieski amerykańską. Jeżeli chodzi o kwestię nagrań i nierozpoznawania ich przez system, winowajcą może być jakość nagrania (szumy, hałas w tle, niewyraźne mówienie, słaba jakość mikrofonu). Trener nastawiony jest na wyraźne czytania pojedynczych słów (głównie poziom A).
W razie dodatkowych wątpliwości lub problemów napotkanych podczas ćwiczeń, prosimy o bezpośredni kontakt poprzez adres [...]@etutor.pl
agnieszka.kw
Pracownik eTutor
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
lukikow - Czy w ogóle planowane jest przetłumaczenie wszystkich słów/zdań/wyrażeń z amerykańskim akcentem? - 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki