ZALOGUJ SIĘ

Jaki serial do nauki angielskiego?

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Czy możecie polecić listę seriali, które można użyć do nauki angielskiego, ważne dla mnie jest żeby wykorzystywał zwroty, które można użyć w normalnych konwersacjach (nie slang), żeby wymowa była wyraźna i stosunkowo wolna.
Marakuk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

A to zależy jaka odmiana języka angielskiego Ciebie interesuje?
AmE, BrE...
Na Netflixie jest duży wybór, na Amazon Prime, to głównie amerykańskie dziadostwo.
Na BBC Playerze, Britboxie to produkcje angielskie, też często denne i o niskiej zawartości intelektualnej.

"Slang" jest nieodłączną częścią języka codziennego, jeżeli nie chcesz go używać to polecam seriale na Netflixie, w rodzaju np."The Crown".

Slang nie jest czymś złym ale trzeba pamiętać aby używać innego słownictwa. Nie zapytam się szefa: "Is anybody in the khazi?" - "Czy jest ktoś w sraczu?"

Nawet w Sherlocku Holmsie są zwroty slangowe. Zauważyłem, że najnowsze seriale są trudniejsze w odbiorze bo dialogi w nich są bardzo szybkie.

Netflix, YouTube ma taką funkcje przyspieszanie i zwalnianie odtwarzania.
Ja teraz oglądam taki serial: " Only fool and horses" na szybkości 0.75 to łapię prawie wszystko.

Na BBC iPlayerze oglądam: "Eastendersow" nie ma tam regulacji szybkości odtwarzania i jest mi trochę trudno.

Na YouTube bardzo lubię słuchać prognozy pogody Gavs, słownictwo się powtarza to można przyspieszyć słuchanie czy oglądanie do 1.5, nawet 1.75.

Prognoza pogody na zimę 2020/2021: https://youtu.be/SBxmpkAE1Zk
Historyczna zima 1939/1940:
https://youtu.be/5ofKs1tiF9w

Samo odtwarzanie filmów i seriali to trochę za mało, bardzo polecam shadowing., odsłuchujemy zdanie w filmie, robimy pauzę i powtarzamy na głos to zdanie.

Trochę zabija radość z oglądania ale dla doskonały pomysł do poprawy wymowy.
piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu
Marakuk - Interesuje mnie wymowa amerykańska, nie ma dotępu do Netflixa, HBO etc. Może znasz jakieś strony, które mogą zasugerować sprawdzone seriale, które można użyć na nauki, tak żeby to było miłe i przyjemnę z elementami edukacji :) - 3 lata temu
piotr.grela - Netflix nie jest drogi a naprawdę warto, nie wiem jak jest na Amazonie Prime... Coś wygrzebać można z YouTube'a...
Ale InnaWika podała portal www.ororo.tv jest dla wielu uczących się angielskiego jest niesamowitym programem.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na stronie https://ororo.tv/pl#_=_ możesz oglądać seriale po angielsku i z napisami. Niestety jest tam limit dzienny, który znika po wykupieniu abonamentu.
InnaWikka
piotr.grela - Dzięki za linka, zaraz sprawdzę, może wydawać się interesujące.

Bardzo ciekawy portal do nauki angielskiego:
- napisy do filmów
- słownik (nie ma słownika angielskigo polskiego)
- dodawanie słów do nauki w "locie", podczas oglądania
- jest jakaś funkcja powtórek

Wady:
- Głównie kanały z AmE
- Tlumaczy chyba pojedyńcze słowa
- Brak słownika angielsko - polskiego, trochę znam rosyjski to mi pomaga...

To jest program na miarę XXI wieku, parę lat temu, wspomniałem, ze Etutor zamiast zmieniać plastycznie swój program to powinien go rozszerzyć o czytnik książek - Ebook reader, gdzie czytający mógłby przy czytaniu tłumaczyć sobie słowa i zwroty i dodając je automatycznie do powtórek.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki