ZALOGUJ SIĘ

Ustosunkowanie się do komentarzy z https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/128408-prosze_was_o_mala_pomoc_w_ocenianiu_innycy_uzytkownikow.html

12 lat temu
Ponieważ nie mogę napisać tego pod tamtym pytaniem, piszę jako nowe, choć jest to moje zdanie na temat dodanych komentarzy.Nie ma sensu przerobić kilka poziomów a potem nadrabiać zaległe wypracowanie. Jest limit, owszem, ale przekroczyć go można jedynie nadrabiając ominięte wypracowania lub dodając własne prace.Ucząc się jednak w sposób jaki ktoś napisał("robię notatki...) nie uczysz się pisania, bo po prostu przepisujesz podany tekst.Wierzcie mi, że pisanie to nie taka prosta sprawa jak się wydaje.Żeby wymyślać własne zdania, zachowując zasady gramatyki i nie spolszczać tekstu trzeba naprawdę dużo ćwiczyć, a nie da się tego zrobić "hurtowo". Mając premium nauczyciel sprawdza ci na prawdę dokładnie każdą pracę, więc dopiero wtedy widać, że co innego znać zasady gramatyki, a co innego stosować je. Podobna sprawa jest z wymową.Porozumiewając się na co dzień mówisz jakieś zdanie , czekasz na odpowiedź itd. jest jakaś przerwa na zastanowienie się. Nawet gdy coś pomylisz jest możliwość poprawy wypowiedzi, gestem , innym zdaniem itd.Podczas nagrywania tekstu nie jest ważna tylko poprawna wymowa poszczególnych wyrazów, ale również akcent zdaniowy jak i wyrazowy.Pytanie trzeba przeczytać dostosowując tonacje głosu tak aby brzmiało jak pytanie a nie twierdzenie.Poza tym najgorsza rzecz; czytasz tekst i wiesz, że mylisz się paskudnie w przedostatnim wyrazie. Co zrobisz? Klikniesz zapisz?
Ja nie, powtarzam tekst, a za drugim razem mylę się w środku i sytuacja się powtarza.Wiec obie formy nauki, pisanie i czytanie nie są proste i uważam, że tylko ćwiczenie tego na bieżąco odnosi pozytywny skutek. Oczywiście nie namawiam nikogo tym tekstem do wykupienia "premium", bo sposób nauki to sprawa indywidualna, ale gdy kogoś stać, to myślę, że warto.
wacek6713
joke1 - Małe sprostowanie co do " robię notatki " pisałem że piszę wypracowania w notatniku , później je czytam , więc nie było by sensu przepisywać "żywcem" tego samego na kartkę.
Chciałem tylko zasięgnąć opinii na temat i za co dziękuje.

Pozdrawiam.
- 12 lat temu
wacek6713 - Nie miałem nic złego na myśli.
Pozdrawiam.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Jest w tym dużo racji, co piszesz Wacek6713. Ale z mojego punktu widzenia trzeba mieć jakiś poziom wiedzy aby pieniądze wydane na Premium miały sens. Ucząc się na zwykłym eTutorze zmuszeni jesteśmy do kreatywności ponieważ do odpowiedzi na ewentualne wątpliwości taka osoba musi dotrzeć sama. Czasami zmuszony byłem do szukania w bibliotece, czytelni czy w internecie jakiegoś źródła lub odpowiedzi na ewentualny problem. Przeglądam ciekawe pozycje w księgarni, czasem coś mi się spodoba i dołączę to do mojej biblioteki językowej. Najważniejsze dla mnie, że przez takie szukanie, znajduję czasem coś nowego, również na inny temat, co mnie zaciekawi i robię kserokopię aby poczytać później itp. Mam czasem tak, że czytam gramatykę języka angielskiego po raz drugi i trzeci i znajduję coś nowego! A dlaczego? ponieważ zetknąłem się z danym problemem w praktyce i wcześniej nie zwracałem uwagi, że takie zagadnienie może mi się przydać. Widze po sobie, że jak ,,dojrzewam językowo" otwieram się na coraz drobniejsze szczegóły. Książka do gramatyki wydaje się mieć nowe rozdziały, których wcześniej nie widziałem. Zastanawiałem się kilka razy, czy kupić Premium i jak dla mnie - uważam, że mam jeszcze czas. W niedalekiej przyszłości na pewno mi pomoże aby być dokładniejszym w pisaniu i mówieniu. To jest moja*opinia*na ten temat. Ciekawy temat Poruszyłeś. Jestem ciekaw opinii innych użytkowników na ten temat. Pozdrawiam.
slawek4
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Muszę się z tobą zgodzić co do tego, że podczas wyszukiwania odpowiedzi na dręczące nas wątpliwości (np. w necie)natrafiamy czasem na coś nowego i w ten sposób powiększamy naszą wiedzę.Natomiast z mojej strony z powodu braku czasu(naprawdę mam go mało na wyszukiwanie problemów)łatwiej jest zapytać nauczyciela. Jeszcze się nie zdarzyło abym nie uzyskał odpowiedzi.Poza tym istnieje jeszcze inna kwestia co do pisania.Na przykład będąc na poziomie B2 uzupełniasz poziom A1 stosując proste słowa czy zwroty, bez wyszukiwania nowych bardziej skomplikowanych, to istnieje małe prowdopodobieństwo popełnienia wielu błędów. Tyle tylko, że nie na tym polega pogłębianie naszej wiedzy.Uwierz mi, że ja mogę zastosować prostą formułkę która znam i na 100% nie będzie błędu, ale wybieram nową (nie znaną mi), gdyż uważam, że nauka na własnych błędach wcale nie jest wstydem.
wacek6713
slawek4 - Myślę, że w pierwszych latach nauki wskazany jest nauczyciel aby nie popełnić błędów edukacyjnych. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam inne zdanie na temat Premium niż Sławek. Praktycznie rzecz biorąc byłam zupełnie surowa, gdy tu trafiłam, i właśnie na początku! miałam najwięcej problemów. Nie potrafiłam zbudować prostego zdania. Regułki niewiele pomagały. Po pół roku było wprowadzone Premium. Zawsze starałam się robić zadania jak najlepiej potrafię, ale świadomość, że na pewno nauczycielka to oceni, zmobilizowała mnie dodatkowo. Napisanie tych pierwszych prac kosztowało mnie sporo - a były czasem dobre, ale niestety zdarzały się małe katastrofy.
Jednak każdy błąd czegoś uczy, a zwłaszcza taki wytknięty! Nie mówię, że teraz jest ok, nadal się mylę, czasem bardzo głupio. Różnica jest taka, że teraz w pewnym stopniu potrafię sobie sama pomóc, bo nauczyłam się korzystać ze słowników angielsko-angielskich. Gorzej z gramatyką, z tym na razie nie przesadzam. Po prostu uczę się tego, co jest w lekcjach i odpowiedziach na problemy gramatyczne innych osób. Może "moja" nauczycielka ma inne zdanie lecz wydaje mi się, że nie zasypuję jej pytaniami, chociaż od czasu do czasu mi się zdarza. Powiedziałabym, że kreatywności mi nie brak, pomimo, że zapłaciłam za Premium.
Wg mnie Wacek ma rację. Pozdrawiam :)
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
joke1 - Witaj , jeśli można spytać , od jakiego poziomu zaczęłaś naukę z opcją Premium ?

Pozdrawiam.
- 12 lat temu
esterka - od połowy A1 :) - 12 lat temu
slawek4 - Witaj Esterka. Nie zmieściła mi się odpowiedź w komentarzu. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Komentarz był za długi.

Witajcie Esterka i Wacek6713.
Zgodzę się z Wami w tym, że jak ktoś nowy bez podstaw angielskiego zaczyna naukę i nie wie jak się poruszać to wskazany jest Premium by sobie nie zaszkodzić poprzez złe nawyki. Ja zanim zacząłem tutaj naukę skończyłem 3 lata prywatnej szkoły językowej na poziomie intermediate (B1), później sam się rozwijałem poprzez różne kursy multimedialne m. innymi
www. jezykiobce.pl.
Po pewnym czasie stwierdziłem, że można się uczyć samemu jeżeli ma się pewną mobilizację wewnętrzną. W szkole ceniłem sobie prowadzenie dialogów z innymi uczniami na temat zadany przez nauczyciela. Bardzo mi się to podobało - uczyło śmiałości językowej i zastosowania w praktyce. Mimo pewnego przygotowania eTutor zacząłem od A1 ponieważ chciałem zrobić sobie powtórkę i nie żałuję ponieważ nie raz zetknąłem się ze słownictwem, którego nie znałem. Dużo można się dowiedzieć czytając pytania i odpowiedzi na forum. Stwierdziłem, że jak czytam jakieś pytanie lub odpowiedź, również sprawdzam w gramatyce lub innych źródłach i tym samym bardzo poprawiłem swoją wiedzę oraz sądzę, że jest to dobry sposób na utrwalenie już zdobytej wiedzy. Myślę, że w przyszłości może mi być potrzebny Premium, jak nie będę sobie już mógł pomóc sam.
Takie mam spojrzenie na tę sprawę z mojej strony. Oczywiście bardzo szanuję Wasze spojrzenie na tę sprawę. Bardzo sobie cenię wymianę doświadczeń z tak Kulturalnymi ludźmi.
slawek4
esterka - Mnie też jest miło - jesteś bardzo uprzejmy :)
- 12 lat temu
slawek4 - Wzajemnie. - 12 lat temu
wacek6713 - Sławek4 miło mi,że szanujesz nasze zdanie.Patrzę teraz na całość wypowiedzi na ten temat i myślę, że ktoś na rozdrożu będzie mógł wyciągnąć wnioski które pomogą mu w nauce.Pozdrawiam wszystkich! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki