ZALOGUJ SIĘ

Edytowanie słówek dodanych z diki.

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Cześć,

mam istotne pytanie dotyczące edytowania tekstu źródłowego. Niektóre słówka dodane z diki mają za dużo tłumaczeń, np.:

bestow
obdarzyć, obdarzać, obdarowywać, obdarować, przyznać, przyznawać

W takiej sytuacji chciałbym usunąć parę polskich tłumaczeń i zostawić max 2 słówka. Niestety, kiedy edytuje tekst źródłowy i zapisuję, słówko ma nadal tyle samo znaczeń.

Czy da się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam,
F
FoX.U

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Edytowanie i dodawanie słów i zwrotow moim zdaniem jest dobrym pomysłem, może tak jak jest z hasłami w Wikipedii.
Ale odejmowanie polskich tłumaczeń to już nie jest dobry pomysl.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mówimy tylko o edytowaniu własnej listy, a nie słownika. Zdarza się, że jest masa zbędnych tłumaczeń (jak wyżej). Jedyne rozwiązanie to stworzenie słówka samemu, ale czasami słówka ze słownika diki są lepsze, mają przykładowe zdania etc.
F
FoX.U

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To trzeba utworzyć własną listę słówek i na niej operować. Jak się kliknie na tytuł własnej listy słówek w https://www.etutor.pl/words/user-words możesz dodać własne słowo i ilość tłumaczeń dogodną dla siebie dopisać.
J
Jamz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O dzięki Jamz! Nie muszę się prosić pani [usunięte przez administratora] o dodanie zwrotu do słownika, nie dostaje [usunięte przez administratora] z tym związanej.
Problem mam tylko jeden, że mogę zbudować tylko jedną kartę, fiszkę.

Wolałbym bardziej wersje pytanie - odpowiedz np.
pytanie 1: nagły koniec
odpowiedź 1: abrupt end
piotr.grela
aleksandra.rosiek - Proszę o więcej kultury - wulgaryzmy nie są tu mile widziane. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie obrażajmy nikogo, nie tylko Pani Asia tam pracuje i na pewne sprawy może nie mieć wpływu. A po drugie to co dla ciebie wygodne dla kogoś innego może być utrapieniem. Są narzędzia które można zastosować i zrobić tak jak nam się podoba.
Nie zrozumiałem tego jak ma wyglądać, ale chyba chodzi o to. Kliknij "Dodaj własny element" możesz robić co tylko chcesz.
Jak wpisać element?
apple = jabłko
abrupt end = nagły koniec
Po lewej stronie równości wpisujemy słowo angielskie po prawej jego tłumaczenie.
J
Jamz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest OK.
Masz rację, należy wpisać znak = odpowiedź = pytanie

Dużo kolokacji brakuje w słowniku Diki lub nie można ich dodać do nauki, np. abrupt end, wyświetla mi się niepotrzebna informacja!!! , ze jest to: strong collocation ale nie można jej dodać do powtów
Pan Karol, nigdy się nie ociagał z dodaniem słówka lub zwrotu.



Pomimo małych niedociągnięć, Etutor jest na razie jak najlepszym narzędziem do nauki angielskiego.
piotr.grela
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu
o.bracka - Nie bronimy nikomu wyrażania swojej opinii, prosimy jednak, by wypowiadając się na forum pamiętać o podstawowych zasadach etykiety internetowej oraz przestrzeganiu regulaminu serwisu eTutor, szczególnie podpunktu nr 10: https://www.etutor.pl/regulamin/ - 8 lat temu
rupcio - "etyka internetowa" - co to za "ustrojstwo"?
Zapewne różnicą między "etyką" a "etyką internetową" jest taka jak między "sprawiedliwością" a "sprawiedliwością społeczną":)
- 8 lat temu
aleksandra.rosiek - Pani Bracka miała na myśli zbiór zwyczajowych zasad obowiązujących podczas korzystania z Internetu. Swoista etykieta sieci. Być może nie zostało tu użyte precyzyjne określenie "Netykiety" - a zatem kultury poruszania się w sieci. Jak w innych sferach życia tak i tu musimy mieć na względzie innych ludzi i prosimy zarówno o szacunek do nich, jak i o wyrażanie się w sposób kulturalny, pozbawiony wulgaryzmów. - 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu
o.bracka - Ależ napisane jest "etyKIETA", nie "etyka" :) Sama etykieta internetowa, zwana również netykietą to zbiór (choć niepisany) zasad przyzwoitego zachowania się w przestrzeni wirtualnej. Taki internetowy savoir vivre ;) - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki