ZALOGUJ SIĘ

Gramatyka papierowe wydanie (dobre wydanie)

12 lat temu
Chciałabym zapytać o dobrą gramatykę j. angielskiego w wydaniu polskim i angielskim.
Na e tutor jest sporo zaczynających przygodę z j. ang więc może im się przyda trochę wiedzy na ten temat a przy okazji i ja skorzystam. Wiem że dobrze tłumaczona jest gramatyka na platformie ale nie zawsze mam dostęp do internetu.
Pozdrawiam i dziękuję!!!
Ewa_G1967
TopMan - Korzystajac z okazji zapytam o dobre ksiazki do nauki i zastosowania wszystkich czasow w praktyce.
Pozdrawiam,
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
joke1 - Jestem posiadaczem Essential Grammar in Use autora Raymond Murphy i mogę ją z ręką na sercu polecić początkującym jak i tym osobom co chcą sobie przypomnieć gramatykę. Książka cała w języku angilskim , posiadająca z tyłu książki odpowiedzi do ćwiczeń , na lewej stronie wytłumaczenie np Present Simple a na prawej ćwiczenia do tego.

Pozdrawiam.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
violino - Ja do zestawienia dodam Vince'a. Ja mam FCE, czy są inne - nie mam pojęcia. Ale zasada typowa jak w powyższych: wytłumaczenie (wszystko po angielsku), przykłady i potem ćwiczenia. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Z podręczników/książek anglojęzycznych do poziomu średnio-zaawansowanego mogę polecić:

(*) Longman English Grammar Practice for intermediate students by L. G. Alexander
(*) Całą serię English in Use (odpowiednie poziomy)
(gramatyka, słownictwo, wymowa)
Pozycji jest co najmniej kilkanaście, również z płytami CD
(*) Oxford Guide to English Grammar by John Eastwood
Jest to swego rodzaju kompendium podobne do Practical English Usage by M. Swan

Dobrym pomysłem może też być korzystanie z poradników, np.
(*) Angielski bez błędów by George Sliwa
Zestawienie i omówienie najczęściej popełnianych błędów przez Polaków

To tylko nieliczne ale bardzo wartościowe pozycje.
Równie ważny jest dobry słownik.

Pozdrówka
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Rafał jesli możesz podzielić się informacjami na temat gramatyk na poziomie A2-B1, ale będę też wdzięczna i myślę że nie tylko ja za A1-A2. Sporo tu teraz nowych twarzy i coraz częściej są to ludzie po "40" więc na pewno im się przyda.
Dziękuję za odzew i pozdrawiam!!!
- 12 lat temu
quantum137 - Napiszę co tam mam późnym wieczorem. - 12 lat temu
Ewa_G1967 - Dziękuję za podpowiedzi!!! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witaj Ewuniu- mam coś dla rozpoczynających, autor-Beata Pawlikowska
------------------------------------------------------------------
Beata Pawlikowska, BLONDYNKA na językach. Angielski Brytyjski.
Kurs językowy. Książka (mała ok.20 zl) z płytą CD (MP3). Pani Beata Pawlikowska-znana podróżniczka z RTV.

Wg. autora-to jest niezwykły podręcznik do nauki języka obcego.
"Jest to kurs rozmawiania w języku obcym".
Uczy mówienia i rozumienia.

Zero gramatyki, zero wykuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy.

"Blondynka na językach" -powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych.
Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się uczyć na zasadzie logicznej układanki.

Powodzenia -Beata Pawlikowska http://www.beatapawlikowska.com

Przykład z książki:
I znowu pada. -It's raining again.
I co z tego ? -So what ?
Nie lubię, kiedy pada deszcz. -I don't like it when it's raining.
Nie lubię być mokry. -I don't like to be wet.
Deszcz jest tak samo naturalny jak słońce. -Rain is as natural as the sun.

Ta książka posiada również mały dodatek gramatyczny plus zestaw czasowników nieregularnych.
---------------------------------------------------------------
W księgarni (księgarniach) pojawiło się wiele nowych wydań Pani Beaty Pawlikowskiej, jak kurs w angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpański europejski.

Odnośnie gramatyki- polecam łatwo przyswajalny Cambridge -R.Murphy.
Ksiązki wydane w kolorze czerwonym jako podstawy i niebieski dla zaawansowanych.
----------------------
Pozdrawiam- jkp
jerzy_pozoga
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
jerzy_pozoga - Witam zainteresowanych-
Przeglądałem http://www.beatapawlikowska.com
Jest tam wiele ciekawych stron do poczytania.
A gramatyka na eTutor.pl jest bliska memu sercu.
Również dobra dla początkujących, łatwa, przystępna.
Polecam, pozdrawiam -jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Jerzy dziękuję za Toja opinię ale zobacz co znalazłam na moim ulubionym portalu do nauki:
http://www.isel.edu.pl/blog/wpis.php?nw=181

Właśnie jest tam recenzja do wyżej wymienionej przez Ciebie książki. Nie wiem czy Pani Pawlikowska jest kompetentną osoba do nauki języka. Pozycja jest jednak warta uwagi.
Pozdrawiam ciepło!!!
- 12 lat temu
jerzy_pozoga - Witaj Ewuniu- jestem ZA
Moja nauczycielka jak mnie chwali to pisze "Tak Trzymać" ! I ja również pozdrawiam cieplutko. A dopiero co napisałem e-maila do [...]@beatapawlikowska.com z podziękowaniem za wspaniałą pracę jaką jest jej książka ułatwiająca nam nauki.W tej książce podobają mi się zdania powszechnie stosowane. Ale również zakuwam co bym nie zapomniał !
Pozdrawiam -jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Jerzy a Ty z której korzystasz?? - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Witam Ewa-
Blondynkę kupiłem niedawno, Gr. Języka Ang.-Buchmann (za 5 zl,dobra mała),na co dzień mam CAMBRIDGE R.Murphy, Ks. czerwona+ niebieska +CD, Ks. CAMBRIDGE Empiku Face2Face +CD, WEBSTER's encyklopedia, OXFORD Wordpower -Słownik z indeksem polsko-ang. i inne.
-jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Widzę sporo tego masz?!;)) - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Aha...:D
Pożyczyć coś tam mogę... (będzie TEGO z 50 kg)-jkp
- 12 lat temu
ciasteczka - Witam!Czytałam,że Murphy jest rzeczywiście dobry,ale on jest cały po angielsku.Czy znacie może dobrą książkę po polsku na poziomie A1? - 12 lat temu
joke1 - Essential Grammar in Use jest pisany prostym językiem i jest to książka naprawdę do zrozumienia , zresztą nie idź na łatwizne i nie kupuj książki po polsku.
Jak coś pisz na Priv.
- 12 lat temu
dania57 - Langenscheidt wydał pozycję Język angielski Korepetycje domowe. Układ jest podobny. po lewej stronie jest zagadnienie gramatyczne a po drugiej ćwiczenia. Opis jest w języku polskim. W jednej książce są 3 poziomy. - 12 lat temu
ciasteczka - Joke1-Nie idę na łatwiznę.Mam podręczniki po ang.,ale nie wszystko zawsze rozumiem i dlatego chciałabym w razie wątpliwości sprawdzić czy dobrze zrozumiałam. W końcu na poziomie A1 mogę popełnić błąd w rozumieniu gramatyki wyłożonej po ang. Nie lubię iść na łatwiznę.Staram się oprócz przerabiania lekcji na poziomie A1,korzystać z materiałów z wyższego poziomu. - 12 lat temu
joke1 - Też miałem obawy czy zrozumiem wszystko z tej książki , ale jak na razie nie sprawia mi trudności.
Zresztą jak chcesz mogę Ci zrobić jakiś skan przykładowych stron z książki i Ci wysłać , i zobaczysz czy zrozumiesz.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
dania57 - joke1 ma rację. W książkach Murphy'go gramatyka jest naprawdę przedstawiona w zrozumiały sposób. Co nie zrozumiesz z opisu to na pewno zrozumiesz z zamieszczonych obrazków. - 12 lat temu
ciasteczka - Okej,muszę przejść się do księgarni i sprawdzić.Wnerwia mnie po prostu,że nie widzę u siebie postępów takich jakich bym chciała.Staram się słuchać rad osób,które przeszły przez ten etap,na którym obecnie jestem. Cenię Ich rady i doświadczenie. Super,że tak wszyscy pomagają sobie na wzajem i to bezinteresownie,a także motywują do dalszej pracy. - 12 lat temu
ciasteczka - Kupiłam Murphiego.Jutro zaczynam zabawę!Dziś mam 309 powtórek więc nie dam rady. - 12 lat temu
joke1 - Gratuluję wyboru , jak zrobisz jakiś unit to napisz czy jesteś zadowolona. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

,,Beata Pawlikowska, BLONDYNKA na językach. Angielski Brytyjski.
Kurs językowy. Książka (mała ok.20 zl) z płytą CD (MP3). Pani Beata Pawlikowska-znana podróżniczka z RTV".

- Jeśli chodzi o tę książkę, to chciałem powiedzieć, że posiadam ale polecam tylko dla przedszkolaków.

W książce ,,Angielski Brytyjski", Autorka popełniła podstawowy błąd twierdząc jak w tytule, że jest to odmiana brytyjska, a zdania buduje w odmianie amerykańskiej. Np: w skrócie zamiast stosować brytyjską odmianę have got, zdania i pytania zaczynają się np: ,,does she have it?", itp. Dialogi prowadzone są w łatwy i przejrzysty sposób, ale jeżeli ktoś szuka poprawności gramatycznej, to tam jej nie znajdzie. Nie wiem jak wygląda ,,Amerykański Angielski" tej autorki. Książkę polecam tylko rozpoczynającym naukę z naciskiem na chęć szybkiego porozumienia się w tym języku ale nie koniecznie poprawnie gramatycznie. Jeżeli ktoś ma już jakieś podstawy, to szkoda kaleczyć języka, ponieważ później będzie ciężko mówić poprawnie gramatycznie.
To jest tylko moja opinia. Pozdrawiam Wszystkie Koleżanki i Kolegów.
slawek4
Ewa_G1967 - Nie znam tej książki ale słyszałam niezbyt pochlebne recenzje na jej temat i tego się trzymam. Pan Jacek Tomaszczyk swego czasu napisał bardzo dobrą recenzję na temat tej książki. Zainteresowanych odsyłam na stronę : www.isel.edu.pl
- 12 lat temu
slawek4 - Ja kupiłem z ciekawości. Zdziwiło mnie, to że znajomi mieszkający a Angli zachwycają się tą książką. Zauważyłem, że tam nie dbają o poprawność gramatyczną i mówią byle jak, by tylko się porozumieć. - 12 lat temu
jerzy_pozoga - Witam sławek4- każda uwaga jest dla mnie cenna !
Przyjmuję do wiadomości i sprawdzę TO wg. innych znanych dostępnych źródeł. Dziękuję. -jkp
- 12 lat temu
Ewa_G1967 - Jerzy podawałam ten link:
http://www.isel.edu.pl/blog/wpis.php?nw=181

To wiarygodne źródło!!!
- 12 lat temu
jerzy_pozoga - Dzięki Ewuniu- do spr. ww. uwag posiadam również cenną książkę Michaela SWAN-a, OXFORD, Practical English Usage. Inne to są tzw. encyklopedie WEBSTER's.My się uczymy-wszystko dla nas jest ważne.
Pozdrawiam -jkp
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.