ZALOGUJ SIĘ

Czy zmieniły się ustawienia w ćwiczeniu krzyżówki?

7 lat temuostatnia aktywność: 7 lat temu
Dwa dni temu zauważyłam, moim zdaniem niekorzystną zmianę w ćwiczeniu krzyżówki. Wielokrotna powtarzalność haseł w każdej krzyżówce obniża jej walory edukacyjne. Przyjrzałam się dziesięciu z nich dziś rozwiązywanych. I tak, przewija się w nich jedynie 18 haseł (powtarzanych od 2 razy do 7 razy w 10 krzyżówkach). Oczywiście są wśród nich hasła, które wystąpiły w dzisiejszych powtórkach, ale na powtarzanie ich bez końca szkoda czasu.

Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 14

Zweryfikowaliśmy działanie gry Krzyżówki i w losowo uruchomionych dziesięciu z nich powtórzyły się raptem 3 hasła na prawie 200. Algorytm pobiera dla każdego Użytkownika hasła na podstawie przerobionych lekcji i słów dodanych do powtórek. Będziemy monitorować działanie modułu Gier Językowych, w tym i gry Krzyżówki. Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Państwa odpowiedź jest co najmniej dziwna. Przed chwilą rozwiązałam 3 krzyżówki, a występujące w nich słowa to:
amuse x2, tense x2, optimistic x3, disappear x2, represent x1, chauffeur x1, academic x2, bungalow x2, unwind x3, manner x2,
ashamed x2, irritable x1, resolution x1, beautician x1. Przedstawiłam powtarzalność haseł występujących w 3 krzyżówkach, a haseł w trzech krzyżówkach jest tylko 14. ( I krzyżówka to 11 haseł, II to 8 haseł, a III to 6 haseł.) .To dla mnie od dawna ważne ćwiczenie, a że wykonuję je systematycznie w liczącej się ilości od długiego czasu, trudno byłoby nie zauważyć zmiany. Ponadto krzyżówki z tak mała ilością haseł zdarzały się wcześniej rzadko. Bardzo proszę mi to wyjaśnić.

Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przetestowaliśmy raz jeszcze działanie gry Krzyżówki i w losowo uruchamianych 20 krzyżówkach z każdego z poszczególnych poziomów powtarzało się maksymalnie do 5 słów, co oznacza, że na około 1200 haseł powtórzyło się mniej niż 15. Gdy zależy nam na jak najbardziej rozbudowanych krzyżówkach to najlepiej ustawić sobie w okienku nad hasłami "Wszystkie poziomy" - wówczas nasze krzyżówki będą się składać ze słówek, które dodaliśmy sami do powtórek oraz haseł z list dla poziomów początkującego, średnio-zaawansowanego i zaawansowanego. Wtedy, w przeciwieństwie do standardowo ustawionej krzyżówki dla słówek z powtórek, znika ryzyko, że jakieś hasła mogą się powtarzać, a sama krzyżówka jest bardziej rozbudowana (najczęściej ma od 16 do 22 haseł).

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Proszę Państwa, czy ktoś próbuje mi wmówić, że nie wiem o czym piszę? Rozwiązuję systematycznie (codziennie) krzyżówki od bardzo dawna, mam dość wysokie miejsce w rankingu 40 osób za okres siedmiu, trzydziestu dni i całego czasu wśród osób
wyróżniających się ilością rozwiązywanych krzyżówek. Od zawsze mam ustawione tylko słówka dodane do powtórek. Było inaczej!!!! Różnorodność , duża ilość haseł i rzadka ich powtarzalność. Było to cenne dla mnie ćwiczenie, tak ćwiczenie, nie gra. Atutem była ilość i różnorodność haseł, co sprzyjało utrwalaniu poprawnej pisowni i wymowy. Co się stało? Wczoraj przedstawiłam 'wyliczankę'. Dziś jest podobnie. Skąd ta zmiana? Zależy mi bardzo, bym nie była zmuszona do rezygnacji z ćwiczenia, które było dla mnie ważne.

Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za informację - jeśli ma Pani ustawione dla Krzyżówek tylko i wyłącznie słówka dodane do powtórek, to po jakimś czasie pula użytych haseł się wyczerpie i algorytm zacznie je powtarzać. Dlatego też, aby mieć maksymalnie rozbudowane Krzyżówki, wzbogacone o różnorodne słownictwo dla kilku poziomów zaawansowania, warto ustawić sobie w Krzyżówkach opcję wszystkich poziomów. Wówczas pula haseł, jakie trafiają do Krzyżówek, znacząco wzrośnie.
Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam 6992 słów, wyrażeń i zdań w swoich powtórkach, w tym z pewnością jest co najmniej 2000 pojedynczych słów. Mój sposób nauki opiera na zaznajomieniu się z pisownią wespół z wymową i zawsze z zapisem fonetycznym. Także krzyżówka służyła mi do utrwalania pisowni i wymowy słówek, które znam. Jeśli nawet przyjąć, że pula haseł wyczerpała się i algorytm zaczął je powtarzać, to dlaczego wybiera stale te same? Powtórki w każdej formie mają wielkie walory, ale na powtarzanie 18 haseł w 10 krzyżówkach szkoda czasu. Nadmieniam, że ciągle dodaję do powtórek nowe słówka. Jeśli jest opcja wyboru, słówka dodane do powtórek, to dlaczego dosłownie z dnia na dzień zawęża się ilość haseł do kilkunastu. Nie ogarniam, a Państwa informacje nie ułatwiają mi tego.

Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiem jak Państwo to weryfikowali, ale mam tak samo jak Pani danutka176. Zrobiłem przed chwilą 5 krzyżówek z rzędu, ze słówek, które mam w powtórkach (ponad 5000 elementów). W tych pięciu było 61 haseł z czego tylko 16 unikatowych! 18 haseł powtarzało się o dwóch do pięciu razy. Zrobiłem screeny, które mogę przesłać jako dowód. Proszę więc nie pisać, że wszystko jest w porządku. Dodam, że wcześniej praktycznie nie korzystałem z Krzyżówek i zrobiłem to dla testu, więc ten magiczny algorytm nie mógł u mnie wyczerpać puli.

Pozdrawiam
R
Rider_1984
danutka176 - Dziękuję Rider_1984 za zabranie głosu w tej sprawie. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szanowni Państwo, podaję Wam 'na tacy' jak ustawiony jest algorytm w przypadku wyboru opcji słówka dodane do powtórek.
Szczegółowo przyjrzałam się dziś rozwiązywanym 10 krzyżówkom i potwierdziło się to zwróciło moją uwagę wcześniej.
Otóż wkrótce po wykonanych dzisiejszych powtórkach, rozwiązałam 10 krzyżówek, z ilością haseł od 6 do 11, zrobiłam screeny. Wszystkie zawarte w nich hasła przewinęły się w dzisiejszych powtórkach. INNYCH HASEŁ NIE BYŁO. Wszystko w tej sprawie w Państwa rękach i bardzo liczę na powrót do poprzedniego ustawienia.

Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Potwierdzam, że również mam tak samo. Zrobiłam wczoraj z ciekawości (po długiej przerwie) kilka krzyżówek i w każdej powtarzało się po kilka tych samych słówek, dwa z nich wracały w każdej krzyżówce. Dzisiaj ponowiłam próbę i na 10 wyrazów powróciły te same dwa "nieśmiertelne" z wczoraj i kolejne dwa które wczoraj wciąż się przewijały. Mam przynajmniej kilka tysięcy pojedynczych słówek do dyspozycji a te w krzyżówkach to są w większości dodane w przeciągu kilku ostatnich dni, tak że Pani danutka ma rację.
Pozdrawiam
ewaho
danutka176 - Dziękuję ewaho783 za zabranie głosu w tej sprawie. :) Grupy głos jest zawsze silniejszy. - 7 lat temu
ewaho - Zgadza się :)) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy.

Postanowiliśmy jeszcze raz zweryfikować działanie gry językowej Krzyżówki, szczególnie uwzględniając sytuację, w której system zaciąga do krzyżówek hasła wyłącznie spośród słówek dodanych do powtórek. W tym przypadku rzeczywiście zaobserwowaliśmy nadmierne powtarzanie się określonych haseł w kolejnych krzyżówkach, podobnie jak miało to miejsce u @danutka176, @Rider_1984 i @ewaho. Dlatego też zgłosiliśmy sprawę do naszych programistów, aby przyjrzeli się jak działa algorytm odpowiedzialny za krzyżówki oraz zdiagnozowali i usunęli błąd, który powoduje powtarzanie się tych samych haseł. Prosimy Państwa o cierpliwość i przepraszamy za powstałą niedogodność.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rzeczywiście, aż się odechciewa. Spróbowałam kilku krzyżówek i we wszystkich trafiłam na te same hasła.
futbolowa
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, nasi programiści w dalszym ciągu pracują nad grą Krzyżówki. Przygotowano nowy algorytm, który będzie odpowiadał za przydzielanie do niej haseł i jest on aktualnie testowany przez naszych testerów. Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W jakim celu nowy algorytm? - myślę, że powrót do tego co nie budziło zastrzeżeń w doborze haseł byłoby OK.

Pozdrawiam
danutka176

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, testy nowego algorytmu pozwolą określić czy wystarczy poprawić ten obecny, aby uniknąć błędu opisanego przez Was, czy też konieczna będzie implementacja nowego, stworzonego na bazie obecnego. Zależy nam na zaoferowaniu Wam jak najlepszych narzędzi do nauki języków obcych, w związku z tym pracujemy wytrwale nad rozwiązaniem obecnej niedogodności.
Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki