ZALOGUJ SIĘ

Jak skutecznie nauczyć się języka?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Wiecznie uczę się angielskiego ( kilka lat z przerwami ), w jaki sposób można się w miarę skutecznie nauczyć się języka?, ucząc się słówek, często powtarzając?. Nie mam za bardzo możliwości rozmawiania w tym języku, może czytanie książek coś by mi pomogło, oczywiście zeby tekst był w miarę zrozumiały na moim poziomie wiedzy
D
dambroziak1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Ja uczę się angielskiego 25 lat i dopiero teraz, gdy korzystam CODZIENNIE z Etutor zaczynam widzieć efekty. Po 9 miesiącach doświadczeń znacząco poprawiło się moje zrozumienie wypowiedzi, w piosenkach wyłapuję już całe sentencje, zwiększył się mój własny zasób słownictwa, potrafię już usłyszane zdanie przepisać.
Jak skutecznie się uczyć? Systematycznie, małymi kroczkami do przodu, uczyć się znaczenia słów i ich sensu w zdaniach, powtarzać na głos, szukać okazji do tego by wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce. Po co się uczyć jakiego kolwiek języka skoro nie ma potrzeby komunikowania się? Przede wszystkim zastanów się dlaczego chcesz się nauczyć języka. Jestem pewien, że jeśli będziesz wystarczająco zdeterminowany to nawet mając 100 lat nauczysz się dowolnego w takim stopniu w jakim będzie to z punktu widzenia Twoim potrzeb konieczne.

Korzystaj systematycznie z Etutor i doświadczeń innych, a zwłaszcza tych co na co dzień są zmuszeni komunikować się po angielsku :)))
jmatyja

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czytanie książek to bardzo dobry pomysł, mnie to dużo dało swego czasu, pamiętam serie książek wydawnictwa Penguin, które są dostosowane do konkretnego poziomu znajomości języka, super sprawa. Nie wiem, czy nadal się je wydaje, ale pewnie tak, ja kupowałem je w księgarni językowej Akademia przy Traugutta.

Po drugie wybieraj, jakby to ująć, "media" w angielskiej wersji językowej, czyli filmy z napisami zamiast lektora, newsy, artykuły w necie z anglojęzycznych a nie polskich serwisów, trzeba podjąć ten wysiłek, próbować, oswajać się z językiem, nie przejmować się każdym nowym słówkiem bo szybko się zniechęcisz, sprawdzaj i ćwicz te kluczowe, a z czasem interesuj się tymi mniej istotnymi.
tsikorski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Potrzebna jest determinacja, samozaparcie oraz systematyczna nauka.
Czytanie książek między innymi to dobry pomysł, zwłaszcza dla kogoś, kto to lubi, a książki z wydawnictwa Penguin znakomicie się nadają na początek, ewentualnie autora, którego się bardzo lubi. Poza tym stosowanie języka, gdy tylko nadarzy się okazja, choćby właśnie poprzez e-tutor.
K
Kardamon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Don't sleep on your keyboard... ;-)
D
dszychowski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja sobie narzuciłem taki system:
- nauka gramatyki z podręczników, słownictwo z powtórek eTutora
- czytanie książek w oryginale
- słuchanie konwersacji, dialogów, stacji radiowych
- pisanie krótkich tekstów na wybrany temat
- nagrywanie wypowiedzi na wybrany temat
- tłumaczenie tekstów, artykułów, fragmentów książek na angielski
- e-Tutor

Przy czym staram się poświęcić przynajmniej jedną godzine dziennie na którykolwiek z tych punktów.

Uczę sie angielskiego od podstawówki, czyli jakieś 20 lat z przerwami i zgadzam się - motywacja, determinacja i systematyka. Po prostu trzeba się wziąć do roboty. Jak znajdziesz motywację to znajdzie się też determinacja. Jak będziesz odpowiednio zdeterminowany to nauka będzie szła. I, nie mniej ważne - miej cierpliwość. Nie oczekuj natychmiastowych efektów. Chyba, że jesteś wyjątkowo zdolny, ja nie jestem :). Powodzenia.
rdudek1
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja mam w zwyczaju słuchać tekstu w języku angielskim, książek lub czasopism, które przeczytałem po polsku. Z reguły wykorzystuję na to czas jadąc samochodem. Na przykład wykorzystuję publikacje udostępnione w audio na stronie http://www.jw.org/en/publications/ (te oznaczone słuchawkami mają wersję audio) Wystarczy zmienić język na polski, by uzyskać potem te publikacje w naszym języku (niektóre są nawet w ponad 600 różnych językach)
M
msyc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki