ZALOGUJ SIĘ

Co oznacza słówko "skyfall"?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Witam:) Co dosłownie oznacza słowo "skyfall"? Nie mogę znależc tłumaczenia nawet w Diki
ambitnystudent2013

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Jeśli chodzi Tobie o tytuł filmu z Bondem to "Skyfall" jest nazwą jego posiadłości w Szkocji.
"Skyfall" można przetłumaczyć jako "upadek nieba".
bird
jerzy_pozoga - Hi bird, Malvina. Fajna buzia na avatarze. A to Twoja oblicze z tajemniczym uśmiechem ? - 11 lat temu
bird - Cześć Jerzy. Ano moje, moje :) - 11 lat temu
jerzy_pozoga - No to fajnie, mam Cię! Przedtem kojarzyłem ptaszynę bird z czarną wroną lub Pani Kruk-owa? A tu raptem taka zmiana. Serdecznie pozdrawiam Malvinę I życzę powodzenia w życiu osobistym. JKP - 11 lat temu
bird - Zdarzają się też białe kruki ;) Dziękuję za życzenia i załączam tożsame!
Tak się w ogóle składa, że 21 listopada (czyli dziś) jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day) :)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że jest bardziej fundamentalne znaczenie, a mianowicie, że niebo wydaje się dotykać ziemi w Szkocji, bo deszcz pada tam cały czas
J
jjbvawv
bird - Pytanie dotyczyło tłumaczenia, ale skoro mowa o interpretacji to "jest bardziej fundamentalne znaczenie, a mianowicie": http://malakulturawspolczesna.org/2012/11/17/dorota-ogrodzka-hosanna-007/

Tę interesującą wykładnię filmu uzupełniłabym jeszcze o ważną symbolikę jelenia (prastarą, a następnie przejętą przez chrześcijaństwo), którego posąg stoi u bram "Skyfall" (co kamera wyraźnie podkreśla):
http://www.youtube.com/watch?v=lTWZ4BF3nuc

PS. A Szkocję uwielbiam (i przez ten ciągły deszcz trawa jest tam naprawdę bardziej zielona) ;)
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
jerzy_pozoga - Dziękuję bird, wszystko przeczytałem z ciekawości. Odsłuchałem również długi concert AdeleVevo składający się z 25 piosenek Adele. Pierwsza "Skyfall". Pozdrawiam, JKP. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Można również powiedzieć spadek z nieba :)
pploskonka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dosłownie to raczej znaczy upadek nieba :

Pozdrawiam!
mochmanska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki