ZALOGUJ SIĘ

Propozycja jak ulepszyć eTutor? GŁOSUJ nad Pomysłami

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: 5 miesięcy temu
eTutor - to świetny Polski program który nauczył mnie angielskiego ale niestety bardzo, bardzo szybko się starzeje. Teraz coraz trudniej jest mi namówić znajomych uczących się angielskiego żeby używali eTutor, bo ich zdaniem są inne lepsze programy bardziej dostosowane do ich potrzeb. Moim zdaniem powodem jest brak wymiany informacji pomiędzy firmą/eTutorem, a społecznością i użytkownikami którzy kochają ten program. Mam nadzieję, że to się zmieni i odpowiedni mechanizm dodawania, dyskutowania i głosowania nad nowymi pomysłami zostanie stworzony, a do tego czasu proszę stosujecie te trzy kroki.

1) NOWYM POMYSŁ - Dodawajcie tutaj swoje pomysł klikając na "Dodaj kolejną odpowiedź" lub "Odpowiedz" do tego posta.
2) KOMENTARZ DO POMYSŁU - Dyskutujcie nad pomysłami klikając na "Dodaj komentarz" pod pomysłem który was zaciekawił lub który chcielibyście jeszcze dopracować.
3) GŁOSOWANIE - Naciskajcie strzałki w górę przy pomysłach które wam się podobają.
D
Dawid.Lukasz.Kowal
Dawid.Lukasz.Kowal - W tej sekcji komentarzy dyskutujmy tylko sam pomysł stworzenia mechanizmu oceny nowych, pomysłów, nowe pomysł dodawajmy klikając na "Dodaj kolejną odpowiedz" - rok temu zmieniany: rok temu
piotr.grela - Lubię Etutora i korzystam z tego programu codziennie ale uważam ten program za trochę przestarzały...

Najbardziej mnie denerwuje, kiedy muszę tracić czas na wprowadzenie angielskich słów i zwrotów z książek, filmów, Netflixa, BBC.

Dobrze by było jakby Etutor zaprojektował czytnik Ebooków, nakładkę na YouTube'a, Netflixa - która usprawniła by proces dodawania z tych źródeł materiału do powtórek.
- rok temu
Dawid.Lukasz.Kowal - Piotrek dziękuję za ten komentarz. To jest świetny pomysł, dyskutuję go bardziej szczegółowo poniżej. Pod wpływem Twojego komentarza zmieniłem też trochę organizację tego posta aby łatwiej było oddzielić i dyskutować osobne pomysł. Jeszcze raz wielkie dzięki!!!!! - rok temu zmieniany: rok temu
Marg-g - Brakuje czegoś podobnego do context reverso. Przy wielu nieprecyzyjnych tłumaczeniach w słowniku, wyświetlenie zdań kontekstowych, nawet niezweryfikowanych, byłoby sporym ułatwieniem. Pons ma takie ułatwienie i jest to bardzo pomocne. - 9 miesięcy temu
sanatkas - Super by było gdyby istniała możliwość wydruku ( nie w wersji fiszek) indywidualnej listy trudnych słów - 8 miesięcy temu
merry.oh.lawd - Mi bardzo brakuje wersji offline aplikacji. - 8 miesięcy temu
Mirunio44 - A kiedy w końcu zaczną poprawnie działać scrabble? Znowu lipa, nie można grać bo nic się nie wyświetla. Od czasu tego "ulepszenia" to jest jedno wielkie.... - 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 11

POMYSŁ NR 1 - NAKŁADKA DO EBOOKÓW, YOUTUBE, NETFLIX, BBC

@piotr.grela przenisołem tu Twój pomysł żeby łatwiej było o nim rozmawiać i oddzielić go od innych pomysłów.

Poniżej pomysł/cytat Piotrka:

Najbardziej mnie denerwuje, kiedy muszę tracić czas na wprowadzenie angielskich słów i zwrotów z książek, filmów, Netflixa, BBC.

Dobrze by było jakby Etutor zaprojektował czytnik Ebooków, nakładkę na YouTube'a, Netflixa - która usprawniła by proces dodawania z tych źródeł materiału do powtórek
D
Dawid.Lukasz.Kowal
rok temuzmieniany: rok temu
Dawid.Lukasz.Kowal - Piotrek zgadzam się w 100%. Ja dodaję słówka używając diki.pl które jest połączone z moim etutor.pl. Problem polega na tym, że jak czytam książki na moim ebooku muszę przeskakiwać pomiędzy książką a przeglądarką gdzie mam włączone diki.pl. Fajnie byłoby gdyby etutor zrobił nakładki które umożliwiają sprawdzanie słówek w moim ebooku i dodawanie słówek bez konieczności przeskakiwania pomiędzy aplikacjami - ja z chęcią zapłaciłbym za taki dodatek. - rok temu
netis7 - Na komputerze korzystam z dodatku Swift Selection Search. Spośród wielu skrótów mam tam Diki. Zaznaczam wyraz, pojawia się "chmurka" ze skrótami gdzie klikam Diki i otwiera się strona słownika. - 9 miesięcy temu
piotr.grela - Dawid.Lukasz.Kowal mam taką aplikację ReadEra na smartfonie do czytania Ebooków.
Czytając na tej aplikacji można dodawać nieznane nam słówka do powtórek na Etutorze.
- 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

POMYSŁ NR 2 - MOŻLIWOŚĆ ROBIENIA TESTÓW W ZAKRESIE JEDNEJ LISTY SŁÓWEK

Chciałbym aby była możliwość robienia testów w zakresie jednej listy słówek. Wtedy uczniowie mogliby tworzyć zakresy słówek przygotowując się do danego egzaminu i testować tylko dany zakres przed egzaminem (a wszystkie słówka testować tak jak teraz). Mechanizm dodatkowych powtórek już istniej więc mówimy tutaj o dodaniu jednego przycisku "testuje tą listę słówek".
D
Dawid.Lukasz.Kowal
piotr.grela - Pomysł 3
Mega test gramatyczny, leksykalny
1000-5000 pytań szczegółowych, który by analizował, szczegółowo jaka porcję materiału nie została opanowana i odsyłał by nas do odpowiedniej lekcji.

Często jest tak, że przerabiamy po raz "n" zagadnienia, które dobrze znamy ale pomijamy lub prześlizgujemy się po zagadnieniach trudniejszych.

Lekcji w Etutorze na każdym poziomie jest 50 * 3 * 6 poziomów = 900 lekcji.
Czyli tyle co najmniej pytań powinno być.
- rok temu zmieniany: rok temu
j_pawlowski - Test na 1000 pytań? Nie wiem, czy ktoś byłby skłonny go rozwiązać. - rok temu
piotr.grela - Gdyby był podzielony na cześci po 10-50 pytań to chyba każdy dałby radę... - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo dziękujemy za Wasze sugestie i zaangażowanie w rozwój portalu — tacy Użytkownicy to skarb! Wasz głos jest dla nas bardzo cenny — dzięki niemu możemy wprowadzać nowe funkcjonalności, udoskonalenia i zmiany, aby korzystanie z platformy było jeszcze przyjemniejsze i bardziej intuicyjne.

Aktualnie wielu z Was już pisze na Forum sugestie, które skrzętnie odnotowujemy.

Dodatkowo możecie skorzystać z funkcji Zgłoś sugestię oraz przesłać do nas wiadomość na adres [...]@etutor.pl. Serdecznie zachęcamy do kontaktu poprzez te dwa kanały, dzięki czemu komunikacja między nami będzie sprawniejsza.

Pamiętajcie jednak, że naszym celem jest dbanie o wszystkich Użytkowników, więc wszystkie propozycje muszą być wnikliwie przeanalizowane przed ich przyjęciem do realizacji. Nie możemy zagwarantować wdrożenia każdej zaproponowanej sugestii, ale na pewno pochylimy się nad każdą z nich.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W duzej mierze jest OK, jednak oprócz wielu wcześniejszych propozycji ulepszających działanie i możliwości tej aplikacji uważam, że:
Do kazdej lekcji powinno być więcej praktycznych i urozmaiconych ćwiczeń w oparciu o poznane slownictwo i struktury gramatyczne (np: zdania, krótkie teksty, puste miejsce na pytanie lub odpowiedź i in.) w obie str.: j.pol-j.obcy i j.obcy-j.pol.
Powinny być one też częściej z elementem humoru. Uczymy się przecież przez skojarzenia i emocje. Szczególnie poziom A1-B2. To ważne i specjaliści w e-Tutor na pewno rozumieją o co chodzi.
pozdrawiam
Ikutka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na pewno slownik wymaga rozbudowania. Znajduję jakieś słówko w lekcji francuskiego, szukam jej w słowniku i zonk. Poza tym lepszą opcją w tym wypadku niż wpisywanie słówka w pasek wyszukiwania byłoby jego kliknięcie, co dawaloby dwie opcje: przeniesienie do slownika by sprawdzić słówko lub dodanie je do powtórek
A
agagaga88
adrianna.wu - Słownictwo użyte w kursie francuskiego jest dostępne w słowniku Diki. Jednak bazę haseł cały czas rozwijamy, prosimy o cierpliwość. W przypadku brakującego elementu zawsze możecie przesłać nam propozycję na adres [...]@etutor.pl :) Natomiast opcja dwukrotnego kliknięcia w hasło na platformie eTutor jest dostępna na komputerze (nie w aplikacji mobilnej), wtedy użytkownik zostanie przeniesiony na kartę słownika Diki. - 9 miesięcy temu
Marg-g - W słowniku niemieckiego wiele terminów jest przetłumaczonych nieprecyzyjnie lub nawet nieprawidłowo. Zazwyczaj brakuje do nich przykładów. W miarę postępów w nauce przestaję ufać diki. - 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dodałbym możliwość dodawania własnych zwrotów, zdań do powtórek.
B
banan781
darkobo - Taka możliwość istnieje. https://www.etutor.pl/help/adding-words-to-repetitions
Na samym dole znajdziesz: Dla zaawansowanych: Jak tworzyć własne elementy i dodawać je do bazy?
- 8 miesięcy temu
banan781 - super !! Dzięki, właśnie tego mi brakowało :) - 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem przyszłością platform edukacyjnych będą programy AI, które będą testowały uczącego ciągle i dawały mu do nauki ciągle nowy materiał nieznacznie powyżej jego poziomu.

Wadą tradycyjnego nauczania, że wracamy do materiału który znamy a pomijamy ten trudny, co nie rozumiemy, przez co stoimy w miejscu...
piotr.grela
8 miesięcy temuzmieniany: 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super byłoby, gdyby można było pobrać, w aplikacji swoje słówka lub trudne słówka w formie plików audio, do odsłuchu gdy jest się offline.
E
E_U_Geniusz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam w powtórkach wiele całych zdań. Fajnie by było, gdyby nie trzeba było ich za każdym razem wpisywać, tylko żeby można było je wypowiedzieć i system sprawdziłby czy dobrze. Ale to na pewno byłoby trudno wprowadzić, wiązałoby się to z detekcją mowy.

Poza tym też widzę, że w słowniku Diki brakuje wielu wyrazów, mogłoby tam być też
więcej przykładów zdań.
M
MariaProkocka
adrianna.wu - Na telefonie dostępna jest opcja dyktowania. Po uruchomieniu klawiatury systemowej (ta sama którą piszemy wiadomości SMS) nad pierwszym wierszem liter widnieją przyciski funkcyjne, a wśród nich ikona mikrofonu. Po naciśnięciu można dyktować zdanie.

W dalszym ciągu rozbudowujemy bazę słownika Diki. Jeśli masz propozycję haseł możesz je do nas przesłać na adres [...]@etutor.pl.
- 8 miesięcy temu
nejtif_spiker - W wersji komputerowej na systemie Windows używam wbudowanej funkcji 'Dyktowanie'. Uruchamiana kombinacją klawiszy WIN+H.

Może być potrzebna konfiguracja lub dodanie nowego języka do systemu, ale w wersji francuskiej sprawdza się znakomicie.
- 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W przypadku propozycji odpowiedzi w teście - możliwość dodawania słówek do powtórek i sprawdzenia znaczenia bo obecnie tego nie można zrobić z listy wybieralnej.

Dołączenie funkcji książek w języku angielskim na kilku poziomach, gdzie można czytać odrazu sprawdzić słowa i dodać do powtórek.

Sprawdzanie wymowy
A
annabudek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

POMYSŁ - NAGRANIA WYMOWY DLA PRZYKŁADOWYCH ZDAŃ

Mam z tym duży problem na początku nauki. Chcę poznać poprawny sposób wymowy, jednak tylko nieliczne przykładowe zdania mają taką opcję. Doceniłbym możliwość odsłuchania poprawnej wymowy na tym portalu, zamiast posiłkować się translatorem googla, którego nie darzę aż takim zaufaniem.

Chciałem zasugerować nagrywanie wymowy przez użytkowników, jednak może mieć to więcej minusów. Nie jesteśmy w końcu native speakerami.
N
nejtif_spiker
netis7 - Większość słów, które znajdują się w Diki a co za tym idzie w eTutorze, posiada przykładowe zdania nagrane przez native speakera. Aby wywołać kliknij głośniczek po lewej od zdania lub użyj klawiszy dla 3 zdań poczynając od: M następnie przecinek i kropka. - 8 miesięcy temu zmieniany: 7 miesięcy temu
nejtif_spiker - Wystąpiło nieporozumienie. Uczę się francuskiego. W tej wersji słownika liczba nagranych zdań jest wyraźnie ograniczona. - 5 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki