ZALOGUJ SIĘ

mam pytanie zwiazne z gramatyka angielska

12 lat temu
jak mozna szybko i skutecznie nauczyc sie gramatyki bo chyba mam problem z jej opanowaniem. Umiem czytac po ang ale tez mam problem ze zrozumienim to co czttam tzn nie umiem od razu przetlumaczyc na polski prosze o pomoc
ggosia84

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Gramatyki angielskiej można w najlepszym przypadku nauczyć się tak szybko jak polskiej.
Pomyśl ile czasu zajęło to w szkole podstawowej i to języka ojczystego...

Dodaj do tego pełne zanurzenie w języku i czas poświęcony na każdy jego aspekt (świadomie bądź nie).
Absolutne podstawy można dobrze opanować w rok/dwa.

Money cannot buy time!
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
ggosia84 - wiem ze trzeba poswiecic dosc duzo czasu na to i rozumiem ale jakos mi to ciezko opanowac tak jak wczesnie pisalam nie umiem jeszzce przetlumaczyc z ang na poslki moze jednak cos poradzisz? - 12 lat temu
quantum137 - Gosiu do wszystkiego trzeba czasu, nie rzucaj się na głęboka wodę tylko po kolei małymi krokami poznawaj j.angielski. Rób po kolei lekcje, nawet jak nie masz premium na necie jest zatrzęsienie materiałów, są biblioteki, jest wiele rzeczy za darmo, trzeba je tylko znaleźć :) - 12 lat temu
Marzyciel - Time is money, anyway.:D - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Takie rzeczy tylko w erze hehehe - 12 lat temu
Marzyciel - I w zakładach karnych :D - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Marzyciel - You pay ur debts to society by "serving time" hah ;D - 12 lat temu
ggosia84 - dzieki wielkie za wasze odpowiedzi - 12 lat temu
Marzyciel - Moje były całkiem nie związane z Twoim pytaniem więc też coś Ci napiszę. Przy uczeniu się gramatyki bardzo pomagała mi ta książka: http://www.ceneo.pl/123578
Pozdro i powodzenia ;)
- 12 lat temu
quantum137 - oj.... Marku mam to repetytorium ale to pozycja dosyć trudna, poziom matury i wyżej... - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Marzyciel - Co tam, przyda jej się na pewno kiedyś ;) - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Być może tak, ale na początek to nie jest odpowiednie.
Już lepiej by przewałkowała Murphy pierwszy poziom, starczy na rok i można się uczyć samemu.

... to repetytorium, nie podręcznik :D
Tłumaczone jest bardzo dobrze ale są to trudne i problematyczne zagadnienia do których trzeba mieć bardzo solidne podstawy.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Marzyciel - To była tylko sugestia na przyszłość ;) - 12 lat temu
Marzyciel - haha, dobra, dobra, troszkę przecholowałem :D - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Spoko luzik:)
Każdemu się zdarzy;)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Marzyciel - Gosiu słuchaj się Quantiego, a dobrze na tym wyjdziesz, a tę książkę z linku zostaw sobie na później, jeszcze raz pozdro ;) - 12 lat temu
piter_c - Kiedyś widziałem w jednej szkole językowej w Anglii mniej więcej taki napis:
"Do not study grammar. You can study grammar if you know the language pretty well." Chyba coś w tym jest...
- 12 lat temu
quantum137 - Ciekawe, ciekawe... - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zobacz na stronę z video:
http://learnrealenglish.com/rule-2-for-excellent-english - wg wieloletnich nauczycieli angielskiego postępy robi się nie przez studiowanie gramatyki, ale przez słuchanie i powtarzanie.
Tak uczą się małe przecież dzieci!!!!

To ciekawa metoda uczenia, oparta o 7 Rules.
Wprowadzenie do tej metody jest tutaj:
http://learnrealenglish.com/teacher-introductions
- pod video jest link do tekstu.

Ja korzystam z eTutora, starając się stosować te reguły.
drumstick
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
slawek4 - Super przykłady podałeś Kolego. Zawsze myślałem, że gramatyka jest najważniejsza. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co do metod nauki to już sporo zostało na e-tutor napisane.
Przypomnę tylko, że zdecydowana większość ludzi potrzebuje dużo czasu na opanowanie języka w stopniu zadowalającym (są to lata nauki).

Zapewnienia w stylu:
- z nami nauczysz się 1200 słów tygodniowo
- 40 minut tygodniowo wystarczy by po 3 miesiącach mówić po angielsku
- nasza metoda nie wymaga odrabiania prac domowych
itp. są tyle warte co nic.

Ktoś kiedyś powiedział, że by zostać specjalistą w danym fachu trzeba poświęcić, podkreślam <poświęcić!> 10 lat życia.
Myślę, że jest w tym dużo prawdy.
quantum137
slawek4 - Zgadzam się z tym w 100%. - 12 lat temu
absolwentka - Zgadzam się również. Nie ma nic od razu. Ja naukę niemieckiego rozpoczęłam 15 lat temu. Dla jednego dużo, dla innego mało. Dla mnie to czas dobrze spożytkowany, który szybko minął. Poza tym zawsze miałam problemy (i mam) z językiem polskim, a więc nie wymagam od siebie rzeczy niemożliwych. Nigdy nie powiem, że znam jakiś język biegle, bo nie czuje tego (nawet w odniesieniu do języka ojczystego). Pozdrawiam!

- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.