ZALOGUJ SIĘ

Zgłaszanie błędów na stronie e-tutor

12 lat temu
Czy ktoś z Was dostał już może przedłużenie abonamentu za zgłaszanie błędów ? Ja zgłosiłem ich już kilkanaście, na marginesie wiele z nich dalej nie zostało poprawionych ale chyba jeszcze się nie łapię w ilości zgłoszeń ;) Chciałbym tylko wiedzieć czy nie robię tego na darmo skoro nie widać żadnych efektów.

Pozdrawiam.
wesker
DAD - Gdybys nawet robił ta darmo, to nie warto zwócić uwagę na błąd aby pomóc innym?

Na zadanie pytanie nie odpowiem jednoznacznie, ale są tutaj tacy, którzy dostali bonusy od etutora.
- 12 lat temu
wesker - Pisząc na darmo miałem bardziej na myśli to, że pomimo, że zgłosiłem właściwy błąd (dostałem odpowiedź od e-tutora, że się tym zajmą i przeslą to do odpowiednich osób) to i tak dany błąd występuje dalej w serwisie. Pisałem już o tym kilka razy. Robiąc powtórki później już sam się zastanawiam co jest właściwe bo czytając to po kilka razy człowiek w końcu uczy się niewłaściwych zwrotów bądź wyrażeń. - 12 lat temu
quantum137 - Być może zostało to zbadane i doszli do wniosku, że nie warto poprawiać, bądź coś w te gusta.
Trudno wyciągnąć wnioski bez wglądu w sprawę ale nie przejmuj się. Raczej każdy błąd prędzej czy później zostanie skorygowany:)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Na początek polecam przeczytanie tego wątku:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/50709-obietnice_eTutor.html

Etutor jest bardzo ciekawym i obszernym portalem językowym.
Jak to zazwyczaj jest w takich sytuacjach - czym więcej informacji tym większa szansa na popełnienie błędów.

Otrzymuje od administracji regularne przedłużenia abonamentu (od prawie 2 lat) za całokształt mojego wkładu w udoskonalanie portalu a składa się na to m.in.:

- sprawdzanie prac innych (głównie Speaking)
ilość: kilkaset

- odpowiadanie na pytania innych użytkowników
ilość: kilkaset, zapewne około tysiąca

- propozycje zmian w serwisie
ilość: dziesiątki drobnych i jakieś kilkanaście sporych

- udoskonalanie diki (propozycje nowych haseł, drobne i większe błędy)
ilość: kilkaset (większość błędów to drobne błędy)

- zgłaszanie błędów tymczasowych i technicznych np. w dyktowaniu
ilość: kilkadziesiąt

- błędy w lekcjach
ilość: kilkadziesiąt

- poprawianie użytkowników, którzy (świadomie bądź nie) udzielają błędnych odpowiedzi
ilość: trudno powiedzieć ale sporo

- i kilka innych kwestii

Za darmowe abonamenty serdecznie dziękuję.
Administracja podchodzi do zgłaszanych sugestii i błędów na poważnie, choć czasami z opóźnieniem.

PS. Oczywiście część z powyższych wychodzi "w praniu" np. przy okazji czyjegoś pytania.
Jest to mój sposób na naukę - pomagając innym staram się w miarę możliwości udzielać trafnych odpowiedzi a to jest często trudne do osiągnięcia.
Po prostu jeśli coś dla mnie jest niejasnego, bądź mam wątpliwości co do poprawności np. użycia słowa, to muszę znaleźć na tą wątpliwość odpowiedź choćby nie wiem co:p

Napisze jeszcze, że zdarza mi się przy okazji zgłaszania błędów popełniać... błędy (będzie tego też pewnie z kilkadziesiąt razy).
Jestem bardzo wdzięczny nauczycielkom etutora
za komentarze wyjaśniające (o które kiedyś poprosiłem) przy moich błędnych sugestiach.
Wiem, że nie muszą tego czynić a jednak poświęcają swój czas i mi odpowiadają.
Dowiedziałem się dzięki nim również wielu ciekawostek.

Pozdrawiam życząc wytrwałości i zapału
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - I znowu pogrubiony tekst zniknął...ech:/
... link też zmarł... what the heck?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
wesker - Quantum137 napisał: "Napisze jeszcze, że zdarza mi się przy okazji zgłaszania błędów popełniać... błędy"

Zdaję sobie sprawę z tego, że czasami można popełnić błąd, w końcu wszyscy się uczymy. Nauka każdego języka wymaga stałego powtarzania. Robienie powtórek, a przede wszystkim należy używać tego języka.
- 12 lat temu
wesker - (nie zmieściłem się w poprzednim komentarzu...)
Tak jak już pisałem wcześniej zwyczajnie chodzi mi, żeby ten serwis był jeszcze lepszy. Jak dla mnie to jest on odkryciem i pewnym fenomenem pomocnym w nauce języka. Ja sam wiele nauczyłem się przez ten serwis. Zgłaszając błędy staram się go ulepszać jak pewnie i inni użytkownicy.
- 12 lat temu
quantum137 - W każdym języku jest pewien margines na pograniczu uzusu i błędu także trzeba o tym pamiętać.
Język pod wieloma względami jest subiektywny także to co było kiedyś błędem z czasem płynnie, bądź skokowo staje się akceptowalne.

Pisząc o swoich błędach przy wyłapywaniu błędów miałem głównie na myśli to co tu napisałem.

Pozdrawiam i życzę udanych polowań na błędy:)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki