ZALOGUJ SIĘ

rozważania na temat aktualizacji systemu powtórek; nauka słów poza głównym modułem

4 tygodnie temuostatnia aktywność: wczoraj
Jest możliwośc uzyskania informacji czy w ogóle jest planowana jakaś aktualizacja, a jeżeli tak to kiedy?
Chciałbym się zacząć uczyć m.in. specjalistycznego słownictwa, ale w obecnym systemie jest to dla mnie niemożliwe, blokuje mnie to od dawna i w końcu muszę stanąć przed decyzją czy szukać innej platformy do nauki czy zostać tutaj i się męczyć z nadzieją na poprawę. Jest to kwestia inwestycji czasu w budowanie banków słów, ale jeżeli są one pozbawione funkcjonalności głównego modułu i to się nie zmieni, to dalej zajdę jak zacznę sam od podstaw tworzyć decki w anki.
Chodzi mi głównie o to nieporozumienie:

Filter or divide repetitions into cycles
The "filter or split" feature is only available for scheduled repetitions.

zostanie to w końcu naprawione? kiedy użytkownicy będą mogli decydować o tym czego się uczyć i jak się uczyć?
to wyżej kieruję do administracji

do was użytkownicy platformy mam pytanie, jak się uczycie słownictwa z wielu dziedzin jednocześnie? macie wszystko w jednym worku?: słownictwo z lekcji, idomy, specjalistyczne słowa z różnych dziedzin, phrasal verbs, znane słowa z trudną wymową itd., cokolwiek co do czego chcielibyście podejść osobno ale się nie da;
jeden ze sposobów o jakim myślę, to zapisywanie słów w pliku i dodawanie ich do listy po kilkanaście, tak żeby sztucznie stworzyć cykl;
TomatoSauce
piotr.grela - Moim zdaniem najlepszą formą nauki słownictwa specjalistycznego jest nauka bez nauki - czyli czytaj i oglądaj to co nas interesuje.
Mnie obecnie interesuję AI, ChatGPT, Large Language Models oglądam vlogi o tym używając aplikacji LingoTube...
- 4 tygodnie temu zmieniany: 4 tygodnie temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Polecamy sprawdzić funkcję Powtórek specjalnych, z których można korzystać niezależnie od głównego modułu Powtórek.

Bowiem słówka lub zdania z lekcji dodane do głównego modułu Powtórek trafiają do jednej puli. Liczbę powtórek planuje algorytm, Użytkownik nie ma możliwości określenia dokładnej liczby powtórek na dany dzień oraz wybrania elementów, które będzie powtarzać. Dziękujemy za podzielenie się opinią, przekażemy ją do działu produktu, który stale pracuje nad rozwojem platformy.

Jak korzystać z funkcji Powtórek specjalnych?

W pierwszej kolejności należy stworzyć własną listę słówek (jedna lista słówek może zawierać maksymalnie 500 elementów), w tym miejscu - https://www.etutor.pl/words/user-words, aby później z niej utworzyć zestaw list słówek w Powtórkach specjalnych - https://www.etutor.pl/special-repetitions

Do własnej listy słówek można wpisywać hasła samodzielnie lub dodawać je ze słownika. Własnej liście słówek warto nadać charakterystyczną nazwę, aby później łatwiej ją było znaleźć tworząc zestaw. Będąc w danej liście, jej nazwę można zmodyfikować w zakładce ustawieniach.

Mając przygotowaną własną listę, przechodzimy do Powtórek specjalnych (https://www.etutor.pl/special-repetitions), klikamy przycisk 'Nowy zestaw list słówek'. Następnie w pierwszym wierszu podajemy nazwę zestawu, a w drugim wpisujemy nazwę własnej listy słówek i klikamy 'zapisz'.

A gotowy zestaw list słówek można powtarzać wiele razy na kilka sposobów na przykład: tłumaczenie na angielski, tłumaczenie z angielskiego, ćwiczenia z obrazkami - nauka ze słuchu, ćwiczenia z obrazkami - dobieranie podpisów.

Więcej informacji o tworzeniu własnych list - https://www.etutor.pl/help/adding-words-to-repetitions
Więcej szczegółów o Powtórkach specjalnych - https://www.etutor.pl/help/special-repetitions
MyroslavaRozbytska18
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wiem jak działają powtórki specjalne, to właśnie do braku funkcjonalności tego systemu piję,
bo w jaki sposób mogę się nauczyć 200 nowych słów z danej dziedziny, skoro nie mogę ich podzielić na cykle nauki, tylko jedno słowo pojawia mi się z częstotliwością 1/200?

" Użytkownik nie ma możliwości określenia dokładnej liczby powtórek na dany dzień oraz wybrania elementów, które będzie powtarzać."
o to właśnie chodzi, jest to podstawowa funkcja każdego programu spaced repetition, której system etutora jest pozbawiony, co jest totalnym nieporozumieniem w zestawieniu z takim potężnym narzędziem jak diki;

ponawiam pytanie: jeżeli aktualizacje są planowane to czy będą one dotyczyły tego problemu? jeżeli tak, to kiedy można się tego spodziewać?
TomatoSauce
MyroslavaRozbytska18 - Twoja opinia została przekazana do działu produktu, który stale pracuje nad rozwojem platformy. Nie możemy zagwarantować wdrożenia zmian, ale na pewno pochylimy się nad propozycją.
Pragniemy poinformować, że to algorytm planuje kolejną datę pojawienia się danego słowa z oceną przyznaną danemu elementowi. Te hasła, które otrzymały ocenę źle pojawią się częściej, a te z oceną średnio lub świetnie rzadziej. Jeżeli nowe powtórki zostaną ocenione i trafią one do głównego modułu, to na następny dzień system rozpocznie ich przydzielanie.
Jak było wspomniane wcześniej, sugerujemy sprawdzić opcję Powtórek specjalnych, z których można korzystać niezależnie od głównego modułu Powtórek.
- 3 tygodnie temu zmieniany: 3 tygodnie temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mnie najbardziej przydałoby się po prostu zrobienie dnia przerwy od powtórek, ale bez kumulacji powtórek na następne dni. Co to za poczucie dnia przerwy, skoro wiem, że nazajutrz i pojutrze będę mieć o 200 powtórek więcej? To jest coś, o co ja zresztą wnoszę tutaj od około 10 (!) lat! PO PROSTU DZIEŃ PRZERWY i algorytm przesuwa wszystko o jeden dzień!
T
tsienkiewicz3
dhuode - A ja marzę o osobnym kalendarzu dla każdego z języków 🙂. - 3 tygodnie temu
MyroslavaRozbytska18 - @tsienkiewicz3 dziękujemy za Twoją sugestię. Aktualnie system przenosi powtórki na pierwszy dostępny dzień po urlopie. W tej sytuacji zalecamy ustawić niską częstotliwość powtórek. Jednak zmiana częstotliwości powtórek nie powoduje zmiany liczby powtórek zaplanowanych na dzisiaj. Ustawienie to ma wpływ jedynie na sposób planowania kolejnych powtórek - wyliczane przez algorytm interwały będą krótsze bądź dłuższe.
Opcja zmiany częstotliwości dostępna jest w ustawieniach konta - https://www.etutor.pl/repetitions/frequency


@dhoude pamiętamy o Twoim marzeniu, jednak ze względu na prowadzone przez nas inne projekty nie mamy przestrzeni, aby zaopiekować się zmianami w kalendarzu powtórek.
- 3 tygodnie temu
KrzysztofJankowiak - Ja już kiedyś pisałem z propozycją wprowadzenia funkcji ręcznego wyrównywania ilości powtórek w wybranym przedziale czasowym. Jeśli robię sobie przerwę (bo np. wyjeżdżam) to zwiększona ilość powtórek pojawia się przez trzy dni po przerwie. A potem jest ich normalna ilość czyli mniej (jeśli przerwa była dłuższa to drastycznie mniej). Funkcja "rozłóż powtórki rownomiernie od dnia... do dnia..." byłaby bardzo przydatna. Nie wydaje mi się trudną rzeczą zrobienie takiej funkcji.
Cóż pisałem na ten temat dawno, dostałem stardardową odpowiedź, że "dziękujemy za sugestę" i "pochylimy się" itd i oczywiście nic. Mam wrażenie, że sugestie użytkowników nigdy nie są tutaj uwzględniane
- 3 tygodnie temu
adrianna.wu - Funkcja rozkładania zaległych powtórek jest dostępne w ustawieniach konta - https://www.etutor.pl/repetitions/repetitions-plan Narzędzie zmienia daty dla zaległych powtórek i powtórek mieszczących się w wybranym okresie, w ramach którego rozkładane są powtórki. Przykro nam, że czujesz, że nie uwzględniamy spostrzeżeń naszych użytkowników. Nie jesteśmy w stanie wprowadzać wszystkich proponowanych zmian na bieżąco ze względu na inne prowadzone przez nas projekty, a istotne jest zachowanie spójności aplikacji. Potrzebujemy czasu również na analizę propozycji, czy będą one pomocne na platformie dla większości użytkowników. Zatem z pozoru drobne działania, niestety takimi nie są. - 2 tygodnie temu
KrzysztofJankowiak - Ale ja prosiłem o możliwość rozkładania powtórek, które są przewidziane na przyszłość a nie zaległych. Czyli o tę samą funkcję ale w odniesieniu do przyszłości. Jeśli wskutek przerwy spowodowanej np. wyjazdem mam przez trzy dni po przerwie powiedzmy po ok. 200 powtórek a przez następne dni ok. 80 to ogromnym ułatwieniem byłaby możliwość rozłożenia ich równo np. na przestrzeni dwóch tygodni - 2 tygodnie temu
adrianna.wu - Funkcja rozkładania powtórek zmienia daty dla zaległych powtórek oraz powtórek mieszczących się w wybranym okresie (czyli przyszłych), w ramach którego rozkładane są powtórki. - 2 tygodnie temu
KrzysztofJankowiak - No rzeczywiście. Tylko ta nazwa jest myląca. Gdybym wcześniej wiedział, że to nie dotyczy tylko zaległych, to by mi się to bardzo przydało. No nic, mam nadzieję, że przyda mi się w przyszłości
A skądinąd szkoda, że gdy kiedyś tam prosiłem o tę funkcję, nie odpisano mi, że ona już jest (tylko pod myląca nazwą)
- 2 tygodnie temu
adrianna.wu - Przykro nam, że wcześniej nie otrzymałeś od nas tej informacji 😞 Mamy jednak nadzieję, że w przyszłości okaże się ta funkcja pomocna 😊 - tydzień temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kolejna rzecz, która jest do naprawy, to słowa, które znajdują się w lekcjach - nie da się ich dodać do własnej listy, nie dodając ich również do głównego modułu, dublują się; usunięcie ich z głównego modułu, usuwa je również z własnej listy :'D
TomatoSauce

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przez Etutora nabawiłem się bezsenności, czekałem do drugiej w nocy czasu brytyjskiego aby zrobić sobie powtórki...

Oprócz zintegrowania Etutora z czytnikiem książek (jest taka możliwość Era Book Reader) przydałby się możliwość dodawania słówek i zwrotów z YouTube'a np. poprzez nakładkę LingTube.

Inna rzecz najbardziej demotywująca jest ustalona liczba powtórek na dzień, lepszy byłby system kolejkowy, jak w fiszkach i waga, znaczenie dla nas danych słówek i zwrotów i robimy powtórki bez stresu kiedy mamy czas i zdobywany punkty, "ścigamy" się z innymi użytkownikami w ligach tak jak jest w Duolingo...
piotr.grela
przedwczorajzmieniany: przedwczoraj
m.krok.90 - Dziękujemy za sugestię. Choć nie możemy zagwarantować wdrożenia zaproponowanych zmian, pochylimy się nad nią :) - wczoraj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki