ZALOGUJ SIĘ

Element wyłączony z powtórek - jak to zmienić? Porządkowanie własnych list i powtórek.

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Niektóre słówka na moich listach są na szaro z napisem, że element wyłączony z powtórek. Nie mam pojęcia kiedy i jak to się zaznaczyło, ani jak to zmienić, bo nie chcę niczego wykluczać z moich własnych list. Jeśli chcę jakieś słówko wykluczyć z powtórek, to dodaję/przenoszę je na inną listę i całą listę wykluczam z powtórek. Żadne z szarych słówek, o których piszę nie znajduje się na wykluczonej liście.

Czy ktoś ma pomysł jak to uporządkować?

Inną kwestią jest to, że generalnie własne listy są świetne, jednak nijak nie wiem jak one się mają do słówek, które wcześniej dodałam z lekcji. Z uwagi na fakt, że zaczyna mi się robić coraz więcej codziennych powtórek, chciałabym wyeliminować z nich słówka oczywiste, jak np one, czy black ;). Niestety, ale tych słówek nie mam na własnej liście. Czy, jeśli dodam takie słówko na listę wykluczoną z powtórek, to nie będzie mi wskakiwać, czy to dwie niezależne listy? Na własnych listach zrobiłam sobie listę: znam na 100% i przerzucam tam zbędne słówka (od czasu do czasu mogę ją przejrzeć, ale sami wiecie, że są słówka, które pamiętamy już stale i nie ma sensu ich powtarzać).

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi jak Wy radzicie sobie z powtórkami.

P.S. Nie chcę już rozkładać powtórek, a chciałabym mieć ich taką ilość, która nie będzie zniechęcać. Nie wiem jak u Was, ale ja jak widzę, że mam ponad 200 słówek do powtórzenia, to lekko mnie odrzuca :P Na jutro mam 225 w kalendarzu :(
S
SmallM
leon_zawodowiec - Po sprawdzeniu swoich list słówek mam identyczny przypadek SmallM jak opisujesz. Występują u mnie słówka na szarym polu, które są wykluczone z powtórek. Sprawdziłem wyrywkowo kilka z tych wyrazów w słowniku i faktycznie są odhaczone, widnieją jako elementy do ponownego dodania :( . Również sam ich nie kasowałem. - 7 lat temu
SmallM - Może jakiś pracownik eTutora powiedziałby jak to zmienić? Trochę słabo byłoby dodawać na nowo, bo dodawanie to kilka kliknięć. Mógłby być jakiś przycisk obok - przywróć, czy coś w tym stylu... - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Dziękujemy Wam za zwrócenie uwagi na zaistniałą sytuację. Przekazaliśmy sprawę naszym programistom, aby sprawdzili skąd bierze się taka niedogodność, związana z wyłączeniem z powtórek elementów w listach słówek. Analiza źródeł tej nieprawidłowości pomoże programistom zastosować odpowiednią poprawkę w algorytmach zarządzających listami haseł i modułem powtórek. Raz jeszcze dziękujemy Wam za czujność i szybką informację w tej sprawie.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o zarządzanie słówkami z lekcji, to znalazłam, że podczas powtórki, przy słówku jest "usuń z powtórek", czy jest jakiś sposób, żeby później takie elementy usunięte w jakiś sposób przejrzeć?
S
SmallM
Jamz - Nie jestem pewny czy o to tobie chodzi ale tutaj jest lista elementów odrzuconych: https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/discarded . - 7 lat temu
SmallM - Pewnie o to chodzi, tylko tam jest wszystko co również odrzuciliśmy na etapie przerabiania lekcji (czyli nie daliśmy do powtórek), trochę za dużo, ale jak nie ma niczego innego, to lepiej tyle niż wcale ;)

Może opcja byłoby ustawianie słówka jako "nauczone", lista takich słówek i przejrzenie od czasu do czasu, czy coś nam jednak z tej listy z głowy nie uciekło?
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, jeżeli chodzi o poruszoną w głównym wątku sprawę, to nasi programiści potwierdzają, że jest to prawidłowe zachowanie Systemu. Otóż, jeżeli element dodany jest do listy Użytkownika, to każde usunięcie go z powtórek (np. przez opcję usunięcia w module powtórek czy też przycisk minus w słowniku) wyłączy go z systemu powtórek, ale element nadal pozostanie na liście.

Pozdrawiamy.
dawidturek
leon_zawodowiec - Dziękujemy za informację :) .

Po ponownym wyrywkowym przeanalizowaniu muszę przyznać, że faktycznie usunąłem kilka słów z powtórek choć byłem przekonany, że taka sytuacja nie zaistniała. Mianowicie byłem przekonany, że to jakiś błąd systemowy. Otóż pierw usunąłem np. słówko bo zaznaczyłem nie to tłumaczenie co mnie interesowało (wtedy wyraz wyświetla się jako element wyłączony z powtórek). Natomiast drugorzędnie dodałem go ponownie pod innym znaczenie i rzeczywiście występuje w powtórkach. W związku zaistniałam sytuacją przepraszam ze swojej strony za dolewanie oliwy do ognia i jeszcze raz dziękuję :)
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam inne pytanie, ale też w tym temacie - czy można jakoś tę operację odwrócić - tzn mam słówko wyłączone z powtórek i przeglądając swoją listę słówek dochodzę do wniosku, że chciałabym je do powtórek przywrócić. Czy nie ma sposobu, żeby to zrobić z samej listy słówek? Nie potrafię takiej możliwości znaleść :(
KateWBriget
SmallM - O to też pytałam, bo chciałabym te wykluczone przywrócić, ale nikt mi nie odpowiedział :( - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chciałam samodzielnie znaleźć sposób na przywrócenie słówek do powtórek.
Problem okazuje się głębszy. Otóż okazuje się, że usunięcie wykluczonego z powtórek elementu z listy i dodanie go na nowo nic nie pomaga, mianowicie element taki po wyjściu z listy i wejściu jeszcze raz - ponownie zaznacza się na szaro.
Czy istnieje jakiś sposób na spowodowanie, że będzie można w jakikolwiek sposób przywrócić go do powtórek?
Bardzo proszę o pomoc i wskazówki.
S
SmallM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Dawidzie... Czyżby zadanie dla programistów? My nic nie wymyślimy, a zdarzyło mi się już wyłączyć element z powtórek przez pomyłkę - i co wtedy? Tworzyć własny element?
KateWBriget

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kate!!! Jest rozwiązanie (na około i tak uważam, że na liście powinno być przywróć, przy napisie, że element odrzucony)!!!
Z tego linku, o którym Jamz pisał:
https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/discarded
wyszukujesz sobie element, który masz odrzucony, dajesz zielony +, no i przestaje być szary.

Minusem tego rozwiązania jest:
1. Element dodaje Ci się do zwykłych powtórek (a ja w zwykłych powtórkach nie chcę powtarzać zdań).
2. Natychmiast pojawia Ci się powtórkach na dzisiaj jako nowy element.

Wniosek z tego jest taki: coś co wykluczyło się ze zwykłych powtórek, nie może znaleźć się na listach własnych (bo ja na listach własnych na pewno niczego nie wykluczałam).
Czy może ktoś to potwierdzić w jakiś sposób?
Jeśli tak, to trochę słabe, bo zastanawiam się nad wykluczeniem większej liczby elementów z powtórek głównych, a przerzucenie ich na listy własne, ale wygląda na to, że taki scenariusz się nie sprawdzi.
No i dodatkowo, jakby nie patrzeć samo przywracanie elementów do powtórek - bardzo odległe od Ui/UX ;).
S
SmallM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeżeli chodzi o przywracanie elementu wyłączonego z powtórek, to po dodaniu danego hasła zarówno z poziomu Słownika Diki, jak i za pomocą wymienionego linku (https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/discarded), stanie się ono z powrotem aktywne na każdej liście, na której było wcześniej zawarte, tj. przed wyłączeniem z powtarzania.
Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że takie hasło, zgodnie z zasadami, trafi do standardowych powtórek jako element czekający na pierwsze powtórzenie. Natomiast nie ma obaw, że hasło trafi kilkukrotnie do powtórek, jeśli zostało przywrócone na kilku listach - programiści, którzy tworzyli pierwotny mechanizm powtórek, uwzględnili w kodzie sprawdzanie haseł pod tym kątem :-)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przy podglądzie da się dwoma kliknięciami - sprawdziłam przed chwilą :) Ale jakoś wcześniej o tym nie pomyślałam
KateWBriget
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
SmallM - Super Kate, sprawdzę następnym razem. Szkoda, że wszystkie sposoby musimy odkrywać sami, albo muszą nam podpowiadać inni użytkownicy... - 7 lat temu
KateWBriget - Jak wejdziesz na swoją listę, gdzie Ci coś wypadło z powtórek i dasz "Podgląd" możesz normalnie dodać słówko tak jak każde nowe w serwisie... Wraca do aktywnych powtórek jako nowe słówko :) Ale jakoś wcześniej na to rozwiązanie nie wpadłam, oświeciło mnie po wiadomości Pana Dawida (dziękuję) - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
SmallM - Uuuu, a ja na podglądzie nie mam ani zielonych + ani czerwonych - :( nie mogę dodać z poziomu podglądu. U mnie działa tylko ten bardziej skomplikowany poziom :(. Mówisz, że to masz w sekcji "Twoje słówka" i na dowolnej liście? - 7 lat temu
KateWBriget - Wejdź na Twoją listę.
Zakładka podgląd - domyślnie masz "elementy" , podgląd to ta następna ;)
Kliknij dwa razy na dane słowo - jesteś w słowniku :) Dajesz plusik - wróciło do powtórek :)
- 7 lat temu
SmallM - Aaaaaaaa o to Ci chodziło :) No tak, a jak ja wyrzucałam tak zdania, to w zasadzie musiałabym sobie przypomnieć z jakim wyrazem to zdanie było połączone ;) ok, dzięki :) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy został rozwiązany problem z elementami wyłączonymi z powtórek?
W przypadku kiedy dodaje swoje zdania/frazy to mi je wyklucza. Jak to zmienić?
?
Gość
aleksandra.rosiek - Serdecznie zapraszamy do przeczytania wszystkich odpowiedzi Dawida Turka (pracownika eTutor) w tym wątku :-). Gdyby po zapoznaniu się z informacjami pojawił się problem związany z powtórkami, zapraszamy do kontaktu mailowego, pisząc na adres: [...]@etutor.pl :-). - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki