ZALOGUJ SIĘ

Powtórki a słowa podobne i niedokładne dopasowania

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Bardzo często zdarza mi się, sytuacja gdy robiąc powtórki wpisuję słowo które pasuje do kontekstu wypowiedzi ale nie jest tym słowem które jest wymagane np check, bill. Nie do końca chciałbym się uczyć zwrotów na pamięć dodatkowo próbując pamiętać czy ma być under czy below itd w sytuacjach gdy oba pasują

Jak sobie radzicie z takimi sytuacjami ?
M
mstrojny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Klikam przy powtórkach w symbol "trzy kropki" i wybieram opcję "Notatka (klawisz =)". Teraz wpisuję zależnie od potrzeby: "synonim: ..." albo "tu nie: ..." albo innego typu wskazówkę np. "trzy słowa".
Czasem synonimy potrzebnego hasła są już podane przez etutor - warto na nie zerkać przy podawaniu odpowiedzi.
Po podaniu odpowiedzi (np. "under" zamiast "below") można też ocenić się na 3 (dobrze) albo 4 (świetnie). Ja jednak wolę zostawić sobie wskazówkę w notatce a ocenę zawyżam tylko w przypadku ewidentnej literówki.
parseq
tlstar - Korzystając z kompa wystarczy nacisnąć klawisz = aby wpisać notatkę.
p.s. powinno chyba być "...zaniżam tylko w przypadku ewidentnej literówki."? :-)
- 5 lat temu
parseq - Nie! Jak popełnię przypadkową literówkę (bo trafię nie ten klawisz) to etutor obniża mi ocenę na 1. Wówczas zawyżam(!) sobie ocenę na 3 albo 4. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja robie tak jak uzytkownik parseq , czasami dodaje do notatek: pierwsze dwie, trzy litery jakiegos wyrazu. Jakby moje powtorki bylyby zbyt trudne powtorki, to bym sie zniechcecil juz dawno. Wszyscy chyba mamy wieksza motywacje do nauki, kiedy ona nam wychodzi. Po srednio 5-20 powtorzen na dane slowo czy zwrot i tak ono zostanie zapisane w naszym mozgu w pamieci dlugotrwalej.
piotr.grela
parseq - A czy nie jest to powielaniem funkcji z Powtórek etutor'a "Podpowiedz literę" ? - 5 lat temu
piotr.grela - Tylko, ze funkcja "podpowiedz litere" pokazuje nam litery pokolej jakiegos wyrazu i zwrotu. Ale np. przy czasowniku zwrocie "get out" - wysiasc- to sobie wpisze podpowiedz "... ..t"- i wtedy wiadomo, ze nie chodzi o odpowiedz "get off" a "get out". Chociaz w tym wypadku ten czasownik frazowy mozna stosowac zamiennie. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja wpisuję w ten sposób słowa, które nie są prawidłowymi odpowiedziami, np. "nie wicked , nie despicable" albo jakieś inne określenie (np, "phrasal") stanowiące wskazówkę, ale nie sugerujące słowa.
darkobo
piotr.grela - Darkobo to ten Twoj system jest bardziej ambitniejszy niz moj. Calkowicie usuwam podpowiedzi, kiedy na 100% wiem prawidlowa odpowiedz i nie pomyli mi sie ona z inna. - 5 lat temu
darkobo - piotr.grela - niestety są takie słowa, których nie da się rozróżnić, teraz nic mi do głowy nie przychodzi, ale kilka takich mam w powtórkach, gdzie polskie hasło jest takie samo, a angielskie są różne - nie da się odgadnąć, o które angielskie dokładnie chodzi. - 5 lat temu
parseq - @darkobo: mam w powtórkach dwa hasła "dalszy". Raz należy podać "farther", a raz " further". Musiałem więc w notatce podać wskazówkę typu "tu chodzi o odległość fizyczną" albo "tu chodzi o odległość metaforyczną". - 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.