ZALOGUJ SIĘ

Multicultural London English - London slang

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Najnowsza odmiana Angielskiego tylko dla osób poniżej 30
Multicultural London English
https://youtu.be/EbI6u9QP8As
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Tę Azjatkę to rozumię ale małolatów nie. Szczerze mówiąc nie wiem czy warto mi się wysilać, Piotrze!
Nie tego szukam ucząc się ang. Niemniej dobrze że podrzucasz takie linki.

Zwracam się o więcej życzliwości do uczestników Forum.
abmmichal
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chcę pokazać, że język cały czas się zmienia i są różne odmiany angielskiego.
W samych USA, oglądając filmy na Netflixie, zauważyłem, że inaczej mówią ludzie z północy a inaczej z południa a jeszcze inaczej z okolic LA.
Nie musisz tego się uczyć i ja też, za starzy jesteśmy aby mówić slangiem młodzieżowym ale warto znać najpowszechniejsze słówka - bruv :-)

Angielska wymowa jest bardzo trudna, chyba nigdy nie opanuje jej w stopniu mnie zadawalającym.

Kurs Etutor powinien być podzielony na conajmniej dwie części BrE - z wymową modern RP z elementami Estuary English i na AmE.
To są moje takie pobożne życzenia.

Gramatyka w AmE i BrE trochę się różni, słownictwo już bardziej ale wymowa w AmE i BrE to dwa różne światy i nie sposób z tego zrobić: "lingua franca".
piotr.grela
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
Gość - Chciałabym zapytać, czy w eTutorze uczy się angielskiego brytyjskiego czy amerykańskiego? Albo, którego jest przewaga?
Dawno już z niego zrezygnowałam, kilka lat temu i już nie pamiętam szczegółów.

Zauważyłam, że w Diki, jeśli jest jedna wymowa, albo tylko zapis fonetyczny bez nagrania, to jest to przeważnie angielski amerykański.
Możę się mylę, ale takie odnoszę wrażenie.

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć?
Dziękuję.
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Masz Piotrze całkowicie rację, AmEn dominuje. Jest to niestety słabość Diki, równowagi absolutnie nie ma. Jeszcze panie dorzucą fonetyczny zapis Brytyjski na naszą prośbę, czym łagodzą te braki, dla konkretnego uczącego się ( mam nadzieję, że to czytelnie zapisałem); natomiast dzisiaj po odejściu nieodżałowanej dla mnie Pani Oli Brackiej chyba wśród nauczycieli angielskiego albo na wyższych szczeblach firmy nie ma koncepcji jak chcielibśpietney tę sprawę prowadzić w ogaDiki. SZKODA. NIE WIEM DO KOGO TERAZ NALEŻAŁOBY sprawę zgłosić.

Piotrze, napisałeś świetny komentarz. To nadaje się do bloga który jest dobrym punktem programu szkoły. Twoje uwagi byłyby wśród najlepszych tematów bloga.
Wrócę do innych kwestii o których piszesz.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki