ZALOGUJ SIĘ

Jak włączyć "Element wyłączony z powtórek"? (taki wyłączony natychmiast po dodaniu)

zmodyfikowany: 5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Do listy "Twoje słówka angielskie" klikając w "Dodaj własny element" dodałem co następuje:

{My (appointment) was cancelled due to the doctor's flu.} (wizyta, umówione spotkanie służbowe z urzędnikiem/lekarzem) = Moja wizyta została odwołana z powodu grypy doktora.

Kliknąłem w "Zapisz", i... zapisało, ale pojawił się napis: "Element wyłączony z powtórek."
Zupełnie nie rozumiem dlaczego właśnie dodany element jest od razu wyłączony...

PYTANIE: Jak w takim przypadku (ALE TEŻ w innych hasłach umieszczonych na szarym tle, tj. wyłączonych) włączyć element do powtórek?
Moja lista słówek ma (wg infornacji eTutor obecnie 251 elementów, chociaż na stronie "Postępy nauki użytkownika XxYyZz" jest podane, że "Elementy dodane do powtórek: 1775", czyli znacznie więcej.
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

W podanym przypadku system automatycznie odrzucił element z powtórek, ponieważ zawiera błąd w formatowaniu. Słówko "appointment" powinno znajdować się w nawiasach kwadratowych - [ ]. Zmiana nawiasów poskutkuje automatycznym dodaniem elementu do powtórek.

W pozostałych przypadkach hasła mają status "Wyłączone z powtórek", jeśli zadziałamy w sposób następujący:

Dodamy jakieś słówko do listy --> później napotkamy to samo słówko w kursie (np. na liście słówek) i pominiemy je/usuniemy z powtórek. Wtedy element co prawda zostanie na liście (ponieważ ręcznie go tam dodaliśmy), zostanie jednak wyłączony z modułu.

Aby znów dodać element do powtórek, trzeba odszukać dane słówko lub zdanie (w kursie lub słowniku, można użyć naszej wyszukiwarki - https://www.etutor.pl/search) i kliknąć na zielony plusik lub przycisk "Dodaj do powtórek".
piotrek0515
Pracownik eTutor
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
parseq - Dzięki! Postuluję wprowadzenie lepszego meldunku błędu, w przypadku odrzucenia wprowadzanego elementu z powodu złego syntax'u. Obecna informacja jest zbyt skąpa. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki