ZALOGUJ SIĘ

Pytanie odnośnie odmiany brytyjskiej i amerykańskiej języka angielskiego

zmodyfikowany: 4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Hello,
Mam pytanie ostatnio zastanawia mnie która z odmian jest popularniejsza brytyjska czy amerykańska ? ja na chwilę obecną uczę się tylko amerykańskiej lecz nie jestem pewny czy dobrze robię nie ucząc się brytyjskiej odmiany, proszę o waszą opinię

Pozdrawiam
K
Kerper

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Przecież to zależy od indywidualnej sytuacji każdego uczącego się... Co z tego, że np. amerykańska odmiana jest najpopularniejsza jeśli zamierzasz na stałe wyjechać do GB?
Prawdopodobnie najpopularniejsza (najwięcej użytkowników) jest odmiana indyjska... i co z tego, jeśli z dużym prawdopodobieństwem nigdy tam nie będziesz, albo np. spędzisz tylko miesiąc swojego życia w tym kraju?

Ja np. wolą wymowę amerykańską, gdyż jest dla mnie łatwiejsza do zrozumienia, ale co to zmienia? Najważniejsze to w ogóle uczyć się angielskiego, no chyba, że masz zamiar zmienić kraj zamieszkania np. na Australię, to wtedy wybór jest jasny... powinno się uczyć tej odmiany.

Uczmy się obu wersji ja np. znam wersję BrE i AmE wielu słów, w tym czasami nie pamiętam, która wersja jest która... najważniejsza jest komunikatywność...
R
radmar2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Trudno powiedzieć bo to zależy tak jak pisał radmar2 od indywidualnej sytuacji każdego uczącego się.

Mieszkam w Londynie i używam (mieszankę RP, Estuary English, Cockney) ale większość filmów na Netflixie jest w wersji AmE.

Moim zdaniem wymowa amerykańska jest o wiele łatwiejsza do zrozumienia od brytyjskiej.
Aby zrozumieć Brytyjczyków, trzeba zrozumieć pewne dziwne wymawianie lub niewymawianie pewnych liter, łączenia międzywyrazowe, wtrącanie pewnych liter...
Np. glottal T https://youtu.be/TtcLrYwyfPs
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki