ZALOGUJ SIĘ

Powinny być bardziej precyzyjne określenia słowek.

zmodyfikowany: 10 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam,
Już tyle razy się nacinałem w powtórkach na słowa gdzie w angielskim mamy kilka odpowiedników.
Raz podany jest synonim i można sobie pokombinować to inne słowo (zamiennik czy jak kto woli synonim).
Ale są też takie, gdzie to tłumaczenie na prawdę jest wycięte chyba z kontekstu i tak podane do tłumaczenia.

Mam obecnie w powtórce zwrot (pochodzi najprawdopodobniej z lekcji 38):
"w środku"
Miałem taki zwrot tyle razy, że już mam wyuczone wpisanie:
"inside"
.... aaaaleeee nieeee, e-tutor określił, że to jest źle bo powinno być:
"in the middle"

Podobnie jest a "fa" i "away" - wiem, że można sobie dodawać te notatki ale można też od razu zapisać jak w innych słowach, gdzie mamy "że jest synonimem, czy używane jest w takich czy innych okolicznościach)
Trzeba by trochę powyłapywać takich "kwiatuszków" i poprawić - usprawniło by to naukę tym co chcą się czegoś nauczyć a nie tylko przeklikać lekcje bo im firma zapłaciła i kazali się "angażować" w naukę.

Może i jestem na poziomie A1 ale to nie znaczy, że jestem głąb.
Albo trzeba zmienić ten opis na przykładowo:
"po środku / w części środkowej" - naiązuję do pierwszego przykładu
"synonim ... tego drugiego słowa / lub dodatkowy opis" - nawiązuję do drugiego przykładu

albo chociaż dopisać jakieś wyjaśnienie - w niektórych słówkach tak można, w tym też nie powinien to być kłopot.

Proszę o reakcję i poprawę tego słowa/zwrotu.

Powyższe może nie będzie problemem, jak ktoś dodaje sobie powtórki z jednej lekcji robi je przez kilka dni i je wstysrkie kasuje.
Ja kasuję powtórki dopiero jak na prawdę mam już "w odruchu" tłumaczenie i bardziej mnie drażnią niż utrwalają.
Obecnie robię dziennie ponad 120 powtórek i jak mi się trafia trzy razy pojęcie w środku a trzecie z nich jest inne niż dwa poprzednie, to znaczy, że coś jest nie tak opisane.

Mamy się skutecznie uczyć a to nie pomaga tylko wprowadza niepotrzebne zwątpienie/chaos, szczególnie jak się dopiero uczę zwrotów i słówek ...

POPRAWCIE TO PROSZĘ!

P.S.
Wpisałem tutaj bo działu SUGESTIE to obsługa e-tutor chyba nie przegląda.
Są pytania sprzed dwóch tygodni bez jakiegokolwiek odzewu. Tu co kilka dni widzę jakieś zainteresowanie.
Może jak tutaj zobaczą to i tam wreszcie ktoś zajrzy. :/
Pitusi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Podpisuję się. System powtórek jest dalece niedoskonały pod tym względem.
rdudek1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Myślę, że długoterminowym rozwiązaniem tego problemu jest z mojej strony propozycja, aby dodawał Pan do powtórek notatki. Proszę mi wierzyć, że na wyższych poziomach, gdy pojawi się dużo wyrażeń, które są:
- homonimami w j.angielskim, a nie są nimi w j.polskim
- homonimami w j.polskim, a nie są nimi w j.angielskim
- synonimami w j.angielskim, a nie są nimi w j.polskim
- synonimami w j.polskim, a nie są nimi w j.angielskim

i zaczną się pojawiać się problemy natury hermeneutycznej, metoda naprawy tego problemu sugerowana przez Pana byłaby nieskuteczna. Byłaby ona nieskuteczna również dlatego, że zakładałaby zajrzenie wgłąb dziesiątek tysięcy haseł i opracowanie ich w oparciu o kontekst w jakich mogą się pojawić, co z perspektywy ogromnej ilości pracy i konieczności niemałych mocy przerobowych wydaje się co najmniej niepraktyczne.

Zamiast tego, pozostanę przy mojej propozycji, i zasugeruję Panu korzystanie z opcji notatek. Proszę zauważyć, że w takim wypadku ma Pan pełną kontrolę nad słownictwem, tzn. może Pan wykluczyć jakiekolwiek nieścisłości, które potencjalnie wynikałyby z opracowywania takich notatek przez osobę z zewnątrz.

Pozdrawiam!
marcin.m
Pracownik eTutor
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
Pitusi - Tak właściwie to poza wyszukanym słownictwem nie wniosła ta odpowiedź nic twórczego.
Jak napisałem dodaję sobie opisy, jak najbardziej przydatna funkcja ale nie o to mi chodzi.
Opisy dodam sobie ja i tylko dla mnie będą widoczne a tu chodzi o dopracowanie tych zwrotów i słówek w systemie powtórek. Szczególnie tych dla początkujących.
- 10 lat temu
Pitusi -
Opisy są jak najbardziej przydatne i cały czas z nich korzystam, jednakże są zwroty/wyrazy w których te opisy sobie z czasem zmieniam bo nagle dochodzi coś nowego i zmienia podejście do danego zwrotu. A można by od razu to opisać. Dodam, że część słówek/zwrotów jest jak najbardziej dobrze zrobiona z dodatkowymi opisami/synonimami.

- 10 lat temu
Pitusi - Rozumiem, że macie małą obsadę ludzką i ie wyrabiacie się z robotą.
Ale pewne kwestie jak słownictwo, szczególnie na poziomie podstawowym, powinno być lepiej dopracowane aby właśnie w dalszym trybie nauki nagle się nie okazało, że to co człowiek się uczył jest nie do końca prawdą i trzeba cały czas weryfikować to czego się już nauczył.
- 10 lat temu
Pitusi -
Nie proszę o całkowite przejrzenie waszych zasobów. Bardziej chodzi mi o reagowanie na takie drobne sugestie. Poprawiać tylko to co Wam zgłaszamy.

Jak każdy zgłosi Wam jakąś sugestię na poprawę/dopisanie jakiejś informacji w zwrocie czy nawet kilku zwrotach to można się tym zająć. Uszczelni to system powtórek i nie obciąży Was przeglądaniem tego co już macie, za to ukierunkuje w przypadku poszerzania/rozbudowy zasobów lekcji/powtórek
- 10 lat temu
Pitusi - Sorki, że tak kilka komentarzy, ale są bardzo mało pojemne i musiałem podzielić na akapity :)


P.S.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, ostatnio na moje sugestie raczej nikt z e-tutor nie odpowiada.

Jakby jeszcze przejrzeć i dać jakąś odpowiedź w innych pytaniach. Dużo ich przecież nie jest, pojawia się jedno pytanie tygodniowo, albo i żadziej (no chyba, że ja nie wszystkie widzę).
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki