ZALOGUJ SIĘ

Pomysł na usprawnienie - link w słowniku kierujący do lekcji tematycznej

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
User story: użytkownik wyszukuje w słowniku słowa "żłobek". Zastanawia się przy okazji jak brzmi słowo "przedszkole" i "opiekunka". Myśli, czy jeszcze inne słowa z tego tematu będą potrzebne. Pamięta, że była lekcja o dzieciach ale nie wie jak ją znaleźć

Nowy feautre: jeśli słowo pojawiło się podczas lekcji tematycznej, w słowniku mógłby znaleźć się link do tej lekcji. Np. "kliknij tutaj aby zapoznać się z lekcją Dzieci".

Technicznie powinno to być łatwe to wykonania (skoro słowa są połączone z lekcją) a dla użytkowników byłaby to świetna opcja do rozwoju słownictwa :)
hotaru85

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Pomysł nie jest zły ale moim zdaniem lekcje nie powinny być tematyczne a nauka słówek powinna być według np. frekwencji występowania słów i zwrotów

poziom A - w język umówionym, do wyboru BrE lub AmE

poziom B - w język pisanym i powtórka słów z języka mówionego, w szybszej wymowie, connected speech, bardziej szczegółowe zasady fonetyki brytyjskiej i amerykańskiej

poziom C - w języku akademickim, język mówiony mowa szybka, prezentacja różnych akcentów.
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
ang-nsw - Mam wrażenie, że słownictwo jest nie najlepiej dobrane do poziomów i cżęstości występowania. Doszedłem od początku do B1-9 i ciągle brakuje mi słów do zrozumienia bajek dla dzieci. - 3 lata temu
hotaru85 - Ale przecież to jest zupełnie nie związane z tym co ja mówię. Tzn zgłosiłeś zupełnie inny pomysł :) dla mnie przydatne byłoby odniesienie do innych słów związanych z tematem - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się ze wszystkimi powyższymi propozycjami natomiast nie dzieliłbym na popularność słów w języku mówionym i pisanym. Ludzie mają różne potrzeby. Nie każdy siedzi na wyspach jak Ty Piotrku. Wielu może potrzebować angielskiego, na przykład, żeby poczytać neta w najpopularniejszym w sieci języku - angielskim. Czy to wiadomości, czy fora tematyczne...
N
netis7
piotr.grela - Trochę bym się nie zgodził, bo inna jest częstotliwość występowania słów w języku mówionym i pisanym.
Znajomość języka mówionego jest nam potrzebna w rozumieniu np. filmów i seriali np. na Netflixie.

Stosując shadowing czyli powtarzanie na kwesti aktorów w filmie z napisami można już ćwiczyć 3 umiejętności - słuchanie, czytanie i mówienie.

Ale gdy już opanujemy w stopniu dobrym słuchanie, to znacznie możemy przyspieszyć naszą naukę i zwiększyć czas na ekspozycję na język angielski nie marnując naszego dodatkowego czasu. Można słuchać podcastów, audio booków, w toalecie, na strychu, w samochodzie, w metrze, na rowerze czy na spacerze.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
netis7 - Piotrze, masz bardzo wysoki poziom angielskiego i to trochę determinuje Twój punkt widzenia. Dla Ciebie posłuchanie podcastu to żadne wyzwanie... Ja jak już coś próbuję po angielsku oglądać to tylko krótkie filmy na YouTube, koniecznie z napisami, w zwolnionym tempie a i tak jeszcze czasem stopuję film żeby doczytać bo ze słuchu to już całkiem nie łapię... W ten sposób mogę coś zrozumieć, bo na pewno nie wszystko...

Gdzieś czytałem, chyba nawet na naszym forum, że mimo wysokiego poziomu (nie pamiętam B czy C) osoby wypowiadające się nie rozumiały oryginalnych angielskich filmów za słuchu.
... [cdn]
- 3 lata temu
netis7 - [cd] ...
I na koniec powtórzę - ludzie mają różne potrzeby, motywacje. Jeden chce pogadać na ulicy czy poderwać dziewczynę (chłopaka) na czacie, drugi - niech już będzie - słuchać podcastów i oglądać filmy, trzeci chciałby zrozumieć język pisany. Chciałby poczytać co się dzieje na świecie lub w Polsce okiem z zewnątrz. Lub mając jakiś problem znajdzie odpowiedź tylko na anglojęzycznym forum. Nieważne czy problem dotyczy komputera, samochodu, mody czy zagadnienia z gramatyki angielskiej. Może też ktoś robi zakupy na Aliexpress i chciałby poczytać opinie innych użytkowników zanim zamówi towar.

...[cdn]
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
netis7 - ...[cd]...
Tak więc dla mnie język pisany jest priorytetem jako nie tylko łatwiejszy do przetworzenia ale bardziej praktyczny. Idąc jednak na kompromis sugeruję jako najlepsze rozwiązanie naukę słówek według ich sumarycznej częstotliwości występowania we wszystkich formach. Rzecz w tym że my sobie tu gadu gadu a eTutor i tak ma to gdzieś i na A1 pewnie znajdziemy słowa które nie mieszczą się na liście pierwszych (strzelam) 30 000 słów....
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki