ZALOGUJ SIĘ

"Przewijanie" poszczególnych stron lekcji

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Dlaczego w lekcjach nie ma możliwości szybkiego cofnięcia się do poprzedniej strony. Strzałka w lewo przy wskaźniku wykonania lekcji, wbrew utartym "zwyczajom" w świecie aplikacji internetowych, przenosi nas niespodziewanie do spisu treści zamiast o jeden moduł wstecz. Jest to kompletnie nieergonomiczne.
Dlaczego to jest tak uciążliwe? Właśnie przerabiałem w A1-30 gramatykę o czasowniku would, która jest opisana na 3 kolejnych stronach. Czytam drugą stronę tej gramatyki i chcę porównać z opisem przeczytanym przed chwilą na poprzedniej stronie. Nie mogę się jednak szybko cofnąć tylko najpierw wejść w spis treści tej lekcji i kliknąć we właściwy moduł. No i jeszcze trafić w ten, który chciałem powtórnie przeczytać. A jak "nie trafię" to cała operacja do powtórki. Kompletnie bez sensu.
T
tlstar

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Podobno jest to zrobione dla naszego dobra. Taka pojawiła się odpowiedź pracowników eTutor na nasze uwagi w momencie gdy strzałki do przewijania zniknęły z lekcji. Mnie też się to nie podoba bo przerabiając lekcje często trzeba się cofać do tyłu (np. do notki gramatycznej) albo do przodu (gdy już sprawdziłam i chcę wrócić o te np. dwie strony do przodu bez konieczności ponownego wykonywania tego samego ćwiczenia pośredniego). Przez brak strzałek jest to męczące i zniechęcające.
B
Barbara.m
tlstar - Aż się wierzyć nie chce, że tak przydatną funkcjonalność zlikwidowano. Dla naszego dobra? Chyba odwrotnie. Bo mi się kompletnie nie chce grzebać w spisie treści, żeby ponownie zobaczyć co dosłownie przed chwilą przeczytałem. Ucząc się z tradycyjnego podręcznika można przynajmniej go "kartkować", a nie za każdym razem przechodzić przez spis treści. - 6 lat temu
Barbara.m - No niestety. Argumentowano to tym, że trzeba przerabiać po kolei. A jak były strzałki to uzytkownicy omijali niektóre ćwiczenia. Tylko zapomniano, że czasami trzeba się cofać żeby coś powtórzyć i bez sensu jest potem ponownie przerabiać to samo ćwiczenie (więc strzałka do przodu też jest potrzebna). - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodaliśmy możliwość przewijania elementów lekcji. W trakcie wykonywania lekcji strzałki można znaleźć w menu obok paska postępu (trzy kropki).
karol.k
Pracownik eTutor
tlstar - Trzeba dodatkowo poklikać, ale dobre i to :-) - 6 lat temu
karol.k - Staraliśmy się dać taką opcję przy jednoczesnym przeznaczeniu jak największej części ekranu na samą zawartość lekcji. Mamy też nadzieję, że nie będziecie pomijać zbyt wielu ekranów ;) - 6 lat temu
Barbara.m - O super :-) - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki