ZALOGUJ SIĘ

Czy ktoś może pochwalić się jakimiś osiągnięciami z eTutor?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Chodzi mi czy po zrobieniu jakiegoś całego poziomu np. zdaliście maturę na 70 % albo, czy ktoś zrobił certyfikat FCE / CAE lub może po skończeniu wszystkich lekcji udało się komuś zdobyć CPE? Proszę o odpowiedz;) Pozdrawiam!:)
prochemist93
na_bogato_laciato - Wszystkkie lekcje raczej na pewno nie dadzą ci poziomu Advanced czy Proficiency, był tu kiedyć wątek, że "C1 to nie jest C1" (albo C2, nie pamiętam), bo kurs faktycznie jeśli chodzi o różne sprawności językowe zatrzymuje się raczej na szkolnych czytankach i słuchankach. Trzeba szukać nagrań autentycznych, na w miarę wysokim poziomie polecam np. podcasty BBC RAdio 4, In Our Times (są tam dyskusje, więc jest to język staranny, ale jednak spontaniczny). Zresztą, sposobów jest mnóstwo. Poza tym, większość osób (zwłaszcza tych zdających testy) uczy się równolegle z innych źródeł, jak sądzę. - 10 lat temu
na_bogato_laciato - Więc trudno tu jednoznacznie ocenić, czy osiągnięcia są bezpośrednim wynikiem pracy z eTutor. Warto mieć pewną bazę (np. słownictwo), ale, zwłaszcza na wyższych poziomach, robienie lekcja po lekcji nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Jeśli stwierdzisz, że słuchanki Cię nie rozwijają, to znajdź inne. Można też cyztać książki (artykuły?) i np. dodawać nowe słówka do powtórek - w ten sposób wykorzystywać mechanizm eTutora. Ogromna baza słownikowa sprawia, że dla mnie nawet ten sposób korzystania przy bardzo ograniczonym korzystaniu z "kursu" wydaje się sensowny i potrzebny :). No i zawsze jest możliwość skonsultowania odpowiedzi do różnego rodzaju testów i poproszenie o wyjaśnienia. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

To pocieszające, i motywujące, dziękuję za odpowiedzi
prochemist93

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

moje osiągnięcie to takie, że wogól mówie w tym języky, a następne dosyć ważne, że dzięki etutor potrafię pisać słowa, które się nauczyłam a także te, które pierwszy raz słyszę (potrafię większość napisać poprawnie ze słuchu) - nawet, nie wiedziałam, że to takie istotne.
kanula

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ale to zależy , po co się uczysz , ja się uczę żeby rozmawiać normalnie i na luzie, pracuje tylko za granicą i to w różnych krajach , w większości prac jestem jako tłumacz , choć sam uważam że nie umię języka jakoś szczególnie , ale zaczynałem naukę jak byłem w miami i po trzech mc już miałem pracę gdzie przyjmowali tylko z językiem... na prawdę warto.Pozdrawiam
adamdor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dlaczego osiągnięciem musi być jakiś papierek? Papierki owszem są ważne, mówią coś tam o poziomie znajomości języka, ale papierkiem się nie mówi :)

Moje osiągnięcia na ET: stosowanie w praktyce kilku zasad gramatycznych oraz sporej liczby słów których się tutaj nauczyłem. Mogłem sprawdzić to w warunkach zbliżonych do naturalnych, bo oprócz ET konwersuję z nativem.

W Twoim pytaniu kryje się intencja czy w ogóle można się tu czegoś nauczyć. Owszem można i to wiele. Jednak nie nauczysz się tu pisać, bo to wymaga ćwiczeń (chyba, że masz konto premium, albo znajdą się zawsze tak mili współużytkownicy i sprawdzą Twoje prace). No i nie nauczysz się mówić. Wymowę i konwersację najlepiej ćwiczyć na prywatnych lekcjach.
hilbert

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moje osiągnięcie to motywacja do nauki :)Etutor zdyscyplinował mnie i staram się jak najczęściej uczyć tego języka. Uczestniczyłam kiedyś w kursie, ale jakoś efektów nie widziałam. Tak i maturę kiedyś zdałam z angielskiego, ale wiadomo, że to nie świadczy o znajomości tego języka a jak potem już nie powtarzałam go, to zapomniałam. W sumie dopiero Etutor mnie zmotywował, poszerzył bazę słów, zdań, no i gramatyka stała się dla mnie trochę łatwiejsza. Mnie ta metoda nauki odpowiada, może dlatego, że od zawsze byłam samoukiem. Poza tym uczę się też z piosenek i wprowadzam te słówka tutaj, czasem oglądam filmy z napisami i czatuję z obcokrajowcami po angielsku, staram się jak najczęściej otaczać tym językiem. W końcu tworzenie zdań, sprawia mi mniejszy problem, niż kiedyś. Ale wiadomo, dużo pracy przede mną. Więc to też osiągnięcie, jak ktoś zdyscyplinował się, mimo, że miał z tym problem, no i polubił ten język :)
V
Vanilkah

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.