słownik angielski

11 lat temu
Czy ktoś może mi polecić dobry słownik angielski, aby wyrazy były użyte w kontekscie różnych zdań.
p-o-l-a
 

Odpowiedzi: 3

Część problemów na pewno może pomóc rozwiązać słownik Diki - można tam znaleźć różne zdania, w różnych czasach i konstrukcjach gramatycznych.

Gdzie jeszcze znajdzie się dużo zdań? Dobrze przy takiej potrzebie jest korzystać ze słowników angielsko-angielskich,a wydaje mi się, że poziom znajomości jezyka pozwala Pani na to, by już z takich słowników korzystać. Część słowników jest dostępna za darmo w internecie, np. słownik Longmana (http://www.ldoceonline.com/), Oxford (http://oxforddictionaries.com/) czy FreeDictionary (http://www.thefreedictionary.com/) We wszystkich z nich dużo zdań, przykładów kolokacji itd.
e.lukasiewicz
Z tego co się zorientowałam szukasz wersji papierowej więc polecam Ci słownik ang/ang WordWise Dictionary. Jak dla mnie i zaczynających przygodę z angielskim rewelacja.
Ewa_G1967
w razie niedoskonałości w Dikim używam świetnego Longmana "Słownik współczesny" z interaktywnym CD zawiera nie tylko 66500 słów ale i przykłady użycia języka w kontekście, najczęściej używane zwroty 21000 aktualne słownictwo z rożnych dziedzin z uwzględnieniem odmiany brytyjskiej i amerykańskiej, zawiera przewodnik gramatyczny a nawet skróty SMS-owe z UK i USA,
ja jestem z niego bardzo zadowolona zawsze leż obok gdy się uczę angielskiego, polecam
KazimieraB
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Podobne wątki

Pomoc i wsparcie