ZALOGUJ SIĘ

Kilka spraw które sprawią że być może przyjemniej by się pracowało/uczyło na eTutorze.

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: rok temu
Dzień dobry
Parę spraw mam do Zespołu eTutor:
- Dlaczego w listach słówek wciskając dolny link "dodaj własny element" przeskakuje nam na górę listy a miejsce do wpisania i tak jest na dole?
- Dlaczego klikając "dzisiejsze trudne elementy" w powtórkach specjalnych przenosi mnie do "wszystkich trudnych elementów w powtórkach"? I dopiero tam muszę kliknąć na "powtarzane dzisiaj".
- Dlaczego z głównej strony profilu zniknęła reputacja?
- Dlaczego wydruki trudnych elementów wyglądają tak źle? (kiedyś wyrazy/zdania w języku angielskim były pogrubione a język polski zwykłą czcionką oraz zdania w których były do wstawienia słowa były umieszczane w ramkach) a najlepiej było tak jak było w 2015 roku czyli trudny wyraz plus przykładowe zdania jeśli istniały. W skrócie: kiedyś było czytelniej.
- Zlikwidowaliście szybkie powtórki gdzie można było wysłuchać całej listy słówek za jednym kliknięciem. Dodajcie w zamian podobną funkcję gdzie można wysłuchać całej listy słówek bez klikania każdego głośnika z osobna.
- Dlaczego temat powinien mieć długość przynajmniej 30 znaków? ;)

P.S.
Ostatnio usuwacie fajne funkcje może nie są przez wszystkich używane w tym pewnie przeze mnie też ale z drugiej strony nie dajecie jakiś funkcji które by ułatwiały życie na tej platformie a wręcz trzeba się na klikać myszką by gdzieś dotrzeć. Takie jest moje zdanie.
P.S.2
Przepraszam za temat być może to masło maślane ale temat musiał mieć 30 znaków.
Pozdrawiam
J
Jamz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

1. Moim zdaniem - duzym ulatwieniem, byly by gotowe listy slow, kolokacji, zwrotow a nawet calych angielskich zdan wedlug "sredniej" czestotliwosci ich wystepowania.
Tak aby inni uczacy sie angielskiego nie musieli, tak jak ja recznie wyszukiwac elementow w slowniku i potem dodawac ich do nauki.
Dobrze, by bylo aby to bylo z notatkami, podpowiedziami.
Moj szwagier i paru innych znajomych chcialoby sie uczyc angielskiego na Etutorze ale nie maja czasu i ochoty wpisywac recznie slow, zwrotow i dodawac notatek.
Jak narazie moj szwagier woli sie uczyc slownika na pamiec Wielkiego słownika angielsko-polskiego, pana Dariusza Jemielniaka i Pana Marcina Miłkowskiego, trzymam za niego kciuki :-)

2. Moja zona chciala by wiecej angielskich slowek i zwrotow z obrazkami do nauki.

3. Gramatyka w Etutorze, jest wyjasniona w sposob latwy i przyjemny. Chetnie kupil bym papierowy podrecznik do gramatyki wydany przez Etutora.

4. Moi znajomi z calego swiata, tez szukaja jakies programu do nauki angielskiego. Opowiadam im o Etutorze, dobrze jakby slowka w diki.pl mialy rowniez krotkie tlumaczenia, definicje w jezyku angielskim.
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
mosiek87 - Przybij piątkę ode mnie szwagrowi ja uczę książki telefonicznej na pamięć ;) nie ma to jak ćwiczenie szarych komórek - 7 lat temu
mlesniewska1 - podobno Chuck Norris już nauczył się jej na pamięć :-) - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
piotr.grela - mosiek87 Moj szwagier to jest gigant, oprocz tego, ze uczy sie slownika na pamiec, bardzo duzo czyta. W koncu jest w UK 18 lat to i poprzeczke postawil sobie wysoko :-) Jest moim wzorem do nasladowania, kiedys sie wezme i dodam, tez wszystkie pozycje z Wielkiego Slownika Pana Jemielniaka i Milkowskiego do procesu nauki w Etutorze. Narazie dodaje te najbardziej popularne slowa i zwroty. Tylko martwi mnie to ograniczenie w Etutorze do 250.000 slow i zwrotow. Trzeba bedzie wykupic drugie konto i abonament na kolejne 250.000 slow i zwrotow.

- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
mosiek87 - oby wam życia wystarczyło na przerobienie całego słownika biorąc pod uwagę liczbę haseł w nim zawartych :D
co do czytania to nic nie jest tak skuteczne w nauce języków jak interesujący cię content :)
sama na poczatku nauki zrobiłam sobie bazę fiszek oxford3000 (lista frekwencyjna) co z perspektywy czasu uważam za szaleństwo (mimo,że dodawałam obrazki, frazy z tymi słowami, żeby wspomóc zapamiętywanie)
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry;

W odpowiedzi na wskazane pytania, informujemy, że:
- W listach słówek, gdy wciskamy dolny przycisk "Dodaj własny element" to strona przesuwa się trochę w górę z racji tego, że nad tym przyciskiem uaktywnia się żółte pole do wpisania własnego elementu. Strona przesuwa się o kawałek, żeby w miejscu przycisku było aktywne pole, stąd za pierwszym razem można odnieść wrażenie, że strona uciekła do góry, dopóki nie zauważy się nowo podświetlonego pola do wpisywania;
- Rzeczywiście lepiej by było, aby "Dzisiejsze trudne elementy" przenosiły od razu do "Powtarzane dzisiaj", dlatego zgłosiłem dziś tą kwestię naszym programistom i potwierdzili mi, że zostanie to w taki sposób zmienione;
- Reputacja została przeniesiona ze strony głównej profilu z uwagi na standaryzację wersji desktopowej Serwisu z aplikacją mobilną;
- Szybkie Powtórki zostały zlikwidowane ze względu na niewielką popularność tej funkcji (stanowiły one tylko 0,5% wszystkich wykonanych powtórek) -> więcej informacji znajduje się pod tym linkiem:
https://www.etutor.pl/blog/95-Wycofanie_funkcjonalnosci_Szybkie_Powtorki.html;
- 30 znaków jest wystarczającą ilością, aby nakreślić interesujące nas zagadnienie w nawet bardzo zwięzłej wypowiedzi.

Pozdrawiamy.
dawidturek
Jamz - Proszę kogoś z użytkowników o sprawdzenie na własnej liście słówek czy po wciśnięciu dolnego przycisku "Dodaj własny element" przenosi na górę. W moich listach które mają dużo elementów przenosi mnie na początek listy. - 7 lat temu
mlesniewska1 - Po wciśnięciu dolnego przycisku "dodaj własny element" strona przewija się aż na samą górę (jest to zresztą mechanizm irytująco działający także w wielu innych miejscach serwisu - np. przy odsłuchiwaniu nagrań czy wyświetlaniu 'promptera' w video - ciągły skok do początku). Aby wpisać słowo w żółte pole konieczne więc jest powrotne przewinięcie listy na sam dół, lub ponowne kliknięcie przycisku "dodaj własny element" aby żółte pole uaktywniło się na górze listy. Z wypowiedzi p. Dawida wynika więc, że korzysta on chyba z innego serwisu etutor :-( - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

W odniesieniu do Waszych pytań, dlaczego strona przewija się w górę po naciśnięciu dolnego przycisku "Dodaj własny element", przyznaję, że przy dużej ilości słówek, żółte pole do wprowadzania hasła niekoniecznie jest widoczne bez przewinięcia w dół. Dlatego też przekazałem sprawę naszym programistom, którzy zmodyfikują część kodu strony odpowiedzialnego za działanie dolnego przycisku "Dodaj własny element", po to, by po jego kliknięciu, strona zostawała na swoim miejscu.

Pozdrawiamy.
dawidturek
mlesniewska1 - Dobrze by było, aby programiści przejrzeli wszystkie strony!!! Bo jest regułą niemal w każdym miejscu serwisu, że wiele akcji powoduje przewinięcie strony do samej góry tuż po powrocie na nią (np. bezpośrednio po odwołaniu się do Diki) i za chwilę trzeba szukać scrollem w którym miejscu byliśmy.
Choćby na stronie tegoż postu - proszę wpisać cokolwiek w "lupę Diki" i po zamknięciu lądujemy na samej górze postu. Tu można jeszcze wybaczyć, ale to jest strasznie irytujące podczas nauki.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za zwrócenie uwagi, że kwestia przewijania w górę strony może pojawiać się także w innych miejscach naszego Serwisu. Nasi testerzy zweryfikują jak to wygląda na innych stronach naszej Platformy. Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli można podpiąć się pod temat - miałam o tym napisać parę dni temu i teraz przypomniało mi się znowu.

Kiedy ktoś zaprosi nas do znajomych, dostajemy maila w tej sprawie. Na każdej innej stronie, z jakiej korzystam, dostaje się w takim wypadku wiadomość z aktywnym linkiem do miejsca, w którym można zaakceptować zaproszenie. Tutaj jest jednak inaczej - suchy komunikat informujący o tym, że trzeba wejść tu i tu, potem kliknąć tam i tam, żeby dotrzeć do tego zaproszenia i ewentualnie kliknąć kolejny raz, by je zaakceptować.

Nie chcę wyjść na leniwą, ale czemu to musi wymagać aż tyle klikania? :)
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy @futbolowa za interesującą sugestię :) Przekazaliśmy ją do naszych programistów, którzy się jej przyjrzą i spróbują dodać bezpośredni link do akceptacji zaproszenia. Pozdrawiamy :)
dawidturek
futbolowa - To nawet nie musi być link do samej akceptacji, ale chociaż do podstrony, na której to zaproszenie nam się wyświetla. Wtedy zostaje nam kliknięcie w link w mailu, a potem ewentualnie w pole akceptacji już na stronie. Dużo mniej klikania i szukania :) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

szkoda, że nie ma mechanizmu gdzie można dodawać, dyskutować, głosować nad nowymi sugestiami i po przekazaniu tych sugestii do programistów być informowanym o postępach prac we wprowadzaniu nowych sugestii w życie
D
Dawid.Lukasz.Kowal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zachęcamy do umieszczania sugestii tutaj --> https://www.etutor.pl/forum/thread/1580123-Jak_Ulepszyc_eTutor_GLOSUJ_nad_Pomyslami.html, aby zachować sprawną komunikację zachęcamy przesyłania wiadomości na adres [...]@etutor.pl lub do korzystania z opcji zgłoś sugestię :)
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pani Adrianno link który Pani dodała jest linkiem do mojego postu :-) To jest dobre rozwiązanie ale tylko tymczasowe. Powinna być zupełnie osobna zakładka Sugestie (tak jak mamy Pytania czy Forum, czy Wiadomości) z dodatkowymi funkcjami i podziałem na np. propozycje dyskutowane/propozycje nowe/propozycje zaakceptowane przez eTutor. To stworzyłoby interakcje na zupełnie nowym poziomie i stworzyło by zaangażowaną i przywiązania społeczność. Państwa aktualny system jest trochę przestarzały. Nie ma np. informacji że nowa funkcją/propozycja jest w trakcie tworzenia i nie ma informacji kiedy będzie dostępna. Moim zdaniem dużo Państwo jako firma na tym tracą i dużo traci społeczność. Kilka lat temu ludzie zachwycali się Waszą apką gdy im ją sugerowałem teraz mówią mi że na rynku są lepsze. Wasza aplikacja jest najlepsza wiem bo pracuje z Wami od kilku lat ale dla nowych klientów jest trochę przestarzała właśnie dlatego że nie macie dobrego mechanizmu wymaiany, gromadzenia informacji od Waszych klientów. Tworzyliśmy taki system w mojej firmie jeśli zdecydują się Państwo go wyprowadzić u Was to zachęcam do kontaktu na mojej maila z chęcią pomogę.
D
Dawid.Lukasz.Kowal
adrianna.wu - Panie Dawidzie, pozwoliłam sobie na udostępnienie Pana nowego wątku, aby zbierać sugestie na Forum w jednym miejscu :) Ze swojej strony przekazałam ten wątek do osób odpowiedzialnych za rozwój platformy, aby rozważyły tę kwestię.

Ze względu na licznie podejmowane przez nas działania nie mamy możliwości informowania Użytkowników o statusie każdej zaproponowanej sugestii.
- rok temu
adrianna.wu - c.d. Oczywiście bardzo doceniamy Wasze zaangażowanie i przesyłane propozycje, ale musimy zawsze mieć na uwadze, czy dana sugestia zgodna jest z wizją rozwoju naszej platformy i czy będzie ona spełniała oczekiwania większości naszych Użytkowników, spośród których każdy ma inne potrzeby, a naszym celem i misją jest znalezienie złotego środka.

Tak jak wspominałam: zawsze można być z nami w kontakcie mailowym czy za pośrednictwem opcji "Zgłoś sugestię".
- rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki