ZALOGUJ SIĘ

Pomóżcie nowemu proszę

zmodyfikowany: 9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam jestem nowy na tym portalu i zastanawia mnie ta funkcja powtórki, po pierwszej lekcji mam około 15 powtórek i teraz mam je wykonywać dotąd aż klikne dobrze lub bardzo dobrze aby zniknęły wszystkie i jutro znowu się one pojawią czy celowo klikać kiepsko żeby one zostały na nastepny dzień?
S
szczureks

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Powtórki to jeden z najlepszych elementów programu etutor. Kiedy zaczynałem naukę z etutor zupełnie nie doceniłem tego narzędzia. Nie umiałem z niego korzystać, ponieważ próbowałem skakać od lekcji do lekcji nie robiąc żadnej do końca. Tym sposobem bardzo szybko się zniechęciłem do dalszej nauki. Po roku wróciłem do programu zaczynając przerabiać lekcje w całości od poziomu A1. Zacząłem dodawać wszystkie elementy lekcji do systemu powtórek. System ten stał się moim podstawowym motywatorem do nauki.

Żeby nie narastały mi zaległości muszę zrobić wszystkie powtórki przygotowane przez program na dany dzień.

Nie unikam dodawania łatwych słówek, ponieważ stanowią one ważny element motywujący. Program dzieli powtórki przypadające na dany dziań na cykle. Dzięki temu wyrażenia trudne do zapamiętania powtarzam wielokrotnie w ramach cyklu. Ilość powtórek w cyklu można samodzielnie ustawić przez link "przefiltruj lub podziel" znajdujący się nad okienkiem powtórek. (https://www.etutor.pl/repetitions#) Ja mam ustawioną ilość powtórek w cyklu na 30. Domyślnie jest ustawione 20. Dzięki łatwym słówkom szybko przechodzę przez pierwsze 20 wyrażeń i mam motywację, żeby uczyć się pozostałych wyrażeń trudnych poprzez powtarzanie ich do skutku. Dopiero po poprawnym wykonaniu wszystkich 30 powtórek w cyklu program przenosi mnie do następnego cyklu. Na dziś mam do wykonania 385 powtórek, czyli około 13 cykli.
Bardzo cennym elementem systemu powtórek jest możliwość dodawania do systemu słów i wyrażeń ze słownika Diki. Kiedy sprawdzam znaczenie nieznanych mi słów, wykorzystuję możliwość dodania do systemu powtórek przykładowych zdań z użyciem danego słowa. Dzięki temu łatwiej zapamiętuję nowe słowo, ponieważ częściej je powtarzam.
jkufel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.