ZALOGUJ SIĘ

pytaliście mnie o seriale po angielsku na Netflixie oto odpowiedz i któtki ...

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
każdy serial ma swoją fabułę a ta fabuła dorównuje poziomu jezyka którego sie uczycie np; w bajkach dla dzieci nie ma skomplikowanych słów dlatego ze są małe a ich poziom umiejętności jęyka nawet własnego nie jest wystarczająco dobry jak u dorosłych, w filmach dla starszych bywają słowa które sa dosyć skąplikowane dla osób nierozumiejących niektórych słow wiec uczac sie angielskiego wsłuchiwając sie w język najpierw musicie pomyślec na jakim poziomie poziomie jestem nie musicie robić testów ani pytać sie znaljomych rodziców dziatków ani nikogo z etutor musicie zadać sobie pytanie na jakim ja jestem pozimoie na jakim sie czuje czy sprawniej idzie mi porozumiewanie sie czy czytanie w tym jezyku nad czym myszę jeszcze popracować w czym jestem gorszy a w czym lepszy mysicie jesli i pracować nad tym tak długo sz powiecie ze czyjecie sie dobrze i w prowadzeniu rozmowy i w czytaniu ksiązek musice poznać jakie macie trudnoście i zabrać sie do pracy


a oto i one seriale jakie wam obiecałam
Seriale po angielsku – nasze TOP7
Wybraliśmy 7 tytułów, które naszym zdaniem najlepiej wspomogą Waszą naukę języka angielskiego. Koniecznie je sprawdźcie!

Russian Doll
W “Russian Doll’’ główna bohaterka Nadia, którą odgrywa aktorka Natasha Lyonne, boryka się z dwoma problemami, pierwszym jest to, że ciągle umiera, a drugim jest to, że jakimś dziwnym trafem powraca do życia, ale pamięta, co wcześniej jej się przydarzyło. Bohaterka próbuje dowiedzieć się, dlaczego ponownie przeżywa swoje urodziny oraz dojść do rozwiązania tej zagadki. Serial jest dosyć wciągający, nieco cyniczny oraz wypełniony czarnym humorem. Oprócz tego zawiera sporo języka, używanego na co dzień.

Stranger things
Serial “Stranger things” zdecydowanie jest godny zobaczenia. Serial jest w klimacie książek Stephena Kinga, więc jeżeli lubicie dreszczowce to będzie to coś dla Was. Akcja dzieje się w latach osiemdziesiątych, przedstawia historię zaginięcia chłopca o imieniu Will Byers, pochodzącego z małego miasteczka. Podczas poszukiwań chłopca w mieście zaczynają dziać się dziwne, niewyjaśnione i niebezpieczne wydarzenia. Warto zobaczyć ten serial po angielsku, ponieważ zawiera dużo języka związanego z emocjami, przyjaźnią i rodziną. Jest również bogaty pod kątem gramatycznym.
Chilling Adventures of Sabrina
Dla tych, którzy dorastali oglądając serial “Sabrina nastoletnia czarownica”, który był komiczny i lekki do oglądania przypominający nam o latach 90tych, nowa seria Sabriny będzie czymś nieco innym, bardziej trzymającym w napięciu oraz w nieco mrocznym w wykonaniu. Serial ma nastrój pełen tajemnic, a czasem potrafi być nawet nieco przerażający. Główną bohaterką jest Sabrina Spellman, która jest pół wiedźmą i pół śmiertelnikiem. Akcja dzieje się, gdy Sabrina kończy 16 lat. Wraz z tym wiekiem łączy się pewien rytuał, czarny chrzest oraz podpisanie swojego imienia w księdze Szatana. Sabrina boryka się z wyborem pomiędzy życiem jako wiedźma, a życiem jako nastolatka, która uczęszcza do szkoły, ma swoich przyjaciół. Serial warto zobaczyć w języku angielskim, ponieważ nawiązuje do różnych tradycji, omawia uczucia oraz relacje międzyludzkie

The Good place
Serial “The good place’’ jest zdecydowanie ciekawą koncepcją. Omawia przygody Eleonory, która nagle budzi się, dowiaduje się, że nie żyje i że dostała się do “dobrego miejsca” – idealnego sąsiedztwa, w którym znajdują się same najpiękniejsze i najczystsze dusze, gdzie wszyscy zgodnie ze sobą żyją. Eleonora zdaje sobię sprawę, że znalazła się tam przez przypadek, ponieważ za życia nie była dobrą osobą. Próbuje zrobić wszystko, aby naprawić swoje błędy oraz stać się lepszą osobą. Aby to uczynić pomagają jej inne osoby, które zmagają się z tym samym moralnym dylematem. Serial potrafi być dość zabawny, daje nam do myślenia oraz porusza wiele moralnych dylematów, dlatego też zobaczenie go w języku angielskim na prawdę się opłaca.

