ZALOGUJ SIĘ

Zmiany dotyczące działu Wypracowania i automatyczne sprawdzanie tekstów

zmodyfikowany: 10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
W dniu dzisiejszym udostępniliśmy opracowywany od dwóch lat moduł automatycznego sprawdzania angielskich wypracowań:

https://www.etutor.pl/informacje/aktualnosci/71/

W związku z tym wprowadziliśmy kilka zmian dotyczących zakładki Wypracowania. Obecnie link do tej zakładki widoczny jest na dole prawej kolumny w dziale Pytania językowe. Możliwość dodawania wypracowań widocznych dla wszysktich użytkowników mają teraz tylko osoby, które aktywnie udzielają się w ramach społeczności serwisu - jako kryterium przyjęliśmy zdobycie minimum 100 punktów reputacji.

Nowy moduł automatycznego sprawdzania tekstów wykrywa dużą część typowych błędów i co najważniejsze prezentuje wyniki sprawdzania od razu, bez oczekiwania aż tekst zostanie sprawdzony przez inną osobę.
pako
Pracownik eTutor
rafcioo28 - Znaczy, że zapłaciłem stówkę za pół roku, mam obecnie 36 punktów i sam sobie mogę moje wypracowania sprawdzać? Czy może pobawić się w trollowanie by jakoś dobić do 100 punktów, czy może jakieś inne są sposoby? (a powiem ze te 36 punktów zdobyłem przez wypracowania) super przyjazny serwis dla nowych użytkowników. - 10 lat temu
pako - Oferowane kursy nie obejmują sprawdzania prac przez żywego nauczyciela. Opłacenie kursu nie gwarantowało też nigdy, że przesyłane prace będą sprawdzane przez członków społeczności eTutor.
Wcześniej ilość publikowanych prac była tak duża, że szansa na to że dana praca zostanie sprawdzona była bardzo niewielka. Uznaliśmy że ograniczenie możliwości publikowania prac do sprawdzenia do osób które aktywnie udzielają się w ramach społeczności będzie najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem.
- 10 lat temu
pako - Jednocześnie zaoferowaliśmy jako alternatywę moduł automatycznie sprawdzający teksty, który nie wykrywa wszystkich błędów, ale jest dostępny dla wszystkich użytkowników posiadających abonament na kurs angielskiego. - 10 lat temu
zaz2013 - >Oferowane kursy nie obejmują sprawdzania prac przez żywego nauczyciela.>

A ile trzeba dopłacić, żeby wypracowania sprawdzał nieżywy nauczyciel? Może taki, nieżyjący już, będzie tańszy? :))
- 10 lat temu
quantum137 - > Oferowane kursy nie obejmują sprawdzania prac przez żywego nauczyciela.
Jak żyję nie widziałem czegoś takiego, normalnie umarłem!

Teraz na tutorze będzie podział na dwie grupy nauczycieli:
żywych którzy są nieobecni i nieżywych obecnych, tzn. zawsze chętnych by sprawdzać pracę!
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
sharky1w - Czy eTutor mógłby przywrócić opcje sprawdzania wypracowań przez użytkowników w dawnej formie? Moduł automatycznego sprawdzania mógłby przecież funkcjonować, ale wolałabym, aby moje prace sprawdzały również osoby zaawansowane. Jeżeli danej pracy nikt z użytkowników nie sprawdzi, to wtedy pozostanie nam korekta wprowadzonego modułu sprawdzania. Podobnie ma się sprawa z nagraniami. Mogliśmy słuchać wymowy innych uczących się i starać się ich zrozumieć, ale niestety tę opcję również nam zabraliście. Szkoda :( - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 17

Dlaczego tylko język angielski jest rozwijany? Abonament roczny na język niemiecki to tylko 10 zł mniej niż na angielski. Kurs niemieckiego jest bardzo ubogi i nie widać, aby coś miało się z tym zmienić.
Szkoda że ten moduł nie został wprowadzony na oba języki.
Martulinka
pako - Budowa takiego systemu to bardzo duży koszt. W tej chwili większość użytkowników korzysta z kursu języka angielskiego i dlatego w pierwszej kolejności wprowadziliśmy automatyczne sprawdzanie dla tego języka. Moduł wciąż jest w fazie rozwojowej i jego rozwój dla języka angielskiego zajmie jeszcze przynajmniej kilka lat. Niemniej już teraz udostępniamy Wam efekty naszych prac - moduł wykrywa już dość dużo błędów i będzie pomocny dla osób początkujących. - 10 lat temu
atusia73 - cytat:"moduł wykrywa już dość dużo błędów i będzie pomocny dla osób początkujących"
"dość dużo" to pojęcie względne, a ta "wykrywalność" jest żenującej jakości.I jeśli to ma być pomocne dla początkujących, to bardzo im współczuję, jak się nauczą angielskiego na podstawie tego modułu.
- 10 lat temu
Martulinka - Nie rozumiem, dlaczego dostałam minus. Za zwrócenie uwagi, że język niemiecki nie jest rozwijany?
:(
- 10 lat temu
zaz2013 - Może dlatego, że nazwałaś "to coś" rozwojem? :) - 10 lat temu
atusia73 - może od e-tutora ? :-)
Ja Ci dałam "+", to chociaż się wyrównało :-)
- 10 lat temu
Martulinka - Zaz - nie mam dostępu do tego "czegoś" bo nie mam angielskiego abonamentu. Także dopóki inni użytkownicy nie opisali efektu, nie wiedziałam że to kaszana. Także przepraszam ;)

Atusia - dzięki :)
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Fantastyczna wiadomość! Do tej pory prawie nie pisałam wypracowań, gdyż bez ich sprawdzania wydawało mi się to bezsensowne.
GRATULACJE!
Pozdrowienia dla zespołu, J:)
J
Janina21
atusia73 - Janinko, wiadomość byłaby fantastyczna, gdyby ta funcjonalność działała poprawnie. Zajrzałam jak to jest sprawdzane, porażka. - 10 lat temu
Janina21 - Oczywiście masz rację. Napisałam to nie sprawdzając wyników, a nie powinnam,
Pozdrawiam
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zmiana fajna. Ja mam trochę inne pytanie.
Gdzie teraz znajdę wszystkie stare wypracowania od innych użytkowników??
Było to bardzo przydatne do podpatrywania i nauki pisania.
malgorzataaa
Martulinka - Społeczność->Pytania i tam po prawej stronie pod listą najaktywniejszych forumowiczów - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super. Dziękuję :)
malgorzataaa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niestety, zmiana ta nie jest w żadnej mierze "fajna", a tym bardziej wiadomość o wprowadzeniu automatycznego modułu sprawdzania wypracowań nie jest "fantastyczną wiadomością". Śmiem twierdzić, że jest to wielki niewypał, który nie wnosi niczego dobrego do systemu nauki. Zrobiłam kilka prób, przejrzałam kilka prac, napisałam kilka bezsensownych i nafaszerowanych błędami "wypracowań" i ręce mi opadły. Jedną z nich wklejam poniżej:

I'm from Poland. I am living in Pcim dolny. That's me matter where I leave. I like every kind music. My favourite colour is gray, red.

I sugestie "rewolucyjnego" modułu:

Popraw pisownię wskazanego słowa.
Sugestie:
dolly, downy
Dolly
doling
Donny
Downy
dolling

2
Ponieważ "music" jest zawsze rzeczownikiem niepoliczalnym, nie możemy zastosować przed nim przedimka "every".

Poprawa, której nie odważę się nazwać poprawą. TO już przestaje być zabawne. Osoby na wyższym poziomie nawet nie będą z tego "rewolucyjnego modułu" korzystać. Osoby, które dopiero zaczynają się uczyć - tych jest mi naprawdę szkoda - niewiele z takich "poprawek" wyniosą.
E
ewa159
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
atusia73 - A już się niektórzy (i ja też) zaczęli zachwycać. To trochę tak, jakby "robot" sprawdzał. Obawiam się, że tę "poprawkę" e-tutor będzie poprawiał i udoskonalał kolejne długie miesiące.
Tam są jeszcze lepsze "kwiatki". Aż mi się wierzyć nie chce, że e-tutor wprowadził taki "gniot". Żenada !!!
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się w zupełności z ewa159. "Zmiana", którą wprowadził eTutor, to pusty śmiech. Napisałem na próbę wypracowanie najeżone błędami, żeby ocenić poprawki z automatu. I oto wynik:

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/wypracowanie/508339-Hello_I_am_out_Poland_end_I_feeling_fines.html

Jak ktoś chce może sobie poczytać, jak nie, to podsumuję. Wypracowanie brzmiało:
Hello, I am out Poland end I feeling fines. My name's is Zaz. I living on Poland. I have 30 years. I get usually. Up from 7 a.m. My favourite ones colours are blue and black end cheese.
Po poprawkach sugerowanych przez automat:
Hello, I am out Poland end I felt fines. My name's is Zaz. I am living on Poland. I am 30 years old. I get usually. Up from 7 a.m. My favourite ones colours are blue and black and cheese.

Kiedyś twierdziłem, że nauka tutaj bez nauczyciela jest porównywalna do kupienia sobie książki samouczka i wyjdzie na to samo, a koszt jednorazowy. Teraz z tym "udogodnieniem" sugeruję wszystkim zaopatrzyć się w książki.
W innym wątku użytkownik Otus napisał:
"Zajmujecie się duperelami zamiast dodawać nowe ćwiczenia i ulepszać notki gramatyczne. Ta strona z dnia na dzień jest coraz brzydsza i nie da się na nią patrzeć."

Wiem, że był projekt poprawy notatek gramatycznych na portalu, jednak w dalszym ciągu eTutor nic w tej kwestii nie robi, zamiast tego ewidentnie woli zmieniać ikonki i instalować tłumacza google do sprawdzania prac użytkowników. Ok, nie jest to formalnie tłumacz google, ale miejscami nawet gorszy.

Kiedyś quantum napisał, że zlikwidowanie konta premium to strzelenie sobie w stopę ze strony eTutora. To jak można nazwać ten ósmy cud świata poprawiający wypracowania? Odstrzeleniem sobie, za przeproszeniem, jajek?

Pozdrawiam wszystkich.

P.S. Janina21, Twój entuzjazm dla tej nowości jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. Tym bardziej dziwi mnie to, że nie pisałaś wypracowań, bo nie miał ich kto sprawdzać. Nie pisałaś ich również gdy JA sprawdzałem. No ale jeśli uważasz, że ten automat sprawdza lepiej niż ja, to życzę powodzenia w pisaniu wypracowań i uczeniu się.
zaz2013
Janina21 - Już wyżej się tłumaczyłam, a pewności co do tego czy TY sprawdzisz moje prace też nie miałam. Wpadłeś tu jak burza i szybko "przeminąłeś z wiatrem".
Automat jest beznadziejny, za szybko sie ucieszyłam.
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
ewa159 - Jestem pewna janino21, że zarówno Ty jak i wiele innych osób, które nie mogą się pogodzić z odejściem zaz2013 przyzna, iż całkowicie profesjonalne, gramatycznie poprawne, na najwyższym poziomie edukacyjnym poprawki i korekty gramatyczne ''użytkownika" zaz nie zastąpi żaden moduł. - 10 lat temu
zaz2013 - Ja cały czas tu jestem. Te osoby, które chcą to wiedzieć, wiedzą o tym. A jeśli chodzi o poprawianie prac - profesjonalnie, nie za pomocą jakiegoś dziwnego 'contraption' - coż, mógłbym poprawiać. Decyzja, jak zwykle, należy do eTutora. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A jeśli ktoś nadal chciałby sprawdzić wypracowanie komuś innemu, bo nowa funkcja e-tutora sobie nie radzi, to informuję, że funkcja "wstaw cytat" nie działa prawidłowo. Przed chwilą się o tym przekonałam.
A
atusia73
dzinga - Zgadza sie! Trzeba wykreslic cala "kupe smieci" zeby dotrzec do wlasciwego tekstu.
Chcialam jeszcze dodac, ze te automatyczne korekty zostaly równiez rozszerzone na j. niemiecki i jest to totalna klapa! Zdania poprawnie skonstruowane i napisane sa oznaczane jako "To zdanie ma zbyt dużo błędów pisowni lub jest napisane w innym języku." W tym momencie stworzenie poprawnego (wg korektora) tekstu w j. niemieckim graniczy z cudem.
- 10 lat temu
zaz2013 - Tylko że nie ma dostępu do wypracowań. A tym samym nikt nie będzie poprawiał. Nawet w inny sposób, niż 'wstaw cytat'. :( - 10 lat temu
pako - Link do działu Wypracowania dostępny jest teraz w prawej kolumnie. Uznaliśmy za istotniejsze wyeskponowanie zakładek Kawiarnia i Znajomi, na które dotychczas nie było miejsca. Powinno to wpłynąć na zwiększenie liczby osób korzystających jednocześnie z Kawiarni. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No co Wy chcecie od modułu? Znalazł mi 5 błędów!
"Zamów abonament, aby skorzystać z tej funkcji

Moduł sprawdzania gramatyki znalazł 5 błędów w Twoim tekście. Zamów dostęp do kursu, aby uzyskać dostęp do szczegółowego raportu z sugestiami poprawek."

Oczywiście to jest ironia. Mam abonament na język niemiecki, tekst dałam w języku niemieckim, ale genialny moduł do języka angielskiego znalazł mi tam po angielsku 5 błędów. Tylko muszę angielski abonament dokupić :D To pokazuje, że użytkowników języka niemieckiego macie tam gdzie macie... Nie chcę brzydko pisać.

Chciałabym też gorąco podziękować eTutorowi, że nie mogę dać wypracowania na forum, mimo że "supermodułu" nie ma w wersji niemieckiej. Niestety nie mam 100 punktów, aby to było możliwe.
Niestety nie mam wiedzy z niemieckiego na tyle dużej, aby komuś poprawiać prace czy odpowiadać na pytania i zdobywać punkty. W dodatku z języka niemieckiego pytań jest naprawdę malutko.

Na szczęście abonament mi się kończy i poszukam innych form nauki języka niemieckiego.
Martulinka
pako - Komunikat w przypadku wypracowań niemieckich już się nie wyświetla.

Ponieważ liczba wypracowań publikowanych w module Wypracowania jest zbyt duża w stosunku do liczby członków społeczności sprawdzających prace, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie minimalnego progu punktów reputacji. Chcemy aby możliwość publikowania prac do sprawdzenia miały przede wszystkim osoby aktywnie udzielające się w dziale Społeczność. Punkty reputacji można zdobywać nie tylko pomagając innym w sprawach językowych (zarówno dla języka angielskiego, jak i niemieckiego), ale często także w sprawach technicznych czy prostych problemach związanych z nauką w serwisie.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mogę się z każdym założyć, że taki automatyczny system nie będzie w stanie zadowalająco poprawiać prac na poziomie A1 przez conajmniej 10 lat.

Cel jak najbardziej szlachetny ale wymaga zaawansowanej sztucznej inteligencji, ewentualnie komputerów kwantowych, które (i to opcja bardziej prawdopodobna) bedą w stanie równolegle analizować miliardy fraz obecnych w internecie, bądź chociażby w korpusach językowych i za pomocą metod statystycznych decydować czy dane zdanie jest poprawne czy nie.

Powyższe to duży skrót myślowy.
Jestem za wycofaniem tego "tworu" ze strony po wglądzie w testową (i interesującą) pracę zaz2013.

PS. Twórców natomiast zachęcam do prac nad tym oprogramowaniem.
Nie widzę jednak możliwości wdrożenia czegoś takiego w bliskiej przyszłości i nazwania "wirtualnym nauczycielem".

pozdrawiam
quantum137
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
pako - Właśnie taki system rozwijamy. To projekt na lata, niemniej już teraz udało się osiągnąć interesujące wyniki. Wierzymy że narzędzie będzie pomocne osobom początkującym, wskazując typowe błędy w przesyłanych tekstach. Z naszych analiz wynika, że narzędzie w obecnej wersji wykrywa około 50% spośród wszystkich błędów w bazie wypracowań (uwzględniając zarówno błędy pisowni, jak i błędy gramatyczne). Stopniowo odsetek ten będzie się zwiększał. - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
quantum137 - Przecież ten system nie jest w stanie wykrywać podstawowych błędów.
O sensie zdań nawet nie wspomnę...
Pamiętajcie, że większość osób czyli waszych uczniów zapewne będzie akceptowało takie poprawki jako ostateczne.
Ze względów dydaktycznych jest to złe posunięcie ale to tylko moja opinia.
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
atusia73 - Napiszę to jeszcze raz, współczuję tym początkującym, którzy będą się uczyć wykorzystując ten moduł. - 10 lat temu
zaz2013 - To narzędzie również wykrywa "błędy", które błędami nie są i sugeruje poprawki na błędy właśnie. Ponadto to narzędzie nie rozumie kontekstu i składni. To największa chyba dotychczas porażka eTutora i naprawdę nie rozumiem z czego ekipa tutora się cieszy.
@pako
Po raz drugi piszesz te same peany na temat tego gniota. Widocznie więcej argumentów nie ma. :)
- 10 lat temu
atusia73 - Ekipa e-tutora się cieszy, czyli robi dobrą minę do złej gry. Przecież sami nie skrytykują tej "rewolucji", bo jak sądzę, kosztowała kupę forsy. Mam tylko nadzieję, że nie przełoży się to na wzrost opłat abonamentowych. A @pako to trochę współczuję, zostawili go na dyżurze, wpadł w oko cyklonu i musi coś odpowiadać. No cóż, taka praca. Niemniej jednak pozdrawiamy. - 10 lat temu
pako - Na tym etapie komputer nie jest w stanie zrozumieć sensu zdań, ani tym bardziej kontekstu. Niemniej jest wiele rodzajów błędów, takich jak np. użycie przedimków (rozróżnienie między "a" i "an"), z którymi radzi sobie bardzo dobrze. Komputer przez najbliższe lata nie będzie w stanie zastąpić człowieka, ale na pewno go trochę odciąży. Myślę że za jakiś czas w pracach publikowanych w dziale Wypracowania będzie znacznie mniej błędów, które wykrywa teraz automatyczny system - osoby piszące wypracowania nauczą się tych błędów unikać. - 10 lat temu
quantum137 - @pako
Jeśli ktoś się uczy języka obcego i ma w takim stopniu sprawdzaną pracę to lepiej jakby jej w ogóle nie miał sprawdzanej.
Jak ma wtedy wyglądać NAUKA zagadnień gramatycznych bądź nauka czegokolwiek?

Samochód który skręca w lewo zamiast w prawo (nawet jeśli zdarza się to raz na sto skrętów), to zły samochód.
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
atusia73 - Ale za to jak napiszesz "an car" to Ci poprawi na "a car". I bardzo dużo się nauczysz :-) Bo przecież ranga tego błędu ("a" czy "an") jest olbrzymia. :-) - 10 lat temu
zaz2013 - @pako
Z całym szacunkiem, ale czy Ty nie jesteś częścią tego cudownego programu do sprawdzania wypracowań? Bo tak samo nie rozumiesz kontekstu. Przeczytaj jeszcze raz to, co napisał quantum i co napisałem ja. Żaden tego typu program nie poprawi błędów, tak jak eTutor sobie to wyobraża. To jak zastępowanie profesjonalnego tłumaczenia translatorem google. W moim wypracowaniu ten program, którym się eTutor tak pyszni nie poprawił "I am out Poland" czy "My name's is Zaz." To co eTutor chce naprawdę przez to osiągnąć? Pozbyć się wszystkich użytkowników? Wtedy tym rewelacyjnym programem będziecie mogli sami sobie poprawiać wypracowania.
- 10 lat temu
ewa159 - @pako

Powiedziałeś: " Komputer przez najbliższe lata nie będzie w stanie zastąpić człowieka, ale na pewno go trochę odciąży"

Kogo odciąży? Może pracowników eTutor, bo użytkownikom, szczególnie początkującym namiesza.
Argumenty "za" nie mają sensu i brak w nich logiki. Nie ten etap, nie ten czas. Zwróć uwagę na fakt, że głosy na nie płyną również ze strony użytkowników, którzy naprawdę wiedzą jak się pisze i mówi po angielsku.
- 10 lat temu
zaz2013 - @ewa159
Dokładnie. Chociaż ten program nawet nie odciąży pracowników eTutora, bo do tej pory i tak nic nie robili w kwestii poprawiania prac użytkowników.
Można by przypuszczać, że to świetne wyjście. eTutor nie musi nic robić, a błędy, które na pewno się pojawią zwali na komputer.
Dziwi mnie to, że mimo tak gwałtownego sprzeciwu użytkowników, eTutor upiera się przy utrzymaniu czegoś, co wręcz przeczy idei nauki. Chyba że eTutorowi chodzi o to, żeby jak najwięcej zarobić jak najmniejszym kosztem. Głównie kosztem użytkowników.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Znaleźć teraz Wypracowania to nie lada sztuka, ale jakoś mi się udało. Przez przypadek sprawdziło mi jedno, gdzie znalazły się 4 błędy, w zasadzie sugestie, jeden był prawdziwy, drugi niekoniecznie, trzeci był dobrze, czyli proponowało mi to, co miałam, czwarty niepotrzebnie proponował dodanie przedimka, który już pojawił się przed przymiotnikiem (tzn. że system będzie musiał nauczyć łączyć ze sobą słowa w jedno wyrażenie w takim przypadku).
Nie mam pojęcia, czy to się sprawdzi w dłuższym okresie czasu, ale chyba powinien być nieco lepiej przetestowany przed wprowadzeniem, sądząc po wcześniejszych opiniach.
K
Kardamon
pako - Dziękujemy za zgłoszone sugestie. Postaramy się je jak najszybciej uwzględnić. - 10 lat temu
Kardamon - W przypadku frazy: a great time, potraktowało to oddzielnie, lecz a good fun odczytało jako całość. U mnie to jakoś nie najgorzej sprawdzało na tyle, ile się orientuję, sprawdziłam przy kilku tekstach. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na podstawie Waszych zgłoszeń dodane zostały reguły na "me" przed rzeczownikami, "'s is" oraz "ones", a także reguły sugerujące poprawę (jedynie w wybranych kontekstach) słów "kind", "leave" oraz "end".
Reguły dot. czasowników, których nie używamy w trybie "progressive" ("I am living") oraz dot. czasowników w trybie "progressive" po podmiocie ("I feeling") są na naszej liście do opracowania.
Reguły na "out + KRAJ" oraz "fines" zamiast "fine" nie zostaną dodane, ponieważ tego typu błędy praktycznie się nie zdarzają.

Moduł sprawdzania wypracowań jest stale rozwijany, dlatego zainteresowanych prosimy o zgłaszanie wszelkich braków, błędów oraz niedociągnięć (niestety przez jakiś czas będzie ich jeszcze na pewno całkiem sporo).
t.linkowski
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powiem Wam, że czytam cały ten temat z przykrością. A tak się cieszyłam na zmiany.
Wychodzi na to, że jako początkująca nie dość, że sama piszę z błędami, to etutor "poprawia" moje wypracowania nie koniecznie prawidłowo, przez co nadal uczę się błędów.
W takim razie marny sens w pisaniu tych wypracowań. Trzeba szukać pomocy wśród znajomych bo na etutor jak rozumiem nikt nie może mi tego już sprawdzić tak jak to było prędzej.

Powinna być możliwość wykupienia dodatkowo "opieki" nauczyciela. Tak jak było to kiedyś z tego co tutaj wyczytałam.
malgorzataaa
pako - Usługa płatnej opieki nauczyciela cieszyła się bardzo niewielkim zainteresowaniem, więc zdecydowaliśmy się wycofać ją z oferty, aby skupić się bardziej na rozwoju samej platformy. - 10 lat temu
atusia73 - No to skupcie się na tym rozwoju, bo wprowadzony moduł sprawdzania wypracowań na pewno nie jest rozwojem! To raczej jakiś eksperyment, który wprowadził niemałe zamieszanie i powodziową falę krytyki. Na poprawki czeka gramatyka, zdania bez nagrań itp ... - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z przykroscia stwierdzam, ze Wasze zmainy drogi etutor jak zawsze ida w zlym kierunku.
Dostaliscie olbrzymi kredyt zaufania od swoich uzytkownikow, wraz z pakietem poprawek i udogodnien majacych na celu poprawe jakosci swiadczonej uslugi.
Po kilku latach najbardziej zauwazalne zmiany to zmiana kolorystyki i zakladki (ktore coraz trudniej znalezc).
Na cale szczescie sa serwisy, dzieki ktorym w dalszym ciagu mozna rozwijac zainteresowanie nauka jezyka obcego.
Oto jak Wasz innowacyjny program radzi sobie z poprawkami i wykrywaniem 50% bledow.
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/wypracowanie/510529-_WTF.html?unread

Szanowny pako, napisales ' Na tym etapie komputer nie jest w stanie zrozumieć sensu zdań, ani tym bardziej kontekstu.'
TO PO CO TAKI PROGRAM ???
Nie oczekuje odpowiedzi, pytanie czysto retoryczne.
Dodam tylko, ze przez cale lata wyslugujecie sie swoimi uzytkownikami zarowno w dziale pytania, wypracowania jak i nagrania nie zapewniajac zadnego merytorycznego wsparcia, a co winno stanowic Wasz cel nadrzedny.
TopMan
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
t.linkowski - Cytuję fragment odpowiedzi do powyższego tekstu:
> Informuję ponownie, że celem naszego systemu jest jedynie wspomaganie użytkowników w znajdowaniu błędów w swoich tekstach. Nasz system nie zastąpi całkowicie prawdziwego nauczyciela - jeśli ktokolwiek ma wobec tego systemu takie oczekiwania, może po prostu przestać się nim interesować...
- 10 lat temu
TopMan - > jeśli ktokolwiek ma wobec tego systemu takie oczekiwania, może po prostu przestać się nim interesować...
Ja rowniez zacytuje co wczesniej napisalem:
> Trudno sie tym nie interesowac, skoro wiele poprawnych gramatycznie prac zostalo opatrzonych w kompletnie niespojne, nielogiczne i absolutnie BLEDNE komentarze i poprawki Waszego innowacyjnego systemu.

Prosze rowniez zauwazyc, iz odbywa sie to bez Naszej wyraznej aprobaty.
Bedac uzytkownikami platnego kursu powinnismy miec mozliwosc wyboru i zaakceptowania checi korzystania z Waszych 'udogodnien'.



- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

U mnie dość często upiera się, aby "it's" zamienić na "its", ustępuje dopiero, jak przeprawię na "it is", np.:
Pamiętaj, że:
"it's" to zaimek i czasownik, które znaczą "to/ono jest",
"its" to zaimek dzierżawczy, który znaczy "tego/jego".
K
Kardamon
t.linkowski - Ta funkcjonalność zostanie dopracowana (szczególnie treść tego komunikatu). Docelowo mają to być notatki językowe, które będą mogły pojawiać się nawet w przypadku poprawnego użycia, w celu zwrócenia uwagi użytkownika na różnice między często mylonymi frazami (np. "made from" i "made of" pojawia się przy dowolnym ich użyciu). - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

E-tutor po raz kolejny podjął się beznadziejnego I NIE MOŻLIWEGO DO ZREALIZOWANIA udogodnienia, nie mając zielonego pojęcia w co się pakuje, cały czas zastanawia mnie czy osoby zajmujące się rozwojem serwisu mają jakiekolwiek pojęcie na ten temat...
Skoro największe korporacje na świecie typu Google obracające kilkudziesięcioma mld dolarów rocznie od kilku lat pracuje nad usprawnieniem modułu dotyczącego tłumaczenia zdań z jednego języka na drugi(Google Translate) poprzez korekty zdań czy pozbycie się błędów językowych, gramatycznych oraz innych wszelkiego rodzaju... A tutaj e-tutor wyskakuje z modułem który zamiast pomóc użytkownikom cofa ich kilka kroków w tył bo za pewne użytkownicy mający małe pojęcie o tej dziedzinie będą ślepo ufać temu modułowi co doprowadzi ich do błędnego rozumowania :)
S
SiaraJr
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
t.linkowski - Co do argumentu dotyczącego tłumaczenia Google - tłumaczenie zdań z jednego języka na drugi a korekta tekstów typu ESL (czyli "English as a Second Language") to dwie różne rzeczy.

Zainteresowanych modułem zapewniamy, że będzie się on stawał coraz lepszy, m.in. dzięki zgłaszanym przez Was sugestiom, na które liczymy (pojedynczym malkontentom zaś dziękujemy - jak już wspominałem, jeśli ktoś nie jest zainteresowany modułem, proszę go po prostu ignorować).

PS. SiaraJr: proszę korzystać ze słownika ortograficznego (błędy ortograficzne: "niemożliwego", "zapewne"; mnóstwo błędów interpunkcyjnych: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629769).
- 10 lat temu
SiaraJr - Skoro to dwie różne rzeczy, to z niecierpliwością oczekuje na ulepszenie tego modułu, bo po swoich testach jak i ludzi którzy wypowiadali się powyżej nie doszukałem się ani jednego pozytywnego komentarza.
PS. Nie skończyłem polonistyki, więc nie mam obowiązku sprawdzać błędów interpunkcyjnych czy ortograficznych skoro tekst został zrozumiany uważam, że jest czytelny.
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Siara Jr ma rację, a co gorsza - zważywszy na beznadziejność ostatnich zmian na stronie - istnieje duże prawdopodobieństwo, że moduł poprawiania prac będzie coraz gorszy.
Nie ma opcji by jakiś etutorowy program mógł dobrze korygować,a przynajmniej by był lepszy niż google:(
rupcio

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie mogę zamieścić mojego wypracowania, jako publiczne, mając nadzieję, że Ktoś sprawdzi moją pracę, jak dawniej, bo moduł e-Tutora sprawdza źle i robi mi zamieszanie w głowie. Ile punktów reputacji muszę uzbierać, aby publikacja mojej pracy była możliwa ? Czy Ktoś życzliwy mnie oświeci w tym temacie ? Pozdrawiam
S
sharky1w
Otus - 100 punktów. - 10 lat temu
sharky1w - Dziękuję bardzo. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki