ZALOGUJ SIĘ

Czy jest możliwość uczenia się tylko jednej odmiany języka angielskiego?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Chodzi mi o uniknięcie sytuacji, gdy jestem na obszarze gdzie mówi się np. angielskim brytyjskim, a powiem coś co występuje tylko w ang. amerykańskim, i osoba do której mówię mnie nie nie zrozumie. Mnie na przykład zależy na nauce ang. brytyjskiego, a jeżeli nie zauważę że dany zwrot pochodzi z innej odmiany angielskiego, nauczę się go i wykorzystam w nieodpowiedniej sytuacji. Czy w eTutorku jest możliwość ustawienia jakiej odmiany chcę się uczyć?
Septyma

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Nie ma możliwości rozdzielenia a nawet jakby była to byłaby niepełna.
Język angielski jest jednym wielkim mixem, zwłaszcza w dobie internetu i można zauważyć bardzo szybkie zmiany zarówno w gramatyce jak i słownictwie.

Jeżeli będziesz używać poprawnego angielskiego w jakiejkolwiek odmianie zostaniesz przez każdego rodowitego zrozumiany, no chyba że jest totalnym młotkiem znającym mało słów.
Większy nacisk należy położyć na wymowę, bo często to ona rujnuje to co chce się powiedzieć.


A co do nieodpowiednich słów hmmmm można podać takie sytuacje ale nie jest to jakaś kolosalna ilość, kontekst załatwia resztę.
Podam przykład na jaki natknąłem się w pracy.

Anglik jak najbardziej powie:
(*) I'm going for a fag.
To zdanie w Stanach niekoniecznie musi zostać zrozumiane (zależy z kim i gdzie się rozmawia), że idzie na fajke;)
No ale to slangowe słowo, więc cigarette załatwia sprawę.

pzd!
quantum137
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
Septyma - Dzięki za szczegółowe informacje :D - 10 lat temu
quantum137 - Nie ma za co. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki