ZALOGUJ SIĘ

Jak anglik przetłumaczy stwierdzenie "żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce" ?

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Jak anglik/amerykanin przetłumaczy stwierdzenie "żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce" ?
P
PiotrVV
piotr.grela - Nie wiem czy jest taki idiom w BrE, Brytyjczykom nigdy sie nic nie chce, to nie jest jakis stan wyjatkowy... - rok temu zmieniany: rok temu
tklo - To prawda XD - rok temu
piotr.grela - Kiedyś szedłem ulicą High Street Kensington, i widzę Street Cleanera, Pana sprzątającego ulicę, mało co kija nie połamał tak wywijał miotłą.
Pomyślałem sobie jaki niespotykanie pracowity Brytyjczyk. Zagadałem do niego i okazał się być Polakiem.

To było 12 lat temu. Funt miał dużą wartość. Tomek był zadowolony z pracy, w Polsce kończył budować sobie dom.
- rok temu zmieniany: rok temu
WalczeZaNarnie - trochę szkoda. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

DeepL tłumaczy to jako "to make me want to as much as I don't want to", ale to raczej nie jest trafione tłumaczenie.
Ja bym chyba przetłumaczył "to make me eager as much as I'm not eager", albo bardziej "I wish I were eager as much as I'm not eager". Przyznam jednak, że nie wiem czy Anglik/Amerykanin by tak powiedział. Może jest jakiś idiom na to?
Ciekawe pytanie.
darkobo
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

I wish I wanted as much as I do not want- może tak?
D
Dziecko.1
darkobo - Nie wydaje mi się, żeby "want" występowało w znaczeniu "chciało mi się coś zrobić" ..., a w takim znaczeniu "chciało mi się" występuje w poście PiotrW. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ogólnie rzecz biorąc, w języku angielskim nie ma odpowiednika takiego wyrażenia. Natomiast jeśli chcemy koniecznie przetłumaczyć to popularne stwierdzenie, to możemy stworzyć tłumaczenie takie jak zaproponowane powyżej "I wish I was eager as much as I'm not eager". Można też powiedzieć "I wish I was as energetic as I am lazy". Zdanie w takiej formie zrozumiałby każdy użytkownik języka angielskiego bez większego zastanawiania się o co chodziło :)
TomekK7
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki