ZALOGUJ SIĘ

Gwiazdki w słowniku i poziomy lekcji

14 lat temu
Witam
Właśnie odkrywam diki.pl i spodobał mi się system gwiazdkowy (5 000 najczęściej używanych słów)

Czy ten system jest jakoś połączony z poziomami lekcji? Że np. w lekcjach A1 są wszystkie słowa pięciogwiazdkowe, w A2 czterogwiazdkowe itd?

Jeśli nie, to myślę, że jest to pewien mankament systemu nauki słownictwa i warto nad nim popracować.

Oczywiście bardzo dobrą metodą jest po prostu lektura tekstów oryginalnych w internecie i wprowadzanie nieznanych słów do systemu powtórek. W ten sposób poznajemy słowa naturalnie, w kontekście. Ale poznajemy je pojedynczo i musimy się sporo naczytać, żeby znaleźć jakieś słowo. Ta metoda jest zatem dla tych, co mają bardzo dużo czasu na naukę, względnie korzystają z angielskiego w pracy albo na studiach.

Natomiast jeśli ktoś chce po prostu szybko powiększyć swoją bazę słownictwa aktywnego, wtedy lepiej jest mieć od razu bazę najczęściej używanych słów.

Na początek proponowałbym zrobienie list uzupełniających typu: "wszystkie słowa jednogwiazdkowe, które nie pojawiły się w lekcjach poziomów A i B"

Obecnie zostało mi jeszcze 13 lekcji do nauczenia z B, a czasem natrafiam w słowniku na gwiazdkowe słowa, których nie mam jeszcze w systemie powtórek. Chętnie opanowałbym je wszystkie przed wzięciem się za poziom C.
T
timotheos

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Podobne wątki