ZALOGUJ SIĘ

She has been in a car accident, and now her leg is broken= Ona miała wypadek samochodowy i teraz jej noga jest złamana.

zmodyfikowany: 13 lat temu
dlaczego nie może być:"she has been a car accident..."
bez "in"??
?
Gość
zenstef - Może zaraz Rafał wróci z pracy i da Ci dokładną odpowiedź ;) Jak na moje to między mieć a być to na pewno jest jakaś tam różnica.
pozdrawiam
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
artcza - Bo ona nie była wypadkiem samochodowym tylko uczestnikiem, wiec has been in, anie has been a car accident.
Bez in możesz to powiedzieć: She has had a car accident ....
Bedzie to mniej (jesli chodzi o skutek - her leg is broken) mnie wiecej to samo :-)
- 13 lat temu
Gość - Artcza! wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości:)właśnie o to mi chodziło-o ten present perfect:) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
efogt - Prosto i na temat:)"Artcza" +.
Pozdrawiam serdecznie:)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Hejka

She has been in a car accident... -> Miała wypadek drogowy ...
She has been a car accident... -> Była wypadkiem drogowym ...
['a car accident' jest tu tzw. noun phrase]

Myślę, że więcej nie muszę wyjaśniać :-)

PS. Można też napisać tak:
There has been a car accident...
(Trochę ulega zmianie znaczenie zdania)

edit:
Pyt: Czy może być:"She had a car accident...." skoro jest:"and now her leg is broken"? czy tu musi być present perfect?

Odp: Jeśli masz związek z teraźniejszością to musi być Present Perfect, będzie więc tak:

She has had a car accident, jesli pominiesz tu 'has' to zmienia Ci się czas na Past Simple, który tu nie pasuje przez ' and now her leg is broken.'

Pozdrówka!
quantum137
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
Gość - Dzięki Rafał:)właściwie to chodziło mi o coś innego.Czy może być:"She had a car accident...." skoro jest:"and now her leg is broken"? czy tu musi być present perfect?to polskie tłumaczenie etutor jest bardzo mylące w kwestii tego zdania. - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
raf000 - Mała literówka, brakuje "s": leg is broken :) - 13 lat temu
quantum137 - Racja + dzięki:)
W sumie nie chciałem nic zmieniać bo to cytat, ale chyba faktycznie można dodać to 's' dla jasności sprawy. Pozdrówka i gratuluję bystrego oka.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - Hehe, brak "s" to maly pikus w porownaniu zbykami popelnianymi chocby przez nauczycieli etutor.
- 13 lat temu
quantum137 - Myszula czy mi się wydaje, czy z myszuli zmieniasz się w myszkę :-) - 13 lat temu
TopMan - Nasze komentarze i tak zostana usuniete wiec spokojnie moge napisac, ze Nasz wrog jest wspolny.
Zawsze walczyl zenstef samotnie, teraz juz chyba czas by w pewnych kwestiach zaczac sie wspierac.

- 13 lat temu
raf000 - To "s" to wytknąłem dla śmiechu:) Ale fakt, Myszula, nauczyciele etutor rzadko popełniają takie małe błędy :D - 13 lat temu
Gość - Rafi!Bardzo Ci dziękuję!...teraz wszystko jasne:)o to mi chodziło!:)zakręciłam się z tym zdaniem strasznie... - 13 lat temu
quantum137 - Nie ma za co :) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki