ZALOGUJ SIĘ

wymowa

15 lat temu
Witam

Jestem nowym użytkownikiem i mam pewien problem dotyczacy wymowy słowa "garage".

Moglby mi ktos powiedziec ktora wersja wymowy tego slowa jest prawdziwa ??

Garydz cz geraaz?
S
Smallville

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Jeśli masz wykupiony kurs to klikając w górnym menu "Lekcje" możesz wpisać słówko w wyszukiwarce i tam kliknąć głośniczek i usłyszysz jak się wymawia to słowo.

Jeśli masz problemy to tu jest bezpośredni link:

[url]https://www.etutor.pl/nauka/szukaj/?search=garage[/url]

Z dwóch twoich propozycji pierwsza jest najbliższa prawidłowej wymowie;)
Aga
15 lat temuzmieniany: 15 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wielkie Dzięki ;)
S
Smallville

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pytanie ma już 3 lata a wymowa słowa 'garage' cały czas jest niezgodna z zaproponowaną transkrypcją fonetyczną słowa.

Zaznaczam, że słowo 'garage' może zostać wymawiane w standardowym BrE na kilka sposobów i to co wymawia lektor jest samo w sobie ok, nie jest natomiast zgodne z zapisem IPA, która też jest sama w sobie poprawna ale tyczy się innej opcji wymowy tegoż słowa.
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam, faktycznie w słowniku jest błąd - transkrypcja fonetyczna jest inna niż nagranie. W eTutor jest trochę błędów, ale wydaje mi się, że jeśli się zgłosi to bardzo szybko są naprawiane. Ja czasem coś zgłaszam i przeważnie takie drobne rzeczy są robione w ciągu 48 godzin. Robię to na stronie konkretnego słowa w słowniku klikając na "Zgłoś błąd" na dole strony. W sprawie słowa garage przed chwilą napisałam.
ansla
quantum137 - Oczywiście, że tak się postępuje przy zgłaszaniu błędów.
W tym wątku jednak ktoś zadał pytanie, więc można też sprostować je na portalu:)
Pozdrówka
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki