ZALOGUJ SIĘ

Cele nauki języka. Dlaczego uczysz się na platformie eTutor oraz innymi, swoimi sposobami?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Witam. Rozpocząłem wątek, który - mam nadzieję - posłuży wymianie opinii na temat tego, po co w ogóle uczymy się języka. Wiem, że te cele mogą być bardzo różne. Każdy ma swój. Niektóre się mogą powtarzać, inne są unikalne.

Może zacznę od siebie. Uczę się angielskiego, żeby mieć lepszą pozycje na rynku pracy. Kamieniem milowym będzie dla mnie zdanie egzaminu CAMBRIDGE na poziomie C1. A konkretnie - chcę być bardzo wprawnym copywriterem dwujęzycznym. Chcę tworzyć unikalne treści zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Po polsku piszę od dawna, po angielsku od niedawna. Właśnie dlatego uczę się angielskiego.

Zapraszam do wymiany myśli w tym temacie.
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Uczę się angielskiego by spełnić swoje marzenie i czytać książki w oryginale, nie chcę czekać aż dany tytuł zostanie przetłumaczony na język polski. Moim pierwszym celem jest "Harry Potter" w oryginale dwa pierwsze tomy leżą na półce i czekają cierpliwie aż osiągne odpowiedni poziom. Chciałabym też rozumieć filmy w oryginale bez napisów.
E
elizapajak11
Marcin48 - Dobry cel, elizapajak11. Gratuluję !

Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, że mam Dzienniczek Siostry Faustyny po angielsku i dość dużo go przeczytałem. To nieco dziwne, bo przecież oryginał jest po polsku. Ale tak zrobiłem.

Co prawda nie skończyłem, ale może kiedyś doczytam do końca. Jest to lektura, moim zdaniem, którą można rozumieć już przy poziomie B2. Ale oczywiście każdy ma swoje ulubione pozycje :-) Akurat o tej wspominam, bo Siostra Faustyna jest słynna na całym świecie.
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super temat! :) Jestem bardzo ciekawa tego, co przyświeca innym w nauce języków.

Obecnie uczę się angielskiego, by poczuć się pewniej w kontekście zawodowym i w sytuacji podróży. Myślę, że jeśli chodzi o język polski, to jestem dość komunikatywną osobą i nie mam większych trudności w przekazaniu swoich myśli, dyskutowaniu na różne tematy itd. Niestety, gdy rozmawiam po angielsku, brak mi tej pewności - pomimo tego, że nie mam większych trudności w rozumieniu tekstów czy wypowiedzi ustnych.

Drugim językiem, na którym się skupiam jest język włoski. Tutaj moim marzeniem jest póki co możliwość porozumiewania się po włosku bez większych problemów podczas podróży do Włoch. Mam wrażenie, że w przypadku tego języka łatwiej mi się zmotywować, bo jest on dla mnie świeży, przyciąga mnie jego brzmienie, ciekawi kultura. I wychodzę z założenia, że w nauce włoskiego nic nie muszę, a wszystko mogę - czego nie mogę powiedzieć o angielskim... ;)
kamila.zet
Pracownik eTutor
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piękne macie cele i z całego serca życzę powodzenia. Ja ponieważ mieszkam za granicami Polski pragnę choć trochę opanować język angielski, aby a pracy, domu i pubie móc zrozumieć co i jak.
Powodzenia dla Nas wszystkich
Majon115

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uczę się bo chcę. Nie mam motywacji zawodowej, nie wierzę, że kiedykolwiek przekroczę granicę Polski. Chcę podnieść poczucie wartości i przekroczyć własne granice.
E
edi244
rok temuzmieniany: rok temu
Marcin48 - SUPER! Trzymam kciuki za dalszą owocną naukę! - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.