13 Reasons why
“Trzynaście powodów” może wydawać się propozycją idealną tylko dla nastoletnich widzów lub młodych dorosłych ludzi, ale ma o wiele ważniejsze przesłanie również dla osób dorosłych. Serial oparty na bestsellerowej powieści Jay’a Ashera opowiada o dramacie młodej dziewczyny, która popełniła samobójstwo. Zanim tego dokonuje nagrywa kasety, w których wyjaśnia dlaczego chce to zrobić. Kasety trafiają w ręce jej kolegi, który poniekąd bardzo ją lubił. Serial pokazuje przez co przechodzi dzisiejsza młodzież, czego nie zauważają rodzice oraz jak łatwo młody człowiek może się zagubić i nie móc zrozumieć własnych przeżyć oraz uczuć co może prowadzić do tragedii. Bardzo uzależniający serial, prowokujący do myślenia. Dzięki niemu możesz wyciągnąć bardzo dużo współczesnego języka, jakim posługuje się młodzież.

Mindhunter
Reżyserem serialu jest David Fincher, który jest znany z filmów takich jak Siedem i Podziemnego Kręgu. Historia opowiada o dwóch agentach FBI Holdena Forda i Billa Tencha, a fabuła dzieje się w latach 70-tych. Agenci analizują zachowania morderców aby móc zrozumieć umysł psychopaty, a dzięki temu wiedzieć jak bronić się przed tego typu ludźmi. Agenci specjalni muszą zadawać mądre pytania, aby zgromadzić im potrzebne do śledztwa informacje jak również stworzyć profil psychopatycznego mordercy. Jest to dość mroczna tematyka więc nie każdemu będzie odpowiadała. Serial na pewno będzie trzymał w napięciu oraz omawiał zachowania, które odbiegają od normy. Jeżeli lubicie kryminały to zdecydowanie coś dla Was.
Suits
Jeżeli interesujecie się językiem prawnym, lubicie oglądać filmy o różnego rodzaju przekrętach z bohaterami, którzy mają mocny charakter to “Suits” to świetna propozycja dla Was. Serial opowiada o tym jak Mike Ross, który miał problem ze skończeniem koledżu dostał pracę w najlepszej kancelarii w Nowym Jorku. Współpracuje z najlepszym prawnikiem Harvey’em Specter. Wszystko idzie jak po maśle, ale Mike nie posiada wykształcenia z Harvardu, bez którego w tej kancelarii nie można się obyć. Serial ma za sobą już 9 serii ale początki zdecydowanie warte są zobaczenia.


zapraszam do ogladania ja szczególnie polecam Stranger things mino ze niektóre słowa są trudne polecam ten serial na poziomie B1-B2
wikdhkdbjdbdj

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Dla mieszkającego we wschodnim Londynie, interesujące są seriale z brytyjskim angielskim obejmujące akcenty modern RP, Estuary English, Cockney - czyli np. EastEnders.

Gdybym mieszkał na północy Wielkiej Brytanii chyba wolałbym oglądać "Coronation Street", że względu na akcent aktorów tam mówiących.

Gdybym mieszkał w Szkocji, interesujący serial by był: "Still game".

Seriale w których występuje akcent irlandzki - "Father Ted", "The Fall".

Oglądałem parę odcinków "Sherlocka Holmesa" i jakoś nie przypadł mi do gustu, chyba akcja dla mnie za szybka.
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dawno nie oglądałam, ale bardzo lubię ze względu na akcent i humor. Serial In the flesh. Szczególnie lubię postać Amy, jej teksty zapadły mi w pamięć na wiele lat, ale nie tylko jej. Serial, który uczy i wzrusza. Żałuję że zakończył się na drugim sezonie.

Ostatnio wkręciłam się w kulturę Tajlandii, więc moja styczność z językiem angielskim w filmach ogranicza się do napisów do tajskich filmów.
M
monka87

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki