ZALOGUJ SIĘ

Czy można użyć słowa sit to określenia ,że coś leży?

13 lat temu
Przykład: I took a bag sitting on the sofa?
B
BlueSky

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Sit odnosi się także do budynków, obiektów itp. w sensie że coś jest gdzieś ulokowane że stoi czy leży w danym miejscu...Być może w tym sensie można by to było odnieść także do torebki. To jedno ze zdań w słowniku "Longmana" dotyczące ulokowania komputera na biurku....

He's got a computer sitting on his desk, but he doesn't use it.

sit = :umiejscowić, ulokować (np. obiekty, budynki).

Może ktoś jeszcze odniesie się do twojego pytania i ewentualnie skoryguje moją wypowiedź...
E
efogt
yathe - Efogt, nie ma co korygować - tak jest. Można dodać jedynie, że "sit" w odniesieniu do "małych" przedmiotów jak torebka czy komputer sugeruje, że nie były one używane od dłuższego czasu, niejako "ulokowane" gdzieś, na przykład na sofie, jak ta długo nie używana torebka, która w końcu została z niej zabrana. - 13 lat temu
efogt - Dziękuję:) To ja nie ukrywam że nie mam jeszcze odpowiedniego obycia z językiem więc mogę się mylić i to nie jeden raz:) Zawsze więc zamieszczam potrzebny komentarz aby bardziej doświadczeni uczniowie jak np. Ty mogli skorygować mój tok myślenia:) Pozdrawiam serdecznie - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak można użyć sit w różnych przypadkach
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki