ZALOGUJ SIĘ

Jak wygląda sprawa użycia czasów w zdaniu: "Sara and I are going to the swimming pool tomorrow"?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Czy w przypadku tego zdania może to pasować zarówno do 'present continuous' jak i do konstrukcji 'be going to' gdyby nie było 'tomorrow'? Bo w takim przypadku to będzie to 'be going to' tak?

I w ogólnie nie rozumiem tego zdania 'She wants you to go, too.'. W takim sensie nie rozumiem, że rozumiem co ono znaczy, ale nie wiem czemu tak są zbite słowa. She wants you - ona chce ciebie? czemu dalej mamy bezokolicznik 'to go'?
H
herrmaan

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Czas Present Continuous używamy między innymi wtedy, gdy mówimy o planach, takich prawie pewnych w 100%.
Czyli, tak jak w tym zdaniu:
Sara and I are going to the swimming pool tomorrow. - Sara i ja idziemy jutro na basen.

Konstrukcja "be going to do sth" - "zamierzać coś zrobić" również może być użyta w tym przypadku.
Sara and I are going to go to the swimming pool tomorrow. - Sara i ja zamierzamy iść jutro na basen.

Konstrukcja "want sb to do sth" - chcieć, żeby ktoś coś zrobił. Po "sb" jest bezokolicznik z "to". Tej konstrukcji po prostu trzeba się nauczyć. Może sprawiać trudność, bo po polsku mówimy inaczej.
My parents want me to visit my aunt. - Moi rodzice chcą, żebym odwiedziła ciotkę.
A
atusia73
herrmaan - Aaaaa :) dzięki :) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki