ZALOGUJ SIĘ

Jak wymówić ten wyraz?

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
#jakwymowic
Zakładam na forum stronę na której można zamieszczać wyrazy jeżeli nie wiecie jak je wymówić.
Proszę w odpowiedziach ponieważ nie można zrobić komentarz komentarza.
Proszę się zgłaszać pod #jakwymowic.
S
Simon2
abmmichal - to jest ten wątek jak ogarniam, gdzie chcesz szukać odpowiedzi. ( rozumiem co najmniej wersję Br. oraz Am).


myslę, że ta strona może sensownie funkcjonować niezależnie od uwagi i prośby pani Widelskiej.

trochę trzba by się zastanowić nad regułami zgłaszania wyrazów - np. szukałem tu a tu bez sukcesu, albo co innego słyszę a odmienny jest zapis fonetyczny.

Gdyby ta strona, wątek, temat się udały to by było świetnie. Nie jest to jednak prosta sprawa, jak sądzę.
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

W przypadku, gdy zauważycie brak wymowy lub będziecie mieć wątpliwości co do danego hasła, serdecznie zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: [...]@etutor.pl :)
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

oto pierwsze słowo: tae
S
Simon2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tae - w Diki występuje, Scottish - to za mało, myślę że po zgłoszeniu nasi Nauczyciele uzupełnią fonetyczny zapis, i zgłoszą hasło do nagrania.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotrze, dziękuję.

Odsłuchałem kolędę; youglish to dobre narzędzie, ale nie mam doświadczenia w jego eykorzystywaniu.

Nie nauczyłem się wymowy i zapisu. Spróbuję jeszcze raz.

Niezależnie od tego, w Diki - moim powinien być zapis fonetyczny.

Ten wyraz to stary termin. Ilu z nas potrzebuje tego terminu w swoim aktywnym vocabulary? To jest bardzo ważne pytanie. Piotrze Twoje doświadczenia w tej sprawie, jeśli chcesz, lub uważasz za celowe tym się podzielić.

muszę założyć zakładkę youglish.
abmmichal
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
piotr.grela - Naszy mózg, jak jakiegoś słowa nie rozumie, to go ignoruje.
Chyba z "tae" spotkałem się w jednym szkockim serialu kryminalnym.

W szkockim angielskim, to słowo jest bardzo popularne i ma wiele znaczeń min. "to", "too", "toe" i wymawianie na 3 sposoby:
[tɪ], [t(ə)] lub [teː]

Jeżeli nie wybieramy się do Szkocji lub nie mamy kontaktu, ze Szkotami, to nam to słówko nie jest do szczęścia potrzebne.
Chociaż w tych różnych odmianach angielskiego, powinniśmy mieć jakotakie rozeznanie.

To słowo występuję też w irlandzkiej odmianie angielskiego, chyba dlatego, że ma ono pochodzenie celtyckie.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotrze, dobra robota. Tak naprawdę, to co podałeś w szerszym - wzorcowym zapisie - powinno być zapisane w haśle słownika czyli Diki.

Bardzo liczę iż zostanie Twój post wykorzystany do zredagowania Diki entry, bo to co tam się znajduje teraz dla mnie jest jałowe. Niemniej brawo, dla autorów naszego słownika, iż od problemu nie uciekli, a zarejestrowali słowo.

Piotrze widzę, że muszę przechodzić na youenglish, trochę odklejać się od Diki.
abmmichal
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uzupełniłam hasło "tae" o zapis fonetyczny: https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=tae

Zachęcam do zgłaszania brakujących transkrypcji na adres [...]@etutor.pl :)
klaudia.dol
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki