ZALOGUJ SIĘ

Słowa o zbliżonym znaczeniu dotyczące spadku i dziedziczenia. Poproszę o objaśnienie znaczenia każdego z nich i przykłady użycia.

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Czym sie różnią te słowa: hereditariness, hereditability, heredity i inheritance? W jakich kontekstach użyć każdego z nich? Ktore tyczą się genetyki a które spadku?
K
KonradH1986
piotr.grela - Są to tak wysoko specjalistyczne słówka, że trudno będzie znaleźć kogoś kto je wyjaśni, chyba, że inny naukowiec genetyk lub biolog... W liceum byłem w klasie biol-chem to się orientowałem o co biega, teraz po wielu latach tego nie pamiętam.
A po jaki ch.. ja się tego uczyłem. Nie miałem w moim liceum ani angielskiego i tylko jedną lekcję informatyki z Panią burmistrzową co za wiele też nie umiała.
- rok temu zmieniany: rok temu
londynwarszawianka - Heredity znaczenie jako:
1. dziedzicznosc genowa
Meaning from Google:

Definition of Heredity - refers to the genetic heritage passed down by our biological parents. It's why we look like them! More specifically, it is the transmission of traits from one generation to the next. These traits can be physical, such as eye colour, blood type or a disease, or behavioural.

Heredity znaczenie jako:
2. dziedzicznosc tytulu, praw etc.
Meaning from Google:
Heredity - the inheritance of a title, office, or right.
- rok temu zmieniany: rok temu
londynwarszawianka - Wszystkie trzy pierwsze wyrazy moga odnosic sie do genetyki czlowieka, a slowo ‘inheritance’ zwiazane jest ze spadkiem (dziedziczeniem majatku). - rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Podobne wątki