ZALOGUJ SIĘ

Czy można wykonywać powtóreki w trybie angielski - polski?

10 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam,

czy ktoś może wie, czy istnieje taka opcja, aby ustawić powtórki tak, żeby były także z języka angielskiego na polski? Ja mam ustawione ciągle z polskiego na angielski, a przydałoby mi się trochę odmiany.
Chciałbym aby np. jak mam 150 powtórek dziennie, to by była możliwość powtórzenia ich z pl na angl, a następnie z angl na pl.
A
arabowski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zaglądałeś już w Ćwiczenia/Moje testy?
Zwykłych codziennych powtórek w drugą stronę się nie da, pracownik eTutor kiedyś napisał coś w tym sensie, że to nie uczy aktywnego posługiwania się językiem ...
Ale lista Trudnych elementów ma 200 pozycji, poza tym możesz sobie zrobić nowy test z dowolnego zakresu i śmigać w obie strony. :)
Ewa-Sally
arabowski - O tych trudnych elementach to wiem. Ale wymyślił ten pracownik e tutor :/
A potem mam skojarzenie, że znam słowo znam słowo ale nie potrafię sobie przypomnieć polskiego znaczenia :/ Odwrotnie mam mniejsze problemy...
Czyli rozumiem nie istnieje tutaj nic takiego. A szkoda, bo moim zdaniem mogłoby to bardziej zróżnicować naukę.
- 10 lat temu
Konboj - Z jednej strony masz rację ale można to rozwiązać również inaczej. Zacznij czytać książki po angielsku badź cokolwiek innego - to jest bardzo dobry sposób by uczyć się w drugą stronę :) - 10 lat temu
arabowski - Czytam, jak najbardziej. Super sprawa :) Mnóstwo słówek w ten sposób mi wpada do głowy. Niemniej efektywniej zapamiętuję słówka przy powtarzaniu w sposób z angl na pl. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

taki test: sporządż fiszki - conajmniej kilkadziesiąt,po jednej stronie same angielskie zdania;phrasal verbs oraz słówka,a po drugiej tylko polskie tłumaczenia,zacznij powtarzać tylko po "angielskiej stronie" - stwierdzisz,że wszystko wiesz,jakie to proste-można nawet wpaść w samouwielbienie.Zrób jeden dzień (conajmniej)przerwy i zacznij od tłumaczenia z polskiego na angielski- i zobaczysz co się okaże.... podejrzewam,że nie będzie tak różowo .Sama to przerabiałam ,najgorzej wtedy wypadają phrasal verbs oraz dokładne brzmienia zdań z tymi wszystkimi przedimkami, łącznikami itp.ustrojstwem
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

japonskiwachlarz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki