ZALOGUJ SIĘ

"Vikings" has been / have been

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Nie do końca jestem przekonany czy dobrze rozumiem. W zdaniu z powtórek: "Vikings" has been on hiatus last season. I'm so happy that the show has been renewed! Dlaczego "Vikings" has been, a nie have been. Czy to dlatego, że "Vikings" traktujemy nie jako oni - wikingowie, tylko to/ten serial. Na to trochę wskazuje mi dalsza część zdania ...show has been...

Czy powinienem tak właśnie to rozumieć, czy to błąd w zdaniu?
pl_mrong

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Bardzo dobrze to rozumiesz, chodzi tu o tytuł filmu, czyli możemy sobie dopowiedzieć (The film) "Vikings" has...
Dla uzupełnienia tego wątku podam inne przykłady o serialu "Friends"...
"Friends" is a decent show.
"Friends" was the absolute worst sitcom to ever air, in my opinion.
A
atusia73

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, dokładnie. Vikings w tym przypadku jest nazwą własną, dlatego też mamy tutaj has, bo nie odnosimy się do grupy osób, tylko do nazwy serialu. Trop był dobry :)
C
chelsjesss

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A czy w tym przypadku ma znaczenie używanie apostrofów? Czy jeżeli je pominę to będzie błąd, zostanie to wtedy potraktowane nie jako l.poj. (the film) tylko l.mn.(Vikings)?
pl_mrong
atusia73 - Apostrof ani cudzysłów nie jest konieczny, ponieważ wiemy z kontekstu o co chodzi. Tym bardziej, że jeśli o tym opowiadamy, to wtedy nie ma jak tego zaznaczyć :) - 8 lat temu
pl_mrong - No tak, o tym nie pomyślałem i oczywiście chodziło mi o cudzysłów. Bardzo dziękuję za pomoc. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki