ZALOGUJ SIĘ

Dotyczy powtórek oraz ich powtórzeń w skali czasu oraz dodawanych nowych słów

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Witam, ja chciałbym zapytać z innej beczki. Od jakiegoś czasu powtórek mi ubywa. Ustawiłem sobie (rozłożyłem) na 10 dni co by było ich więcej następnego dnia. Oczywistym jest, że się zmniejszają w momencie większej ilości poprawnych lub ich częstotliwość maleje wraz z lepszym zapamiętaniem. Mam nadzieję, że piszę w miare zrozumiale. Jak jednak zwiększyć ilość powtórzeń tych co już coraz "rzadziej" się powtarzają? Jestem osobą, która mimo wzrokowego zapamiętywania danego słowa po jakimś czasie go nie pamięta. Dodaję nowe słowa i te występują częściej (zrozumiałe) ale to one chyba wypychają na dalszy plan te stare początkowe. Nawet już nie pamiętam jakie to były te pierwsze... Proszę o poradę. Lukasz
kesonex

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Nic na to nie poradzisz. Tak działa algorytm powtórek. Te dobrze oceniane powtarzają się coraz rzadziej bo były dobrze ocenione (takie "masło maślane"), więc dobrze przyswojone, czyli nauczone, więc nie ma potrzeby ich często powtarzać :-) A więc jeśli nic nowego nie dodajesz do powtórek to systematycznie z dnia na dzień jest tego coraz mniej, bo powtórki rozkładają się w czasie. Jak chcesz powtarzać wszystko, nawet to co już dobrze umiesz (tylko po co?) to wejdź w opcję SŁÓWKA w głównym menu (3 kreski u góry) i tam w opcji Elementy w powtórkach masz w rożnych sekwencjach swoje wcześniej dodawane elementy. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej to przejrzyj wiele starszych dyskusji wpisując w filtr wyszukiwania np. "powtórki". Są tam chyba już setki podobnych rozważań na ten temat. pzdr
M
mlesniewska1
kesonex - Bardzo dziękuję za odpowiedź. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki