ZALOGUJ SIĘ

Programy do tworzenia fiszek mp3, znacie jakieś ?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Zna ktoś programy/serwisy do tworzenia własnych fiszek mp3.
Znalazłem wiele serwisów, w których są przygotowane zestawy, ale takie coś mnie nie interesuje. Z Anki podobno można importować listy do mp3, ale tam trzeba samemu robić wymowę.

Najlepszy wydaje mi się sposób z fiszkoteka (wpisuje dowolne słowo polskie i angielskie, a lektor sam je czyta i cała listę mogę ściągnąć jako plik mp3). Problem tylko w tym że zrobiłem 3 listy i skończył się limit dla darmowego użytkownika. Teraz muszę zapłacić min 50zł za 3 miesięczny pakiet co jest zdecydowanie zbyt drogie jak dla mnie, szczególnie, że uczę się tutaj, a tam korzystałbym tylko z kreatora fiszek mp3.
P
Pixem

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witaj Pixem

Nie znam innego sposobu jak anki. Więc nie wiem czy to Cię zainteresuje. Zależy o jakiej formie fiszek mówisz. Czy chodzi Ci po prostu o budowanie własnych fiszek (słówek) i w nich ma być audio ? Jak tak, to tutaj na diki masz w zasadzie wszystko..

Z anki jest dobry sposób jeśli posiadasz nagranie lektora, np podcast i masz do tego skrypt wraz z tłumaczeniem. Wtedy korzystając z pomocy audacity można ładnie podzielić plik audio na części i wyeksportować. Powiedzmy potrzebujesz 10 zdań z całego podcasta. Parę kliknięć i w zasadzie gotowe.. Potem gotowe pliki można importować do anki. Nie wiem czy o to chodzi, ale jakbyś chciał to mogę to opisać krok po kroku jeśli Cię to interesuje. Pozdrawiam
B
balldur

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chodzi mi o nagrania mp3 w których lektor mówi słówka angielskie i polskie tłumaczenie. Po kolei słówko1 tłumaczenie1 słówko2 tłumaczenie2 itd.
Tylko żebym nie musiał robić za lektora i nagrywać wymowy, tylko wpisać liste typu:
słówko1 = tłumaczenie1
słówko2 = tłumaczenie2
itd.
Z tej listy program zrobiłby plik mp3 z nagraniami.

Mogłoby też być coś takiego jak tu w etutorze, że dodaje się słówka ze słownika tworząc listy, tylko żeby była możliwość ściągnięcia tych list jako mp3 (oczywiście po dodaniu polskiej wymowy polskich tłumaczeń).

Z tego co rozumiem tobie chodzi o ściąganie podcastów wycinanie z nich odpowiednich fragmentów i dodawanie wymowy do Anki ? Jeśli tak to za dużo roboty bo mam liste 600 słówek, których na początek chciałbym się nauczyć metodą mp3, więc znalezienie ich w audycjach, a później wycięcie zajęłoby wieki.
P
Pixem

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki