ZALOGUJ SIĘ

Transkrypcja fonetyczna słowa 'interested'

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Czy transkrypcja fonetyczna słowa ' interested' napisana jest poprawnie? Ze względu na niedoskonały słuch znaki fonetyczne są dla mnie bardzo ważne,
a według mnie pomiędzy wypowiedzianym słowem, a jego fonetycznym zapisem jest niezgodność.

Pozdrawiam
danutka176
abmmichal - skoro słyszysz tę rozbieżność to jest dobrze. te rozbieżności warto zgłaszać do Pań i Panów opiekujących się Diki. Czasem poprawią zapis, czasem wyjaśnią, czasem dodadzą inną wersję - przyczyn rozbieżności jest co najmniej kilka. Nie wprowadzam słówek do powtórek jeśli fonetyka, gramatyka itp się w czymś nie zgadzają wszystko zgłaszam do nauczycieli eTutor.

Generalnie jest przyjęta zasada iż zapis fonetyczny powinien zgadzać się z wymową lektora. Poruszyłaś bardzo ważną kwestię w nauce angielskiego.
- 8 lat temu zmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witam,
Transkrypcja jest poprawna, to lektor wymawia dźwięk e, którego nie powinno być (między t i r). Osobiście nie spotkałem się z taką wymową, brzmi nienaturalnie.
D
Dantes79
danutka176 - Mam nadzieję, że rozbieżność ta będzie poprawiona. Zrozumiałabym, jeśli pomyłka byłaby w zapisie fonetycznym, ale uważam, że wymowa powinna być poprawna. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Transkrypcja została uzupełniona o wymowę, którą słychać u lektora. Jest to wariant, z którym również można się spotkać, szczególnie w amerykańskiej odmianie angielskiego.

Pozdrawiam ;-)
kasia.szczep

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki