ZALOGUJ SIĘ

algorytm fiszek i dodatkowe funkcje

3 miesiące temuostatnia aktywność: 3 miesiące temu
witam wszystkich serdecznie,
poszukuje jak najlepszej dla siebie aplikacji pomocnej w nauce i musze przyznac że etutor jest na pierwszym miejscu, testowalem praktycznie każdą z tych bardziej znanych i chce sie zdecydowac na jedną konkretną ktora mi zastapi aplikacje do nauki slowek za pomocą fiszek, jak i poprowadzi krotkie lekcje , cwieczenia z gramatyki, skladanie zdań, itp. Co do drugiego godzę sie na to co jest bez zbednych pytań, i tak w porownaniu do innych aplikacji etutor dla mnie jest w scislej czołowce, przejrzysty wyglad ograniczona ilosc bzdur typu zbieranie klejnotow lub nakarm slonia (sic!) zeby odblokowac nowe lekcje. Co do fiszek mam kilka pytań czy to jest ten sam mechanizm co w przypadku anki ,ktore jest dla mnie mimo wg wielu prostego interfejsu(ja bym tak nie powiedzial)toporne i nieituicyjne, jak sie zachowa fiszka ktorą dodam za pomocą slownika i już po pierwszym odkryciu uznam ze ją umiem, chodzi mi o to ze nie chce tracic czasu na zbedne powtarzanie banalnych zadań ktore tylko rozpraszają. szkoda ze nie istnieje funkcja jak np w anki czy fiszkotece ktora po nacisnieciu w czytanym tekscie w przegladarce internetowej obcego nam wyrazu daje możliwosc stworzenia nowej fiszki. i po trzecie szkoda ze nie ma opcji jak w fiszkotece że kazde wybudzenie ekranu wlacza nam fiszke zeby sobie bylo mozna przypomniec słowko lub kilka w zaleznosci jak ustawimy. a moze takie opcje są tylko ja nie moge ich znalezc prosiłbym o wyjasnienie
A
andrzejgolota

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Chcąc pobrać fiszki, należy:

1. Wejść w rozwijane menu Użytkownika (trzy poziome paski w górnym rogu strony).
2. Wybrać opcję “Słówka”.
3. Po przejściu na stronę znajdziemy się w sekcji "Do nauczenia" - https://www.etutor.pl/words - znajdują się tam listy, które nie zostały jeszcze wykonane w ramach lekcji. Teraz wystarczy kliknąć listę słówek z interesującym nas tematem – wyświetlą się wówczas wszystkie listy słówek dostępne w ramach danego tematu.
4. Następnie proszę kliknąć po prawej stronie na liczbę elementów przy wybranej liście.
5. Po przejściu na stronę w prawym górnym rogu wyświetli się opcja „Pobierz fiszki”, na którą należy kliknąć, tym samym pobierając plik w formacie pdf.

Fiszki (plik do wydruku) można również pobrać:
1. z list już zrealizowanych przechodząc w sekcję "Dodane do powtórek" - https://www.etutor.pl/words/added (zgodnie z powyższą instrukcją).
2. oraz ze swoich list słówek, które można stworzyć samodzielnie w sekcji “Twoje słówka” (Menu -> Słówka -> Twoje słówka lub https://www.etutor.pl/words/user-words). Przy wybranej liście należy kliknąć opcję (trzy niebieskie kropki), następnie wybrać “Lista elementów”, a przycisk “Pobierz fiszki” będzie dostępny na górze strony.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Słownictwo można dodać do modułu powtórek na trzy sposoby:

1. Bezpośrednio podczas wykonywania Lekcji klikając przy wybranym haśle przycisk “Dodaj do powtórek”.

2. Proszę dwukrotnie (szybko) nacisnąć lewym klawiszem myszy na dowolne słowo. Po wykonaniu tej czynności wyświetli się tłumaczenie słowa w słowniku Diki. Następnie za pomocą symbolu zielonego plusa można dodać wybrane słowo lub przykładowe zdanie do modułu Powtórek.

3. Słowo można również wyszukać bezpośrednio w słowniku Diki. Wystarczy przejść na stronę https://www.diki.pl/, zalogować się za pomocą tych samych danych co na platformie eTutor. Następnie należy wyszukać hasło i dodać je do modułu Powtórek tak jak wyżej za pomocą symbolu plusa.

Elementy dodane z lekcji lub ze słownika trafiają do puli nowych powtórek, które znajdują się w nawiasie na górnej belce pomiędzy sekcją Lekcje a Gry językowe. Żeby mogły one trafić do głównego modułu Powtórek, w pierwszej kolejności należy je wykonać (nadać im pierwszą ocenę) i wtedy zostaną zaplanowane na w kolejne dni. Oznacza to, że:

1. Dodajemy elementy do modułu powtórek podczas realizacji lekcji lub bezpośrednio ze słownika Diki.

2. Wchodzimy w moduł powtórek, wykonujemy elementy zaplanowane na dziś (jeśli są, a informuje o tym liczba poza nawiasem), a następnie te nowe w nawiasie (nadajemy im pierwszą ocenę: źle, średnio lub świetnie).

3. Następnego dnia system rozpocznie ich przydzielanie.

Więcej informacji na temat powtórek znajduje się w tym miejscu: https://www.etutor.pl/help/repetitions - zachęcam do zapoznania się z sekcją pomocy, ponieważ dokładnie wyjaśnione jest tam działanie systemu.

Jeśli hasło jest już dobrze zapamiętane można je usunąć w dowolnym momencie naciskając symbol minusa w kółku.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wspomniane funkcje jak dodawanie haseł bezpośrednio z treści z przeglądarki i powtórki po wybudzeniu telefonu nie są dostępne na platformie. Dziękujemy za sugestię.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.