ZALOGUJ SIĘ

rozumienie, oryginalnych fragmentów angielskich ( listining skills)

zmodyfikowany: 6 miesięcy temu
Mam częste blokady w rozumieniu tego co słyszę w filmach, konwersacjach, cztanych fragmentów prozy, fragmentów teatralnych, itp.
problem jest taki, iż nie wiem, albo waham się jak tę słabość przezwyciężyć. Po prostu nie odnoszę na tym polu nauki sukcesów.

Ostatnio uczę się i słucham filmu Citizen Jane. Mnie się ten film podoba. Dobra wymowa, dykcja, zmienne tempo. Początkowo zaskoczony byłem niezbyt atrakcyjną urodą Jane, ale im częściej słucham, kopiuję, shadowuję, przypatruję się grze tej aktorki tym bardziej kobieta jest interesująca, a odtwarzanie melodyczne, rytmiczne tekstów staje się w nauce angielskiego mówienia, śledzenia ich skuteczne by słyszeć co Jane mówi, poza tym gdy tekst już słyszę to zmiennie dobrze odtwarzam całe nie tylko zdania, ale i dłuższe wypowiedzi.

Gdy zrozumieć jak idzie nauka to musiałbym omówic inne filmy np. Personnally Yours, Family Blessing, Love Again, Sound of Music, Kleopatra z Liz Taylor, River of no return ze słynną blondynką i piosenkami.

Wiele innych podstarzałych filmów.

Jak Wam udaje się uczyć słuchania i mówienia?
abmmichal
piotr.grela - Z każdym obejrzanym kolejnym filmem będzie coraz lepiej. Muszą Ci się Michał nastroić uszy, z wiekiem jest to coraz trudniejsze ale nie jest to niemożliwe.
Rób stop klatkę jak za bardzo nie znasz jakiegoś zwrotu to go poszukaj w słowniku Diki...
- 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Próbowałeś może oglądać filmy z napisami w języku oryginalnym? Często łatwiej przyswoić dany tekst, gdy oprócz wysłuchania, można go również ogarnąć wzrokiem.
m.krok.90
Pracownik eTutor
piotr.grela - Racja. Nawet native speakerzy lubią oglądać filmy z napisami. - 9 miesięcy temu
abmmichal - Piotrze, niby trochę pocieszasz, ale ta argumentacja, daje motywację do nauki. Dobry post. - 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie posty. W szkolnym, nastoletnim wieku, przysfajanie dziwięków jest łatwiejsze. Jednak nie jest odpowiedź, aż tak prosta.

Tak słucham z napisami i bez napisów,, i taka metoda daje podniesienie kwalifikacji słuchania. Efekt końcowy powinien pozwolić na samodzielne odtworzenie tekstu z korektą jaka zawsze jest konieczna przy analizie podpisów.

Bardzo Wam dziękuję.
abmmichal
9 miesięcy temuzmieniany: 9 miesięcy temu
m.krok.90 - Bardzo proszę. Polecamy się na przyszłość :) - 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wprowadziłem, jako dodatek do nauki ( schematów codziennej walki o postępy) modyfikację.

Jeśli przerabiam lekcje z eTutor, czy lekcji online, czy ćwiczenie, to zdecydowanie każdą jednostkę lekcyjną powtarzam co najmniej dwa trzy razy. Raz, po południu drugi, jak się da to i trzeci. Poza systemem normalnych powtórek za 3 miesiące, czy rok. Oczywistość! Ważna! Warto o tym pamiętać!!

Mam system zapisywania w logu powtórek sporo komentarzy. Nie zapisuję całości komentarzy. Czynię zapisy po kawałeczkach w kolejnych podejściach pracy nad angielskim. W ten sposób nie rozbijają mi się elementy z nauki zaplanowane na konkretny dzień.
abmmichal
9 miesięcy temuzmieniany: 9 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

z tych rozważań dwie podpowiedzi: 1. powtórki co jakiś czas są ważne ( tego samego nagrania) 2. nastrajać uszy to jest konieczne ćwiczenie 3. wybór wariantów nagrań
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki