ZALOGUJ SIĘ

Zapis fonetyczny słowa koncert

zmodyfikowany: 6 lat temu
Czy poprawny jest zapis fonetyczny słowa koncert? Po 'c jest ə', a czy nie powinno być 'o'?

Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Zapis jest poprawny, odpowiadał jednak nie tej części mowy. Hasła "concert" zostały rozdzielone, aby transkrypcja fonetyczna pasowała do odpowiednich części mowy. Zachęcamy również do używania opcji Zgłoś sugestię. :-)

Pozdrawiam
wojtek.j
Pracownik eTutor
danutka176 - Choć odpowiedź przyjmuję jako pewnik, to jednak jestem zdziwiona, gdyż w powtórkach miałam takie zdanie: 'Four tickets for the concert, please' i odniosłam się podwójnym kliknięciem do wymowy słowa, a tym samym zapisu fonetycznego słowa concert.
Stąd moje pytanie.
Pozdrawiam
- 6 lat temu
danutka176 - Szanowni Państwo, wielkie zdziwienie! Otworzyłam tablet, a tam zastałam niezamkniętą stronę, na której sprawdzałam, to co wcześniej budziło wątpliwości. Nie podoba mi się to, że zamiast uczciwej odpowiedzi, robi się zmianę na stronie, uzupełniając ją i zmieniając zapis fonetyczny słowa concert, w znaczeniu koncert, czasownik uzupełnia się o nazwę tj concert + zapis fonetyczny. Zrobiłam zdjęcia. Dlaczego właśnie tak? Przy słowie concert w znaczeniu koncert był niepoprawny zapis fonetyczny. - 6 lat temu
wojtek.j - Szanowna Pani Danuto,

wyraźnie napisałem, że zapis jest poprawny, aczkolwiek nieodpowiadający części mowy i hasła zostały rozdzielone. Nie dodałem jednak, że odpowiadał znaczeniu czasownikowemu, za co przepraszam. Nic nie zostało dodane, wpisy zostały jedynie rozdzielone, a ich formatowanie zostało zmienione, aby odpowiadało ich odmiennej transkrypcji i wymowie.
- 6 lat temu
danutka176 - Panie Wojtku,
wyraźnie podkreślam, że zapis fonetyczny przy rzeczowniku concert był wcześniej JEDYNYM fonetycznym zapisem na tej stronie.
Dodany został poprawny zapis fonetyczny rzeczownika concert i słowo concert wraz zapisem fonetycznym w znaczeniu czasownikowym. Sprawa nie jest warta tak rozległej korespondencji...Pozdrawiam
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki