Sposób nauki - jaki jest najlepszy patent?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Witam,

chciałbym się spytać Was jak się skutecznie uczycie korzystając z metody nauki eTutor. Jaki macie sposób nauki i ile czasu poświęcacie nauce oraz jak efektywnie się uczyć języka.

Pytam, gdyż czuję, że idzie mi nauka opornie a chciałbym żeby nauka sprawiała przyjemność oraz żeby miała sens tj. skuteczność nauki.
Jestem dość początkującym jeśli chodzi o język angielski - choć coś tam znam ;)

Pozdrawiam
pablos82
 

Odpowiedzi: 6

to pytanie padało już wielokrotnie - mnóstwo ludzi poszukuje najlepszej metody- wpisz sobie na tej stronie pod "lupą" na górnym pasku zadań hasło "sposób nauki" -wyświetlą Ci się strony z tym wątkiem -
jako zachętę - podaję Ci jeden wybrany https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/watek/50558-twoj_system_nauki.html?unread
zorija
Wątek przeniosłam do Pytań Językowych.

Warto przefiltrować wątki w pytaniach pod kątem metod skutecznej nauki: https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/?categoriesIds=4&questionsFilter=&sortuj=la&newCategory=4&newCategory=6

Pozdrawiam :)
japonskiwachlarz
Co byś nie wybrał, zawsze najważniejsza będzie systematyka.
Z doświadczenia mogę podpowiedzieć, że nie warto robić zbyt dużo lekcji w krókim czasie. Lepiej powtarzać słówka, robić dodatkowo ćwiczenia i bawić się np krzyżówkami, wisielcem, obrazkami etc. Jest to dobra forma utrwalania, mimo, że wydaje się nieco dziecinna.
gostrowski
dla mnie podstawa to powtórki i nauka słówek. Po zrobieniu wszystkich powtórek przechodzę do przerabiania lekcji. Zazwyczaj robię 2 dziennie. Jeżeli widzę, że mam problemy z opanowaniem słówek nie gnam do przodu z lekcjami tylko utrwalam to co się nauczyłam. Dodatkowo dla urozmaicenia nauki robię ćwiczenia. Szczególnie lubię obrazki. Poza tym staram się oglądać filmy po angielsku. Ponadto czasami piszę sobie z ludzmi na angielskich czatach. Dużą satysfakcję mam gdy oglądam jakiś film i występują słowa, które się nauczyłam na etutorze, a których wcześniej nie znałam. Ta metoda jest super tylko trzeba być w miarę systematycznym.
Martitaaa87
Hej. Zacznij od lekcji. Ucz się powoli, po parę słówek na lekcję aż nabierzesz wprawy i trochę się osłuchasz języka. Jak masz chwilę czasu to kliknij i powtarzaj to co rozpocząłeś. Nie tempo jest tu ważne a solidność tego co robisz. Naucz się jednej lekcji a potem przejdź do następnej. Rozpoczęcie dużej ilości lekcji doprowadzi do zniechęcenia (nie będziesz rozumiał słówek) i zaległości które bedą się ciągnęły za Tobą.
Tak ja postępuję i coraz lepiej idzie. :) Pozdrawiam.,:)
wit114
Najważniejsza jest systematyczność, bo bez tego po jakimś czasie wszystko się zapomina. Każdy powinien stosować te metody, które dają mu najwięcej radości to i nauka jest wtedy skuteczna. Mnie pomaga obsłuchanie się z językiem tj. oglądam filmy po angielsku, albo tłumaczę piosenki, czasem uczę się całych zdań i bardzo to mi się przydaje. Często w ten sposób wyłapuję nowe słówka do nauki i wprowadzam je do powtórek. Poza tym dobrym wyjściem jest też pisanie z kimś na czacie po angielsku. Najważniejszy jest codzienny kontakt z językiem, niezależnie od formy jaką wybierzemy. Gramatyka jest ważna, ale nie najważniejsza, po pewnym czasie angielskiego używa się intuicyjnie i nie zastanawia nad wyborem czasu itp. Ale na to trzeba dużo ćwiczeń, wytrwałości i systematycznej nauki.
Vanilkah

Podobne wątki

Pomoc i wsparcie