ZALOGUJ SIĘ

We set up camp by the river - Kiedy camp(obóz,obozowisko) jest policzalny a kiedy nie? Dlaczego tutaj jest niepoliczalny?

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Kiedy może być camp(obóz, obozowisko) policzalny w takim razie?

Kolejny przykład który mnie zastanawia:
Water is a colourless liquid.

Liquid może być policzalny i niepoliczalny, nie rozumiem tylko kiedy. Dlaczego w tym przypadku jest? Kiedy jest niepoliczalny?
M
maciej.staniec

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Wrzuć słowko w diki: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=camp
Przy poszczególnych znaczeniach masz wyjaśnienie kiedy jest policzalny, a kiedy nie.
darkobo
maciej.staniec - Jeśli Tobie wystarczyło wyjaśnienie z diki, proszę wytłumacz mi kiedy camp jako obóz, obozowisko jest policzalne. Dlaczego w zdaniu które podałem jest niepoliczalne. - 5 lat temu
darkobo - Dla mnie jest to jasne - obóz, obozowisko w znaczeniu ogólnym jest niepoliczalne.
Obóz wojskowy, kolonijny, harcerski. koncentracyjny, konkretne ugrupowanie ludzi o określonych poglądach itp - są policzalne.
Więc dużo zależy od kontekstu. Byliśmy na wyprawie w górach i rozbiliśmy namioty na noc - w takim znaczeniu obóz jest niepoliczalny.
Dotarliśmy do obozu harcerskiego (czyli zbiorowiska namiotów wcześniej rozbitych i zamieszkałych przez harcerzy) - policzalny. Obóz koncentracyjny, obóz polityczny - chyba nie wymagają tłumaczenia.
- 5 lat temu
klaudia.dol - Kwestię (nie)policzalności słowa "camp" należy rozumieć dokładnie jak wyjaśnia darkobo. Gdy mówimy o konkretnym obozie, w którym przebywa pewna liczba ludzi, rzeczownik "camp" jest policzalny. W zdaniu "We set up camp by the river" "camp" jest niepoliczalne, ponieważ nie mówimy o żadnym konkretnym obozie, nie jest to "music camp", "military camp" ani "holiday camp". Jest to ogólne znaczenie.

Co do "liquid", w zdaniu "Water is a colourless liquid" jest on w postaci policzalnej, ponieważ stanowi tutaj określoną grupę bezbarwnych cieczy.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
maciej.staniec - Dziękuję za odpowiedź - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.